Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:25

Już mieliśmy w historii taki fundusz na lepsze wspaniałe życie.OFE się nazywało może pamiętacie? bo wielu ludzi pamięta!! I już chyba wystarczy.

#2 nilbul

nilbul

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:57

PO miało OFE, PIS ma pracownicze plany kapitałowe kolejny sposób by wyciągnąć pieniądze od ludzi 

#3 MZar

MZar

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 10:29

Mogliby już ludziom dać spokój i uwolnić ich z tych funduszy emerytalnych, mi zając się tym, aby z ZUSu ludzie dostawali godne emerytury.

#4 ~Celinka~

~Celinka~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:57

PPK to zupełnie coś innego niż OFE. Tutaj oszczędności są z prywatnych środków. W OFE były przez podział składki ZUS. Mnie osobiście PPK przekonuje. To tak wzorem innych krajów. W Wielkiej Brytanii to przykładowo funkcjonuje od lat i ludzie sobie taki rodzaj odkładania na emeryturę chwalą.

#5 ~Jania~

~Jania~
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 13:18

Kolejne oszustwo że strony państwa. Zgadzam się całkowicie z poprzednimi komentarzami!!!

#6 ~Natalka~

~Natalka~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 09:18

A ja się nie zgadzam dlaczego oszustwo? Tu mamy do czynienia z prywatnymi środkami do których zawsze mamy dostęp. Możemy się z nich wypisać. Są dziedziczne itp. A mnie osobiście przekonuje ten system oszczędzania bo w takiej formie oszczędzimy więcej. Dołoży nam się pracodawca i państwo. Sami nigdy nie damy rady odłożyć jeżeli jesteśmy zwykłymi ludzmi mającymi średnie dochody.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych