Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

prezent dla zmotoryzowanego

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~goość~

~goość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 15:57

Ja się niestety niezbyt na tym znam... Dlatego też ciężko będzie mi pomóc...

Kolejnego bota testują, ale nadal niedopracowany. Gada bez większego sensu.

#22 ~goość~

~goość~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 10:51

Dzięki wielkie za niezwykle interesujące porady! Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się one :)

Wygląda na to, że do natarcia ruszył kolejny bot. Poprawy jakoś nie widać.

#23 ~pionak80~

~pionak80~
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 21:53

Czy alkohit x50 ma możliwość używania z lejkiem tak jak x60? Jest trochę tańszy, chciałbym go kupić tacie, a w pracy mamy x60 właśnie, ale to trochę za wysoka cena jak na mój obecny budżet.

Tak, x50 też ma lejek. Ogólnie jest ok, trwały, dokładny, ma długą gwarancję. Jak to na prezent to mozesz kupic z taką skrzyneczką aluminiową. Fajnie wygląda.

#24 ~kubek~

~kubek~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2018 - 13:38

Tak, czytam o tym lejku. Możecie to jakoś rozwinąć. Czy to jest przydatne? Tego typu alkomaty są jednak droższe? I druga sprawa, to czy w takim alkomacie można używać też zwykłego ustnika?

#25 ~Robosom~

~Robosom~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 21:31

Masz różne nasadki na alkomat - lejek albo ustnik. Lejek jest bardziej higieniczny, może się przebadać kilka osób i nie trzeba zmieniać ustników wtedy. Korzyści to też szybsze badanie jak ma się zbadać kilka osób i jakaś tam oszczędność na ustnikach. Niby nie są drogie, ale parę groszy kosztują. A wynik badania takim lejkiem nie różni się dokładnością od pomiaru ustnikiem. Jak masz wejście na lejek to ustniki na pewno będą pasować. 

#26 ~kubek~

~kubek~
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 13:11

Z tego, co wyczytałem trzeba go kalibrować. Co jaki czas i jak się to najlepiej zrobić?

#27 grzechuK

grzechuK

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:34

Wydaje mi się, że warto doradzić się w tej kwestii znajomych... To jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)

#28 ~goość~

~goość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 11:19

Wydaje mi się, że warto doradzić się w tej kwestii znajomych... To jest naprawdę bardzo dobre rozwiązanie :)

Koci koci łapci, nowy bocie.

PS. Twórco bota z bożej łaski, Poradzić się, a nie doradzić się.

#29 ~Robosom~

~Robosom~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:28

Z tego, co wyczytałem trzeba go kalibrować. Co jaki czas i jak się to najlepiej zrobić?

Wszystko będzie w instrukcji. Każdy model może mieć trochę inny interwał czasowy, w zależności od zastosowanego sensora. Ale standardowo raz do roku lub co 6 m-cy. Bądź po wykonaniu określonej liczby pomiarów. I w sytuacji, gdy nie jest się pewnym czy wynik jest poprawny. Jeśli zdecydujesz się na alkohita o którym pisałeś wcześniej, to tam jest chyba nawet darmowa kalibracja na gwarancji.

#30 ~kubek~

~kubek~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 09:07

Z alkomatu będę korzystał przede wszystkim ja, choć czasem też znajomi po imprezach. Jak rozumiem  6 miesięcy a rok jest zależne od ilości pomiarów. Po ilu pomiarach należy kalibrować? Chodzi o to, czy takiemu zwykłemu użytkownikowi wystarczy raz na rok?

#31 ~Robosom~

~Robosom~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:50

Zależy też w dużej mierze od zastosowanego czujnika (płytka sensorowa). W alkohitach nie montują na szczęście tandetnych chińskich płytek, więc są trwalsze. Poza tym masz licznik pomiarów i alkomat sam Ci pokarze kiedy najlepiej oddać na kalibrację. A w zależności od modelu jest inna liczba. Myślę, że spokojnie wystarczy Ci na rok. Rzadko zdarza się, żeby ktoś codziennie korzystał z alkomatu, nawet kilka razy.

#32 ~anouk~

~anouk~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:08

A tak apropos trwałości sensorów i alkomatów ogólnie, to podobno alkohit daje 6 lat gwarancji, więc muszą być pewni swoich sprzętów.

#33 ~Robosom~

~Robosom~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2018 - 20:42

No tak. Im dłuższa gwarancja tym producent ma większe zaufanie do swoich produktów. Inaczej poszedłby z torbami. Należy jeszcze rozróżnić gwarancje na alkomat i na sensor, ale im dłuższe okresy ochrony tym lepiej.

#34 ~abelart~

~abelart~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2018 - 21:47

zawsze można jako prezent kupić kamerkę. Ja dostałem Mikavi PQ1. Patrząc z zewnątrz kamerka wygląda na solidną. Działa u mnie już chwilę. Nie zawiesiła się ani razu. Obraz wyraźny. 

#35 ~Mario99~

~Mario99~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2018 - 22:35

Kamerki samochodowe to faktycznie fajny pomysł. Mi się bardzo bardzo podoba model Xblitz P500 z jonizatorem powietrza. Jak kupować to faktycznie taką kamerkę wypasioną z dobrą jakością nagrań żeby można było odczytać tablice rejestracyjne 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych