Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rzucał kłody pod nogi :: zobacz komentowany artykuł

178 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 22:49

Jeśli miałaby to być ciekawa inwestycja, odpowiadająca potrzebom Suwalczan, to bym się nie czaił.... Bardziej serio: trywializujesz sprawę, sprowadzając problem do abstrakcyjnej sytuacji... -- jaki cmentarz i gdzie ma być zaorany? Albo rozmawiamy o konkrecie albo uderzamy w bezsensowne rozważania teoretyczne...

Jako pewna społeczność, wśród której zdania są podzielone, musimy dążyć do pewnych rozwiązań kompromisowych - konserwator ma swoje stanowisko i uprawnienia, nie może jednak swojego zdania przekuwać w obronę twierdzy częstochowskiej -- miasto musi pamiętać, ale miasto musi też się rozwijać... czy dla zachowania naszej pamięci potrzebne jest zachowanie budynków aresztu i tego czegoś na terenie b. jednostki wojskowej? Śmiem wątpić... Dla jasności: nigdy i nigdzie nie mówiłem o zaoraniu jakiegokolwiek cmentarza, mogę chyba też śmiało stwierdzić, że miasto też nie miało takiego pomysłu...

Zadam jeszcze parę pytań: Co pan konserwator uczynił dla konserwacji owych budynków? W jaki sposób przyczynił się do poszerzenia choć trochę wiedzy Suwalczan o areszcie i budynku (czymkolwiek on był) -- czy konserwator zawiesił tam choć najprostszą tabliczkę informacyjną? Czy właściwie zabezpieczył teren przed nieszczęśliwym wypadkiem?

Konserwator nie był administratorem owych budynków-jeśli ktoś miał ich np. w dzierżawie to chyba jakaś umowa co do remontów i użytkowania była na pewno spisana i winą za ten stan można obarczyć użytkowników.
nie zmam zakresu obowiązków konserwatora zabytków, ale błędem by było żeby taka osoba poszerzała wiedzę Suwalczan bynajmniej nie jest pedagogiem ,mamy w Suwałkach wspaniałych pisarzy ,,psełdopisarzy, ,i oni tym powinni zająć się ale po co lepiej napisać z kąt wypływa Czarna Hańcza, a o starych budowlach nawet nie wiedzą, Hala bazarowa funkcjonowała przez wiele lat i na pewno kontrole jakieś były, i gdyby zagrażało to ludzkim życiu czy zdrowiu to na pewno by była już dawno zamknięta

#82 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 06:42

J23 widzę zorientowany co nieco -- nie doczekam się odpowiedzi od konserwatora, ale widzę tu samozwańczego rzecznika: jaka wartość przemawia bardziej za utrzymaniem bazarszopy czy aresztu niż za przeprowadzeniem inwestycji?

Nie widzę sensu wdawać się w dyskusje z duchami pomordowanych (kogo i ilu ich było by mieli rządzić tamtym terenem ?)

#83 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 07:18

Wiecie co mnie w tym najbardziej cieszy? ta dyskusja. Widać, że sprawy zabytków nie są suwalczanom obojętne.

#84 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 08:52

J23 widzę zorientowany co nieco -- nie doczekam się odpowiedzi od konserwatora, ale widzę tu samozwańczego rzecznika: jaka wartość przemawia bardziej za utrzymaniem bazarszopy czy aresztu niż za przeprowadzeniem inwestycji?

Nie widzę sensu wdawać się w dyskusje z duchami pomordowanych (kogo i ilu ich było by mieli rządzić tamtym terenem ?)

O co ci chodzi?
A ja widzę tu że jesteś egoistą

#85 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 09:01

Ja jestem egoistą? Cały czas ktoś usiłuje podać jako argument za tym, by zostawić budynek aresztu w obecnym stanie, bo ktoś tam został zamordowany. Więc pytam się o jakich pomordowanych chodzi i czy zostawienie budynku w stanie nienaruszonym jest jedynym możliwym sposobem ich upamiętnienia i czy w związku z tym Suwałki powinny poświęcić planowaną inwestycję ? Czy mamy pozostać zakładnikami przeszłości i duchów aresztu?

#86 ~A co mi tam. Napiszę :)~

~A co mi tam. Napiszę :)~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 09:18

Areszt należy odrestaurować. Umieścić w nim jakieś instytucje, aby nie stał pusty. Chociażby biura konserwatora zabytków. Plazę przenieść w inne miejsce. Chociażby w rozwidlenie Reja-Pułaskiego lub za Bastylię(komendę policji).

#87 ~SU~

~SU~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 11:00

Ja jestem egoistą? Cały czas ktoś usiłuje podać jako argument za tym, by zostawić budynek aresztu w obecnym stanie, bo ktoś tam został zamordowany. Więc pytam się o jakich pomordowanych chodzi i czy zostawienie budynku w stanie nienaruszonym jest jedynym możliwym sposobem ich upamiętnienia i czy w związku z tym Suwałki powinny poświęcić planowaną inwestycję ? Czy mamy pozostać zakładnikami przeszłości i duchów aresztu?

285 lat Suwałk zeszyt edukacyjny 2
napisanej przez Jana Bacewicza, pozycja jest
dostępna we wszystkich dobrych księgarniach
Polecam

#88 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 11:30

Areszt należy odrestaurować, a siedzibę Plazy przenieść -- hmmm. no tak, to zdaje się jest proste, wykonac telefon i oswiadczyć inwestorowi, żeby sie jednak wyniósł, że mamy dla niego inne, ciekawsze miejsce. Tylko jaki inwestor pozwoli sie traktować ?

O odrestaurowaniu nie ma mowy bez pieniędzy, a kto je może dać > przecież ten brzydki, mało atrakcyjny będzie tkwił w tym miejscu, coraz bardziej się zapadając, a Suwalczanie będa sie zachwycać upadkiem carskiej architektury militarnej z pocz. XX w.

Proszę wybaczyć, ale na lekturę zeszytów edukacyjnych nie mam czasu, chciałbym zwięzłej ale wyczerpującej informacji o historii i ew. zbrodniach tam popełnionych

#89 ~Re:Zabytkodajewicz~

~Re:Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:02

Jesienią zeszłego roku, zaraz po wejściu Plaza Centers na parkiet GPW w Warszawie, przeczytałem na jakimś forum, że przez inwestycję w Suwałkach pieniądze inwestorów szlag trafi. Chodzi o ludzi inwestujących w akcje Plaza Centers. Szlag trafi, gdyż duchy pomęczonych i pomordowanych ludzi w suwalskim więzieniu nie dopuszczą do bezczeszczenia tego przybytku. Coś w tym stylu było napisane.
Oczywiście do takich rewelacji podchodzę z przymrużeniem oka. Jednak przepowiednia ta sprawdziła się dokładnie. Jeden z czołowych developerów centrów handlowo rozrywkowych w świecie doprowadził do ruiny wielu inwestorów giełdowych.
Wierzyć w duchy czy nie? :)

#90 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:05

To pytanie do inwestorów, czy podejmując decyzję o inwestycji, konsultują się zawczasu z zaświatami...

#91 ~Plaza :)~

~Plaza :)~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:25

Gość który miał skontaktować się z tamtą stroną, stracił stanowisko. Niedopełnił obowiązku.
Następca twierdzi, że tylko zmiana lokalizacji może zmienić bessę w hossę. Nie wyraża na to zgody prezes. Wolą całkowicie zrezygnować z Suwałk, niż zmienić lokalizację. Zastanawiają się tylko jak wyrwać kasę z ratusza, aby zarobić na całym tym interesie. Chodzi o odszkodowanie, że ratusz sprzedał im niepełnowartościowy towar.

#92 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:42

To są dywagacje, które mają się słabo do dyskusji. Choć "niezłomna" postawa konserwatora mogłaby ew. stanowić jedno z wyjaśnień, i to całkiem zasadne, gdyby Plaza się wycofała.

Może pan Tumidajewicz boi się już zrobić cokolwiek, po wielkim sukcesie Biedronki na Noniewicza -- teraz pozostaje polityka "nie-bo-nie" ?

#93 ~Leszak Śmieszek~

~Leszak Śmieszek~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 15:39

To są dywagacje, które mają się słabo do dyskusji. Choć "niezłomna" postawa konserwatora mogłaby ew. stanowić jedno z wyjaśnień, i to całkiem zasadne, gdyby Plaza się wycofała.

Może pan Tumidajewicz boi się już zrobić cokolwiek, po wielkim sukcesie Biedronki na Noniewicza -- teraz pozostaje polityka "nie-bo-nie" ?

Tylko co ma wspólnego ten Pan z Biedronką?
bez przesady zwalasz wszystko na konserwatora zabytków ,śmiem twierdzić ,że ten konserwator zalazł ci za skórę i to wszystko

#94 ~Wesołowski~

~Wesołowski~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 16:21

PLAZA stwierdziła ze grunt pod tym obiektem jest skażony materiałami ropopochodnymi
To może lepiej by było postawić tam szyb naftowy ,miasto ustawione do końca a wódz z ratusza ,nie prezydent tylko SZEJK, :D

#95 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 16:32

śmiem twierdzić ,że ten konserwator zalazł ci za skórę i to wszystko

tak możesz, nie jest to jednak prawda - zaleźli mi za skórę wszyscy urzędnicy, niezważający na koszty społeczne swoich decyzji, a za takie uznaję blokowanie inwestycji, ze względu na "ochronę" wszystkiego co podleci...

osobiście do konserwatora nic nie mam, nie znam człowieka, a wycieczki ad personam uważam za niepoważne -- jeszcze raz: chodzi mi o urząd i umiejętność współpracy, kompromisu i słuchania mieszkańców...

jeśli chodzi o biedronkę - wydaje się, że konserwator był jednym z wydających decyzję w całym procesie inwestycyjnym... może coś mu się odwidziało i boi się teraz na cokolwiek pozwolić? tylko w imię czego?

#96 ~Leszek Śmieszek~

~Leszek Śmieszek~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 17:24

[quote name='Zabytkodajewicz' date='25.06.2008, 17:32'

jeśli chodzi o biedronkę - wydaje się, że konserwator był jednym z wydających decyzję w całym procesie inwestycyjnym... może coś mu się odwidziało i boi się teraz na cokolwiek pozwolić? tylko w imię czego?
[/quote]
kolego decyzje wydaje architekt miejski a nie konserwator zabytków

#97 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 20:04

no więc Leszku -> http://www.wspolczes.../REG10/61126033

#98 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 20:06

A więc jak się chce to można...

#99 ~Ja_to_ja~

~Ja_to_ja~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 22:25

Kto będzie winien porażkom inwestycyjnym w mieście, jak wyrzucą Tumidajewicza?
W tej chwili, to Tumidajewicz jest winien wszystkiemu co złe w mieście.
Prezydent podwyżką dostał bodziec do pracy. Może weźmie się do roboty?

#100 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 06:28

Nie chodzi o to by szukać winnych, tylko by podejmować racjonalne decyzje. Wyborcy wiedzą, że gospodarzem jest Gajewski, a nie Tumidajewicz i to on prezydent będzie rozliczony. Jednak polityka obrony Częstochowy nie przysługuje się miastu i mieszkańcom -- no nie powinno tak być, że blokuje się inwestycje ze względu na niejasne do końca przesłanki...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych