Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Republika Ściborska :: zobacz komentowany artykuł

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2009 - 12:37

ja bede tam pierwszy. manuel

#2 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:28

PRZED CHWILĄ OGLĄDAŁAM W TELEWIZJI PROGRAM O TYM MIEJSCU I MIEJSCE JEST RAJEM NA ZIEMI ALE JAKĄ KUPĘ KASY TRZEBA MIEĆ ŻEBY TO KUPIĆ I BAWIĆ SIĘ W TAKIE ŻYCIE, WYGRALI SWOJE ŻYCIE BO TAKIE MIEJSCE I ŻYCIE TO MARZENIE WIELU Z NAS BO TAKIE ŻYCIE TO ROZRYWKA A NA ROZRYWKI TRZEBA MIEĆ KASĘ, ALE I TAK C U D O W N E I ZAPEWNE DLA BOGACZY MIEJSCE I TAK TO SIĘ KRECI, BOGACI DLA BOGATYCH........

#3 ~Ogi~

~Ogi~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:38

Wszystko rozumiem i pochwalam ale z tym wegetarianizmem to przegięcie. Gość nie jest godnym noszenia indiańskiego miana. Indianie polowali na zwierzynę i jedli normalnie. Zresztą czynią to do dziś gdyż jest jeszcze kilka dzikich plemion na świecie. Jedzą mięso. Nie wspomnę o paleniu gdyż palić również palą, oczywiście nie papierosy. Ale dymu jest faktycznie zbyt wiele wszędzie toteż jego ograniczenie jest dobrym pomysłem. Co do alkoholu to Indianie również mają swój trunek- chichę. Tak więc, według mnie, ktoś nie mający absolutnie nic wspólnego z prawdziwymi Indianami nie jest godnym noszenia miana Biegnącego Wilka. Skoro zajmuje się psimi zaprzęgami to bliżej mu do Eskimosa. Jednak Eskimosi również polują i jedzą mięso. Foki, renifery ... To rośliny ? W dodatku wielkim przysmakiem jest dla nich picie świeżej, ciepłej krwi świeżo zabitego renifera. Uważam więc że pomysłodawca przegina z tymi swoimi zasadami i w dodatku nazywa się Biegnącym Wilkiem choć absolutnie w niczym nie przypomina Indianin żeby nie powiedzieć że jest ich zupełnym przeciwieństwem. Od Indian mógłby się wiele nauczyć. Podobnie zresztą jak całe tzw. cywilizowane społeczeństwo. Gdybym mógł wybierać to z tą cywilizacją nie chciałbym mieć absolutnie nic wspólnego dla mnie to zupełne dno. Jedno co to pogratulować osiągnięć z psiakami.

#4 ~niko~

~niko~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:54

"Turyści wyjeżdżają nad jeziora, kupują ze sobą masę jedzenia oraz dwie skrzynki piwa i nie ruszają się z miejsca" NO I CO Z TEGO ? Widać taka narodowa tradycja. Ja również jestem normalny- jem mięcho lubię wypić kilka piw przy grillu i uwielbiam Bieszczady. Kocham przemierzać szlaki, wracać z nich ubebłany w glinie jeżeli akurat jest mokro. Uwielbiam po powrocie wykąpać się, przebrać i wypić piwo w schronisku, zjeść jakieś mięcho. Jak normalny człowiek. Nawet rzucić jakieś przekleństwo od czasu do czasu (zdarzy się wszędzie). W schroniskach które nie są dostępne dla byle motłochu, tych leżących w dolinach i nazywających się z racji umiejscowienia schroniskami nie bywam. Wolę te wyżej, schowane i znane tym którzy Bieszczady kochają od ich prawdziwej strony. Tam dopiero są super ludzie. Ale pije się piwko je się mięsko i zachowuje się jak człowiek. Nie wyobrażam sobie być w takim miejscu jak to "państewko". Same ograniczenia. Może się tam przejadę kiedyś ze znajomymi, rozłożymy namioty zaraz przy "granicy" i urządzimy sobie tam normalne ognicho z mięchem i piwkiem. Takie ograniczenia są dla mnie śmieszne a wręcz nieludzkie.

#5 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2016 - 06:16

Bylam tam, widzialam.Piekne miejsce, az dech zapiera w piersi.Dzicz, jakiej teraz nie znamy.Wroce tam jeszcze.

#6 ~Antoni~

~Antoni~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 22:26

Wybrałem się z żoną i bratanicą oraz jej mężem do Republiki Ściborskiej.
Mimo że spędziliśmy tam tylko parę godzin, wrażenia były niesamowite.
Podobnego miejsca nie spotkałem nigdzie więcej.
Otoczenie tego cudu to nieskażona przyroda i interesujące eksponaty.
Muszę tutaj wrócić i z przewodnikiem zwiedzić to miejsce dokładnie.
Odpowiada mi zakaz używania alkoholu i palenia tytoniu a także używania wulgarnej mowy. Mnie i moich bliskich zauroczyła ta niesamowita Republika!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych