Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Rzucał kłody pod nogi :: zobacz komentowany artykuł


178 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~M2~

~M2~
 • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 21:46

Nie odpowiada mi konserwatyzm tego konserwatora

jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził a ja nie mam ochoty przekonywać nikogo do swojego punktu widzenia

#42 www.zieloni-bialystok.w.pl

www.zieloni-bialystok.w.pl

  Sekretarz redakcji

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 688 postów

Napisano 21 czerwiec 2008 - 00:02

Nie doszukuję się takich spiskowych teorii, jeżeli nie mam dowodów. Domysły można snuć rózne, nawet na pograniczu s-f. Ja mówię o rzeczywistej działalności konserwatora, o jego braku akceptacji dla koegzystencji nowego ze starym i przesadnie purystycznym traktowanie zabytków. Dość popularna w świecie metoda kontrastowego zestawiania odważnych współczesnych rozwiązań z historycznymi budowlami jest suwalskiemu konserwatorowi zupełnie obca. Gdyby urzędnicy zawsze mieli takie pasywne podejście do problemu, nie powstałyby ani szklana piramida w Luwrze, ani nowa kopuła Reichstagu w Berlinie, ani wielki przeszklony dziedziniec British Museum w Londynie, nie przebudowanoby mediolańskiej La Scali czy poznańskiego Starego Browaru. Ciekaw jestem, jaki poziom zaprezentuje nowy miejski konserwator? Czy bedzie miał pomysł na to, jak wpisywać się w zabytkowy i historyczny kontekst?


KAŻDY REMONT BUDOWA PRZETARG TO OKAZJA DO ŁAPÓWEK IM DROZEJ TYM WIECEJ KASY DO POdziału POmiedzy urzedników firmy budowlane itp.?

polityka "proinwestycyjna" to kradzież publicznych pieniędzy. Absurdalne inwestycje z zawyżonymi kosztami (ok. 10% to koszt łapówek) powodują podniesienie podatków (w Polsce wysokość podatków to nawet 50-70%, np. w Anglii tylko 11%), zadłużają budżet i hamują rozwój gospodarczy.

Dlaczego więc władze wybierają rozwiązania najdroższe i nonsensowne ? Jak się szacuje, wartość łapówek przy przetargach dla urzędników i polityków wynosi minimum ok. 10 %. Dlatego urzędnicy, politycy wciąż coś budują, kupują (za nasze publiczne pieniądze), a podatki i ceny w Polsce należą porównywalnie z zarobkami do najwyższych w Europie.

polskim politykom - aferzystom zawdzięczamy najdroższą w stosunku do zarobków w Europie benzynę, dziurawe drogi, brak dróg szybkiego ruchu i autostrad, upadającą kolej w kraju tranzytowym pomiędzy wschodem i zachodem Europy, najdroższe telefony, dostęp do internetu, najwyższe składki na ubezpieczenie społeczne przy najmniejszych świadczeniach społecznych nie pozwalające na godną egzystencję ludzi starych i chorych, bankrutujące szpitale, ludzi umierających w kilkumiesięcznych kolejkach do lekarza... ale można opowiadać bajki o EURO 2012, lotniskach, operach, auto=stratach...

NIE MOŻNA WPROWADZIC ISLAMSKIEGO PRAWA KARZACEGO ZLODZEI UCIECIEM REKI-WSZYSCY POLITYCY BYLIBY BEZRĘCY

pamietamy Piskorskiego=PO+SLD - najwiekszego aferzyste Warszawy - „osiągnięcia” PO=Partii Oszustów w Warszawie

PRZYKŁAD TAKIEJ "POLITYKI INWESTYCYJNEJ" W WYKONANIU AFERALNYM NIK: Most Świętokrzyski - za drogi i bez pomysłu
Most Świętokrzyski w Warszawie budowano zbyt drogo, zbyt długo i bez pomysłu - wynika z kontroli NIK. Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła realizację budowy Trasy i Mostu Świętokrzyskiego. Z powodu niedostatecznego nadzoru byłej gminy Warszawa-Centrum nad inwestorem budowa pochłonęła o prawie 200 mln zł więcej niż zakładał plan. NIK podkreśliła, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona, choć powinna być już w 2001 r. Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie wiceprezes NIK Zbigniew Wesołowski, do realizacji przedsięwzięcia powołano, jako inwestora, spółkę Trasa Świętokrzyska. Koszty jej funkcjonowania wyniosły ponad 10 mln zł. NIK uznała to za "wydatek niegospodarny". Izba skierowała zawiadomienie do prokuratury w sprawie niegospodarnych działań w spółce Trasa Świętokrzyska. Izba oceniła, że spółka ta była "zbędnym ogniwem" i generowała "wysokie, nieuzasadnione koszty funkcjonowania", wśród których znalazły się np. koszty wynagrodzeń (5,5 mln zł). Z kontroli wynika, że struktura organizacyjna spółki była "nieracjonalna". W spółce było pięciu członków Rady Nadzorczej, trzech członków Zarządu, dwóch dyrektorów i jeden lub dwóch pracowników. Według NIK, spółka niegospodarnie wydała pieniądze m.in. na tzw. "zaplecze dla zamawiającego". Kupiła m.in. 41 telefonów komórkowych, 7 aparatów fotograficznych, 4 kamery, 4 telewizory, 22 komputery, 8 samochodów osobowych (według NIK, były wykorzystywane w celach prywatnych, wskazuje na to fakt, że jeden z pojazdów został skradziony z prywatnej posesji). Izba negatywnie oceniła też zakup przez spółkę papierów wartościowych "o znacznym stopniu ryzyka", np. weksli Stoczni Szczecińskiej.

Za działanie niegospodarne Izba uznała także wynagradzanie przez spółkę inwestora zastępczego - spółki Zakłady Budownictwa Mostowego-Inwestor Zastępczy. Wynagrodzenie to wynosiło 2,85 proc. kwoty wypłacanej wykonawcom, przy czym uwzględniono nie tylko wykonawców robót budowlanych, ale i wykonawców wszelkich opinii, badań i ekspertyz. Inwestor zastępczy został - zdaniem NIK - wybrany "w wyniku rażącego naruszenia przez spółkę Trasa Świętokrzyska zasad organizowania zamówień publicznych".Z kontroli wynika, że niezgodnie z prawem - z pominięciem m.in. ustawy o zamówieniach publicznych i Kodeksu spółek handlowych - w czasie trwania inwestycji wydano ponad 217 mln zł. Kontrolerzy wykazali np., że na samą fetę z okazji otwarcia Mostu Świętokrzyskiego wydano 1 mln zł. Na tę sumę składały się m.in. wydatki na zakupy materiałów promocyjnych, ochronę, reklamę. Jako odpowiedzialnych za decyzje dotyczące Trasy i Mostu Świętokrzyskiego Izba wymieniła zarządy spółki Trasa Świętokrzyska i gminy Warszawa-Centrum. W badanym przez NIK okresie w zarządzie Gminy Warszawa-Centrum zasiadali: Marcin Święcicki, Paweł Piskorski, Wojciech Kozak i Jan Wieteska. A oto przykładowe komentarze internautów : Jak to brak pomysłu? Przecież pomysł był taki, żeby wydać te głupie 10 mln. A reszta się zgadza. ~Cat-monarchista, 2005-01-11 12:04 Chyba raczej, jak wyprowadzić. 2005-01-11 12:09~puk wydać ? raczej zabrać przez podstawione firmy. ~ewa 2005-01-11 12:16Zupełnie jak w filmie "Miś" S. Bareji. :) ~miś 2005-01-11 12:19 Nie wydać tylko podzielić ... ~Cyt,cyt,.... 2005-01-11 12:22 Pomyślcie jakim kosztem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 23 miliony zł, a jak łatwo ci złodzieje z urzędów wydają 200 milionów ~d.b 2005-01-11 No, łatwo nie było...Coś jednak na ten most poszło praktyk_teoretyk... 2005-01-11 13:17

#43 www.zieloni-bialystok.w.pl

www.zieloni-bialystok.w.pl

  Sekretarz redakcji

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 688 postów

Napisano 21 czerwiec 2008 - 00:03

Po co PiS-owi stadiony ? - for money


Jak informuje tygodnik "Newsweek" Tadeusz M., podejrzany o korupcję współpracownik byłego ministra sportu Tomasza Lipca, zeznał w prokuraturze, że pieniądze wyprowadzone z budowy stadionów miały iść na tajny fundusz wyborczy PiS. Tadeusz M. to jeden z dwóch zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu podczas kontrolowanego wręczenia łapówki.

"Newsweek" pisze, że Tadeusz M. opowiedział prokuratorom, że za korupcją w ministerstwie sportu i w podległych mu instytucjach stał "układ personalny". Mieli do niego należeć działacze PiS: Artur P. (były doradca prezydenta Kaczyńskiego, oskarżony o handel kokainą), Arkadiusz Ż.(oskarżony wraz z T. Lipcem o korupcję), Marek R. (działacz warszawskiego samorządu związany z byłym rzecznikiem rządu Konradem Ciesiołkiewiczem, z którym zna się z harcerstwa) i sam Tomasz Lipiec. Według Tadeusza M. głównymi rozgrywającymi byli Marek R. i Arkadiusz Ż.

Tadeusz M. załamał się kilka tygodni po zatrzymaniu przez CBA. Zeznawał przez dwa miesiące, sierpień i wrzesień - pisze tygodnik, dodając, że prokuratura szuka teraz dowodów, które mogłyby potwierdzić słowa świadka.

Przez Centralny Ośrodek Sportu miała zostać zrealizowana budowa Stadionu Narodowego w Warszawie. Inwestycja miała być warta 1,2 miliarda złotych. Z tej kwoty, w ciągu dwóch lat, urzędnicy i działacze PiS chcieli wyprowadzić 100 milionów, czyli niecałe 10% - podaje "Newsweek". Jak wynika ze słów informatora tygodnika, który zna zawartość akt prokuratorskich, pieniądze miały być wyprowadzane przy zamówieniach na usługi ochroniarskie, ubezpieczeniowe czy reklamowe.

Kilka dni temu prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Lipcowi i Arkadiuszowi Ż. Oskarża ich o korupcję. Lipiec od października przebywa w areszcie tymczasowym. Wciąż toczy się śledztwo, które ma wyjaśnić inne wątki sprawy, m. in. czy wiceszef ABW Grzegorz Ocieczek ujawnił Lipcowi stenogramy podsłuchów jego wspólników z COS, oraz opisany wyżej wątek 100 milionów.

wiadomosci.wp.pl/title,Wspolpracownik-Tomasza-Lipca-zeznaje-pieniadze-mialy-byc-na-fundusz-wyborczy-PiS,wid,10054120,wiadomosc.html

#44 ~pseudoekologom nie~

~pseudoekologom nie~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 09:50

Wy "ekolodzy"(a raczej pseudoekolodzy) naprawdę jesteście porąbani. To nie ten temat pajacu. Nie zrozumiałeś artykułu, czy wpieprzacie się gdzie tylko można.

#45 ~lolek~

~lolek~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 13:01

minoł - pisze sie tak: minął - kretynie!

#46 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 13:15

minoł - pisze sie tak: minął - kretynie!

pisze sie tak: się- kretynie!

#47 ~ciekawski~

~ciekawski~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 13:24

Może jest ktoś zorientowany i odpowie. Ile w ostatnich 6-ciu latach uchwalono planów zagospodarowania w Suwałkach?
Drugie pytanie. Do ilu opracowań planów zagospodarowania terenu przystąpiono w ostatnich 6-ciu latach?
Pytam, bo co sesja rady miejskiej to przystępuje się do nowych opracowań planów zagospodarowania. O zakończonych pracach całkowita cisza.
Może to tutaj leży problem braku postępów w suwalskich inwestycjach, a nie brak współpracy z władzami pana konserwatora zabytków.
A może brak współpracy zablokował tworzenie tych nowych planów zagospodarowania?

#48 ~XZA~

~XZA~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 13:45

Może jest ktoś zorientowany i odpowie. Ile w ostatnich 6-ciu latach uchwalono planów zagospodarowania w Suwałkach?
Drugie pytanie. Do ilu opracowań planów zagospodarowania terenu przystąpiono w ostatnich 6-ciu latach?
Pytam, bo co sesja rady miejskiej to przystępuje się do nowych opracowań planów zagospodarowania. O zakończonych pracach całkowita cisza.
Może to tutaj leży problem braku postępów w suwalskich inwestycjach, a nie brak współpracy z władzami pana konserwatora zabytków.
A może brak współpracy zablokował tworzenie tych nowych planów zagospodarowania?

Może jest ktoś zorientowany i odpowie. Ile w ostatnich 6-ciu latach uchwalono planów zagospodarowania w Suwałkach?-Google nie gryzą

#49 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 14:14

Nie doszukuję się takich spiskowych teorii, jeżeli nie mam dowodów. Domysły można snuć rózne, nawet na pograniczu s-f.


Dowód na to jest w nagraniach audycji z ratusza sprzed pewnie jakiś dwóch miesięcy. Dowodem są słowa prezydenta Suwałk, że to przez konserwatora zbytków Plaza Suwałki nie może rozpocząć budowy. Że całemu złu wokół Pazy jest winien Pan Tumidajewicz. Że przez Pana Tumidajewicza wszyscy inwestorzy pouciekają z naszego miasta.
A przecież to nieprawda. Pan Tumidajewicz wydaje zezwolenia na budowę?

#50 ~Na pochybel złośliwcom~

~Na pochybel złośliwcom~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 14:30

Może jest ktoś zorientowany i odpowie. Ile w ostatnich 6-ciu latach uchwalono planów zagospodarowania w Suwałkach?-Google nie gryzą

Nie lubię ludzi złośliwych. Życzliwość jest bardzo cenna.
Proszę bardzo:
http://www.bip.kobyl...st_27032008.jpg

#51 ~zabytek~

~zabytek~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 17:46

Rzucał kłody pod nogi-O Boże i co się stało połamał ktoś z ratusza kończyny dolne?
Kawał chłopa z tego Pana konserwatora ,kłodami rzucać pod nogi to nie lada wyczyn
Pozdrawiam Ratusz szybkiego zrośnięcia się kości i do roboty; rozwalić zabytki glebę sprzedać kolegom biznesmenom
Mieszkańcom Suwałk dać po jednej cegle jak drewniak to po desce żeby pamiętali z coś kiedyś było

#52 ~jeden z wielu~

~jeden z wielu~
 • Goście

Napisano 21 czerwiec 2008 - 18:42

Rządzący miastem nie potrafią porozumieć się między sobą, to porozumienie wg mnie na linii z mieszkańcami jest niemożliwe.

#53 ~Wacuś~

~Wacuś~
 • Goście

Napisano 23 czerwiec 2008 - 11:42

S.Tumidajewicz uważa, że w Suwałkach nikt nie dba o zabytki

ja też tak uważam

#54 ~gość x~

~gość x~
 • Goście

Napisano 23 czerwiec 2008 - 13:10

Walka prezydenta z konserwatorem była skuteczna, bo pierwszy dostanie podwyżkę znaczącą.

Nie poddawaj się panie Tumidajewicz. Nie wszyscy w Suwałkach to szkodniki.

#55 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 06:36

pan konserwator moze myśli, że jego rządy konserwatorskie przysporzą miastu zabytków -- nie trzeba: to miasto przez takich jak on to już jeden wielki zabytek: ambicje tego pan w obronie pożal się boże bazarszopy i jakichś mało znaczących dupereli z pocz. XX w., o których nikt nic nie wie, a szanowny konserwator nawet nie potrafi się wypowiedzieć i uzasadnić ich istnienia są pożałowania godne, a leśne dziadki jego broniące są śmieszni, kreując się na wielkich obrońców przegniłych desek i nikomu nieznanej historii

#56 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 06:48

pan konserwator moze myśli, że jego rządy konserwatorskie przysporzą miastu zabytków -- nie trzeba: to miasto przez takich jak on to już jeden wielki zabytek: ambicje tego pan w obronie pożal się boże bazarszopy i jakichś mało znaczących dupereli z pocz. XX w., o których nikt nic nie wie, a szanowny konserwator nawet nie potrafi się wypowiedzieć i uzasadnić ich istnienia są pożałowania godne, a leśne dziadki jego broniące są śmieszni, kreując się na wielkich obrońców przegniłych desek i nikomu nieznanej historii

to właśnie widać jak interesujesz się historią suwałk

#57 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 06:51

podaj mi 3 najważniejsze zabytki "chronione" przez Tumidajewicza i uzasadnij ich utrzymanie...

#58 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 07:06

podaj mi 3 najważniejsze zabytki "chronione" przez Tumidajewicza i uzasadnij ich utrzymanie...

http://mpopowski.w.i...i/suzabytki.htm

#59 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 07:12

nie zrozumiałeś mnie -- chodzi mi nie o zabytki powszechnie znane, których ochrona jest poza dyskusją -- chodzi mi o bazarszopę i inne obiekty "chronione" z uporem godnym lepszej sprawy...

#60 ~M2~

~M2~
 • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 07:12

podaj mi 3 najważniejsze zabytki "chronione" przez Tumidajewicza i uzasadnij ich utrzymanie...

http://www.mkidn.gov...ument/?docId=48Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych