Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rzucał kłody pod nogi :: zobacz komentowany artykuł

178 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Fredzia~

~Fredzia~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:27

Nie może być tak, że decyzja zależy od humoru urzędnika - tłumaczy inicjatywę prezydent Józef Gajewski.

No jasne. Ciekawam tylko, kto w Suwałkach jest najbardziej humorzastym urzędnikiem.

#22 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:27

A gdzie wy widzieliście w Suwałkach zabytki,bo ja chodząc po ulicach tego miasta żadnego nie mogłem znaleźć.

#23 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:39

A gdzie wy widzieliście w Suwałkach zabytki,bo ja chodząc po ulicach tego miasta żadnego nie mogłem znaleźć.

Widać żeś z komitetu odwołującego konserwatora.

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:53

Konserwator jest mi zupełnie obojętny, ale uważam że opieką konserwatorską należy obejmować i dofinansowywać utrzymanie i remont naprawdę wartościowych obiektów, zaś zabudowa ulicy Kościuszki ( bo myślę, że o to wam chodzi) nic wielkiego sobą nie reprezentuje. Kamienice jakich wszędzie pełno. Jeżeli chcemy zachować charakter zabudowy to stosowne zapisy powinny znaleźć się w warunkach zagospodarowania aby nie powstawały takie koszmarki jak dach na banku PKO naprzeciwko Urzędu Miasta.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 12:55

Czegoś nie kumam. O co idzie bój? Na nic nie ma przecież kasy. Jak się coś rozwali, to kasa się znajdzie? Kiedy Wigierska będzie przebudowywana? Za 10, czy 50 lat? Na remont chodników i łatanie dziur w jezdniach nie ma środków. Jestem ciekaw komu miasto sprzeda teren po hali targowej. Aquaparku tam na pewno nie będzie.
O co idzie więc ten bój?

#26 ~mola~

~mola~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:03

przy Wigierskiej to wcale nie rudera, ale stoi na przeszkodzie dla planowanego poszerzenia ulicy....ot skąd taki napór na rozwalenie zabytku, ....miasto wszelkimi sposobami chce pozyskać miejsca pod nowe inwestycje, zabytki ma gdzieś....

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:06

Rzucał kłody pod nogi i nadal rzuca tylko nam mieszkańcom , nasz wielki władca ratuszowego plemienia J.G

#28 ~GOŚCIU 2~

~GOŚCIU 2~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:18

chodząc chyba od śmietnika do smietnika
chodząc po ulicach tego miasta żadnego nie mogłem znaleźć.-Bo nikt zabytku nie zgubił

#29 ~Rycerz-bez hełmu na głowie~

~Rycerz-bez hełmu na głowie~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:22

Niech główny awanturnik w tej sprawie wie, że mieczem wojuje i od miecza zginie.

#30 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:42

chodząc chyba od śmietnika do smietnika
chodząc po ulicach tego miasta żadnego nie mogłem znaleźć.-Bo nikt zabytku nie zgubił

Sądząc po kulturze wypowiedzi odezwał się chyba rodowity Suwalczanin godny suwalskich zabytków, których nikt przyjezdny nie może zauważyć. Powodzenia w ochronie czegoś czego nie ma.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:21

Sądząc po kulturze wypowiedzi odezwał się chyba rodowity Suwalczanin godny suwalskich zabytków, których nikt przyjezdny nie może zauważyć. Powodzenia w ochronie czegoś czego nie ma.

http://mpopowski.w.i...i/suzabytki.htm

#32 ~M2~

~M2~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:23

Podaj nazwy ulic po których chodziłeś

#33 ~M2~

~M2~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:47

Czegoś nie kumam. O co idzie bój? Na nic nie ma przecież kasy. Jak się coś rozwali, to kasa się znajdzie? Kiedy Wigierska będzie przebudowywana? Za 10, czy 50 lat? Na remont chodników i łatanie dziur w jezdniach nie ma środków. Jestem ciekaw komu miasto sprzeda teren po hali targowej. Aquaparku tam na pewno nie będzie.
O co idzie więc ten bój?

Teren po hali targowej kupią kolesie CESARZA, a za parę miesięcy odsprzedadzą miastu cena będzie wyższa ,czysty interes

#34 ~Re: M2~

~Re: M2~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 15:08

Teren po hali targowej kupią kolesie CESARZA, a za parę miesięcy odsprzedadzą miastu cena będzie wyższa ,czysty interes

Pewnie masz rację, ale nie prędko to nastąpi.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 18:00

Postępuje zgodnie z prawem i swoim sumieniem.
Trzyma się facet poza układem, to ma kłopoty.

#36 ~J.Z.~

~J.Z.~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 18:39

Następny do odstrzału będzie pewnie nasz poseł Jarek Z. Możliwe? Niemożliwe :)

#37 ~12345~

~12345~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 19:04

Konserwator blokuje niemalże WSZYSTKO, co się w obszarze jego kompetencji dzieje. Jemu bezpieczniej jest powiedzieć NIE, bo lubi wygodę. Oczywiście w odwołaniach decyzje są najczęściej zmieniane przez jego przełożonych, ale on ma rączki "czyste". Czy to jest właśnie taki konserwator, jakiego potrzebują Suwałki?

#38 ~67890~

~67890~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 20:22

Konserwator blokuje niemalże WSZYSTKO, co się w obszarze jego kompetencji dzieje. Jemu bezpieczniej jest powiedzieć NIE, bo lubi wygodę. Oczywiście w odwołaniach decyzje są najczęściej zmieniane przez jego przełożonych, ale on ma rączki "czyste". Czy to jest właśnie taki konserwator, jakiego potrzebują Suwałki?

Skąd pewność, że przełożeni postępują zgodnie z prawem i interesem społecznym?
Jestem niemal pewien, że stawka jest bardzo wysoka. Zasłoną dymną są te wszystkie dotychczasowe pretensje władz do konserwatora. Tutaj chodzi o b.duży prywatny interes. Ten interes nazywa się Plaza Suwałki.

#39 ~ok_no~

~ok_no~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 21:11

Nie odpowiada mi konserwatyzm tego konserwatora

#40 ~12345~

~12345~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 21:38

Skąd pewność, że przełożeni postępują zgodnie z prawem i interesem społecznym?
Jestem niemal pewien, że stawka jest bardzo wysoka. Zasłoną dymną są te wszystkie dotychczasowe pretensje władz do konserwatora. Tutaj chodzi o b.duży prywatny interes. Ten interes nazywa się Plaza Suwałki.

Nie doszukuję się takich spiskowych teorii, jeżeli nie mam dowodów. Domysły można snuć rózne, nawet na pograniczu s-f. Ja mówię o rzeczywistej działalności konserwatora, o jego braku akceptacji dla koegzystencji nowego ze starym i przesadnie purystycznym traktowanie zabytków. Dość popularna w świecie metoda kontrastowego zestawiania odważnych współczesnych rozwiązań z historycznymi budowlami jest suwalskiemu konserwatorowi zupełnie obca. Gdyby urzędnicy zawsze mieli takie pasywne podejście do problemu, nie powstałyby ani szklana piramida w Luwrze, ani nowa kopuła Reichstagu w Berlinie, ani wielki przeszklony dziedziniec British Museum w Londynie, nie przebudowanoby mediolańskiej La Scali czy poznańskiego Starego Browaru. Ciekaw jestem, jaki poziom zaprezentuje nowy miejski konserwator? Czy bedzie miał pomysł na to, jak wpisywać się w zabytkowy i historyczny kontekst?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych