Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Rzucał kłody pod nogi :: zobacz komentowany artykuł

178 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~Leszek Śmieszek~

~Leszek Śmieszek~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 06:30

A więc jak się chce to można...

Pewnie że tak
Pozwolenie na budowę wydaje prezydent miasta [teren leży w strefie ochrony konserwatorskiej ]zatwierdzenie konserwatora
więc o co ci chodzi,przecie to nowa inwestycja i też ci sie nie podoba,kończe ten temat bo widzę ze sam nie wiesz czego chcesz
A co do wskazanego linku -odbijanie piłeczki

#102 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 07:19

oj Leszku, Leszku, ja mówię tylko, że może pan konserwator przestraszył się brzydkiego kaczątka i nic już nie zatwierdzi... zresztą to nie jest aż takie ważne... nie on jeden pozwolił na ten cudak architektoniczny...

#103 ~Ja_to_ja~

~Ja_to_ja~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 07:43

Nie chodzi o to by szukać winnych, tylko by podejmować racjonalne decyzje. Wyborcy wiedzą, że gospodarzem jest Gajewski, a nie Tumidajewicz i to on prezydent będzie rozliczony. Jednak polityka obrony Częstochowy nie przysługuje się miastu i mieszkańcom -- no nie powinno tak być, że blokuje się inwestycje ze względu na niejasne do końca przesłanki...

Gajewski będzie rozliczony? Gajewski gospodrzem miasta? Takie są pozory.
Gdyby rozliczenie było nieuchronne, to inaczej Gość działałby. Odnoszę wrażenie, że Gość dba o własny portfel i ewentualnie jeszcze kilku swoich pociotków.

#104 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 08:15

W takim razie smutno mi, trzeba zamykać dyskusję, bo nic nie da się zrobić... tylko siąść i płakać i kłaść kłody pod nogi Gajewskiego, bo tylko tak można mu przysrać

#105 ~Leszek Smieszek~

~Leszek Smieszek~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 08:29

oj Leszku, Leszku, ja mówię tylko, że może pan konserwator przestraszył się brzydkiego kaczątka i nic już nie zatwierdzi... zresztą to nie jest aż takie ważne... nie on jeden pozwolił na ten cudak architektoniczny...

dobrze jest że stoi to cudo-a co by tam było jak by teren ten wykupił synalek ,,Wodza,,-pewnie to samo co na Kościuszki?

#106 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 08:52

Leszku, podejrzewam, że gdyby dostał to "synalek wodza" to konserwator nie pozwoliłby tam nic wybudować :)

#107 ~Ja_to_ja~

~Ja_to_ja~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 09:18

W takim razie smutno mi, trzeba zamykać dyskusję, bo nic nie da się zrobić... tylko siąść i płakać i kłaść kłody pod nogi Gajewskiego, bo tylko tak można mu przysrać

Nie przysrać. Musi sobie Gość uświadomić, że czasy cenzury minęły prawie 20 lat temu. Że patrzymy mu na ręce, że potrafimy analizować jego posunięcia. Że odrózniamy białe od czarnego. Że widzimy jego błędy. Że dość tego marazmu w mieście. Itd. Niech Gość w końcu zejdzie z obłoków na ziemię!. Niech zacznie swoich wyborców traktować jak partnerów! Niech zacznie słuchać!

#108 ~Leszek Śmieszek~

~Leszek Śmieszek~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 09:27

Leszku, podejrzewam, że gdyby dostał to "synalek wodza" to konserwator nie pozwoliłby tam nic wybudować :)

To i pewnie na Kościuszki też nie pozwala ? :D

#109 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 09:35

Nie przysrać. Musi sobie Gość uświadomić, że czasy cenzury minęły prawie 20 lat temu. Że patrzymy mu na ręce, że potrafimy analizować jego posunięcia. Że odrózniamy białe od czarnego. Że widzimy jego błędy. Że dość tego marazmu w mieście. Itd. Niech Gość w końcu zejdzie z obłoków na ziemię!. Niech zacznie swoich wyborców traktować jak partnerów! Niech zacznie słuchać!

Cały czas o tym mówię: Suwalczanie muszą dogonić resztę kraju -- po to jest demokracja, by dokonywać rozliczenia w cywilizowany sposób...

#110 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 09:39

To i pewnie na Kościuszki też nie pozwala ? :D

Szczerze? Nie obchodzi mnie kto, tylko czy z pożytkiem dla miasta i mieszkańców...

#111 ~Księgowy~

~Księgowy~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:09

Podsumujmy.
Real daje kasę na przebudowę Reja za zezwolenie budowlane na market 22000metrów. Handlowcy za pomocą prezydenta blokują inwestycję. Nie ma Reja, nie mają mieszkańcy super-hiper marketu. Mają tylko żal.
Plaza kupuje za grosze zabytek. Podobny metraż. Żero darmowej kasy dla miasta. Prezydent w skowronkach jak o tym mówi. Przekonuje kupców. Walczy jak lew w imieniu Plazy. Nie ważny zabytek. Inwestor jest traktowany po królewsku. Jest Plaza? Nie ma. Jest żal mieszkańców.

I tak sobie możnaby mnożyć poczynania prezydenta.
Komuś tutaj było smutno. Dla mnie też jest smutno.

#112 ~Leszek Śmieszek~

~Leszek Śmieszek~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:17

Szczerze? Nie obchodzi mnie kto, tylko czy z pożytkiem dla miasta i mieszkańców...

Z pożytkiem dla mieszkańców to może i nie ale dla właściciela gruntu to na pewno
plac stoi pusty ,choć była tam kamienica zabytkowa co prawda ruina ale miała być wyremontowana przez ,,małego wodza,, Dziwny traf że podczas rozbiórki dachu wszystko runęło[nie znam się na sztuce budowlanej ale dla mnie to dziwne],gruz szybciutko usunięto teren oczyszczono i co? Ano czeka na inwestora trafi się inwestor ,sprzeda się teren za wielokrotną wartość co się kupiło i wobec prawa jest wszystko ok. ,albo z powrotem odsprzeda się miastu. Na tym polega wyburzanie starych kamienic w atrakcyjnym miejscu.
ps sory że nie na temat

#113 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:30

Rozliczyć poczynania prezydenta mogą radni.
Chyba wszystko jest w najlepszym porządku skoro dostał podwyżkę poborów. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Wyświechtany termin, ale w Suwałkach wciąż aktualny.
A tą działką syna prezydenta miał zainteresować prokuraturę poseł Zieliński. Pewnie jest wszystko dobrze, bo cisza. Zgodne wsio z prawem, ale jakieś takie niesmaczne.

#114 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:44

Mnożyć nie trzeba, wystarczy dodawać... nie spełnione obietnice: od tego jest kartka wyborcza, a nie blokowanie decyzji, bo gęba się nie podoba

Dla jasności: ja tego nie zarzucam konserwatorowi, tylko chciałbym wiedzieć i mieć pewność, że istnieje pole do kompromisu, gdy dochodzi do zderzenia dwóch stanowisk: ochrona zabytków czy inwestycje na przyszłość... Zabytki są różne, ważniejsze i te mniej ważne, inwestycje też: trafione, albo niespełnione...

#115 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:56

O jakich inwestycjach kolego mówisz? Zresztą co nam pozostało? Tylko mówić :(

#116 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:23

O tych obiecanych, o obiecanych :D

#117 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 13:07

Obiecanka jest podstawą prawną do wyburzeń zabytków w Suwałkach?

#118 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 13:13

A co wyburzono? Bazarszopę ? Proszę wybaczyć, ale jakoś nie uzyskałem informacji o wartości tego historycznego budynku?

#119 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 13:51

A co wyburzono? Bazarszopę ? Proszę wybaczyć, ale jakoś nie uzyskałem informacji o wartości tego historycznego budynku?

http://www.suwalszcz...l_ver/pol09.htm

#120 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 13:54

Widzisz, takich podobnych bazarszop jest na terenie byłej jednostki wojskowej więcej. Stan techniczny podobny lub gorszy. I jakoś ratusz nie występuje o ich wyburzenie, bo nie stoją na przeszkodzie przyszłym wzniosłym inwestycjom. Wiesz kiedy przestanę marudzić? Jak zobaczę początek chociaż tej inwestycji strategicznej. Tego aquaparku. Zobaczę?
Jeszcze roczek, dwa i ten piękny teren zostanie opędzlowany jak nic.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych