Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rodzice: Wszy atakują nasze dzieci! :: zobacz komentowany artykuł

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~matka~

~matka~
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 13:26

A głupota i lenistwo atakują rodziców. Może zamiast biegać do redakcji , lepiej było sprawdzić głowy własnym dzieciom po feriach, ponieważ zazwyczaj źródło problemu nie tkwi w szkole. Moim skromnym zdaniem wszy do szkoły zostały przyniesione z ferii. Pozdrawiam

#2 ~weronka~

~weronka~
  • Goście

Napisano 26 luty 2017 - 11:19

zaczęłam profilaktycznie stosować preparat ochronny u córki, w jej przedszkolu już się zdarzały przypadki wszawicy, teraz stosując hedrin ochrona czuje się bezpieczniej.

#3 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 26 luty 2017 - 12:04

@weronka, na pewno nie pożałujesz. Nawiązując do poprzedniego posta,  ja zaczęłam używać hedrin ochrona miesiąc przed feriami, z obawy, że znowu przyniesie wszy, jak rok wcześniej. Na szczęście okazało, się, że tym razem nie, ale dziecko inne z ferii podłapało wszy i teraz były już przypadki wszawicy w szkole... ;./

#4 ~jagienka~

~jagienka~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 12:18

Kamila, a na jakiej zasadzie działa ten hedrin ochrona? codziennie go trzeba stosowac?

#5 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 18:58

@jagienka, stosuje się po umyciu włosów dziecka, więc my stosujemy 2-3 razy w tygodniu, zamiast odżywki po umyciu głowy

#6 ~Laka~

~Laka~
  • Goście

Napisano 13 marzec 2017 - 22:55

A nie obciąża włosów? Nie są tluste po tym?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 20:28

A głupota i lenistwo atakują rodziców. Może zamiast biegać do redakcji , lepiej było sprawdzić głowy własnym dzieciom po feriach, ponieważ zazwyczaj źródło problemu nie tkwi w szkole. Moim skromnym zdaniem wszy do szkoły zostały przyniesione z ferii. Pozdrawiam

Rządy PO-PSL pozbawiły szkoły pracy pielęgniarek- higienistek.

#8 ~iga~

~iga~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 15:52

A nie obciąża włosów? Nie są tłuste po tym?

a jak ze skórą głowy, bo u dzieci to raczej wszystko delikatne..czy takie systematyczne stosowanie jest bezpieczne i nie powoduje żadnych podrażnień? Zastanawiam się nad jakąś profilaktyką, bo właśnie  jestem po wekeendowym "odwszawianiu", 2 raz w tym roku i szczerze...mam dość;/

#9 ~Klaudyna~

~Klaudyna~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 00:14

a jak ze skórą głowy, bo u dzieci to raczej wszystko delikatne..czy takie systematyczne stosowanie jest bezpieczne i nie powoduje żadnych podrażnień? Zastanawiam się nad jakąś profilaktyką, bo właśnie jestem po wekeendowym "odwszawianiu", 2 raz w tym roku i szczerze...mam dość;/

Nie, nic sie nie dzieje, ani się nie przetłuszczaja, łupież też się nie pojawia, żadnych skutków ubocznych nie ma.

#10 ~iga~

~iga~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2017 - 09:22

Nie, nic sie nie dzieje, ani się nie przetłuszczaja, łupież też się nie pojawia, żadnych skutków ubocznych nie ma.

dziękuję, poczytałam trochę o tej ochronie i w sumie dobre opinie widzę, sporo mam potwierdza skuteczność, więc mnie to przekonało, robiłam akurat zamówienie do apteki internetowej, to przy okazji zamówiłam i tą odżywkę hedrinu, koszt niewielki ok 20 zł, a jak ma  to ustrzec przed kolejnymi atrakcjami związanymi ze zwalczaniem wesz, to uważam się opłaca :) po jakimś czasie pewnie dopiero będę mogła się sama wypowiedzieć na temat faktycznej skuteczności :)

#11 ~Alba~

~Alba~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 22:25

Dzieciaki jutro już jada na kolonie, ciesze się bo i ja odpoczne i one, zresztą mnóstwo atrakcji ich czeka, ale boję się że przywiozą wszy, z zielonej szkoły raz przywiozly niestety...tez kupiłam ta ochronęhedrinu, oby tylko nie zzapominamy stosować.

#12 ~renata~

~renata~
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 14:48

Mi CichoWsza poleciła koleżanka która to już rok temu używała u swojego dziecka przy wyjeździe na kolonię i jej się sprawdziło. Mocne wytrzymałe gumeczki można swobodnie upinać we włosy jak zwykłe i się nie rwą. Jedna paczka wystarcza na długo, bo na 2 miesiące, dużo ludzi z tego musi korzystać bo jak ostatnio chciałam kupić w jednej z drogerii to wszystko było wyprzedane i musiałam jechać do innej.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 15:12

W latach 1939-1945 problem wszy o mało co nie został rozwiązany :)

#14 ~suw~

~suw~
  • Goście

Napisano 27 październik 2018 - 16:55

W latach 1939-1945 problem wszy o mało co nie został rozwiązany :)

Matka śnieg jadła, że się bałwanem urodziłeś?

#15 ~malena~

~malena~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 13:32

Ja zdecydowanie polecam CichoWsza jeśli chodzi o ochronę przeciwko wszom. Super sprawa, wystarczy wpiąć we włosy i koniec zachodu, nic więcej nie trzeba z nimi robić. Żadnego wcierania we włosy i w skórę, wystarczą te gumki z naturalnymi olejkami które odstraszają pasożyty. Córka odkąd gumki nosi odtąd ma święty spokuj.

#16 ~Gloria~

~Gloria~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 02:33

U nas też trzeba było szybko działać. Oczywiście poza Parasidose, który zadziałał mega szybko, bo w piętnaście minut, trzeba było zrobić też pranie pościeli, ubrań, czapek itd. Akcja "likwidacja" na szczęście skończyła się sukcesem ;)

#17 ~sara~

~sara~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 15:22

Kiedyś mieliśmy wszy w domu i do dziś mam traumę. Od jakiegoś czasu korzystam z tych gumeczek CichoWsza u swoich córek i jest spokój. Gumeczki mają naturalne olejki które odstraszają wszy. Dla dziecka te olejki są zupełnie niegroźne, ale na wszy działają bardzo skutecznie.

#18 ~Ondia~

~Ondia~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2019 - 01:26

Świetnie sprawdził się u nas ten Parasidose. Byłam w szoku, że wszy i gnidy zniknęły po 15 minutach, co super - zabiegu nie trzeba było powtarzać i problem (odpukać w niemalowane!) nie wrócił :)

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 06:45

Kiedyś w szkołach dzialaly Kola PCK.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych