Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

S16 Protest przeciwko budowie ekspresówki

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 16:20

Do sprzeciwu dołączają protestujący przeciwko przecięciu Biebrzańskiego Parku Narodowego

Droga zniszczy dolinę Biebrzy. Mamy tu największy w Polsce park narodowy, obszary Natura 2000, miejsca ochrony rzadkich ptaków wodno-błotnych. Trasie sprzeciwiają się nie tylko przyrodnicy, ale także okoliczni mieszkańcy!
Przygotowania do budowy trasy przez dolinę Biebrzy rozkręcają się. Nad koncepcją pracuje firma Schuessler Plan, która w tym tygodniu pokaże sześć proponowanych korytarzy. Między sobą różnią się nieznacznie – większość przetnie Biebrzę w okolicach Goniądza. Jeden prowadzi kilkanaście kilometrów dalej na wschód, gdzie park jest znacznie szerszy.

(więcej  na ten temat we wczorajszym wydaniu gazety prawnej)

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 18:47

ludzie tak nie może być. Rozwoju nie da się zatrzymać i ta ekspresówka musi powstać bo w innym wypadku dalej będą na naszych drogach ginąć ludzie. Jeżeli stawiacie żabkę wyżej niż własne zdrowie to o czym tutaj mamy rozmawiać???

#3 ~ja to jestem...~

~ja to jestem...~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 19:19

Trzeba się uczyć od Berty, ona tych ekologów na siedem wiatrów rozgoniła by w mig. A tu cackają się i tym tzw. terrorystom ekologicznym dają pole do popisu, to i popisują się. Gonić tych wichrzycieli gdzie pieprz rośnie i robić swoje, bo niedługo zaczniecie chodzić za krzaczek żeby się wypróżnić, bo i kibla wam zabronią postawić ci ekolodzy.

#4 ~Być~

~Być~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 19:40

Pani od Januszka się znów uaktywnia ciekawe która tera fundacja lub stowarzyszenie ma chrapkie na kaske z naszych podatków

#5 ~GOSC~

~GOSC~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 20:09

Do sprzeciwu dołączają protestujący przeciwko przecięciu Biebrzańskiego Parku Narodowego

Gnać tych zboczeńców, pedałów , w kapsółę i na Marsa niechaj tam szukają żabeki inych stworków.Dzisiaj takie stworki wp..szają mięso,ryby ,żaby ,ośmiorniczki i inne dary natury ,a wysłać ich na szczaw i jeżeli ktoś dorwie takiego stworka w sklepie co kupuje takie wyroby dać mu wpie..dol , żeby do siebie przez rok nie mógł do siebie dojść to mu nawet i wiosna wyparuje ze ł..ba

#6 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 21:39

Pani od Januszka się znów uaktywnia ciekawe która tera fundacja lub stowarzyszenie ma chrapkie na kaske z naszych podatków

Na chłopa kiedyś w Trzciannym z drzewa gałąźka spadła jak wkroczył na teren wycinki...

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 06:14

Gnać tych zboczeńców, pedałów , w kapsółę i na Marsa niechaj tam szukają żabeki inych stworków.Dzisiaj takie stworki wp..szają mięso,ryby ,żaby ,ośmiorniczki i inne dary natury ,a wysłać ich na szczaw i jeżeli ktoś dorwie takiego stworka w sklepie co kupuje takie wyroby dać mu wpie..dol , żeby do siebie przez rok nie mógł do siebie dojść to mu nawet i wiosna wyparuje ze ł..ba

Kapsuła piszemy przez u, a nie ó. A co zrobić ze stworkami, które lubią dzieci, w taki szczególny sposób?

#8 ~gość co ma dość~

~gość co ma dość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 07:05

A co zrobić ze stworkami, które lubią dzieci, w taki szczególny sposób?

Przecież już dawno zaproponowano, żeby na księżyc...

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 07:35

Przecież już dawno zaproponowano, żeby na księżyc...

A co z tymi stworkami, które bronią tych stworków, które lubią dzieci w szczególny sposób?

#10 ~CHŁOP Z JAJAMI~

~CHŁOP Z JAJAMI~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 08:36

A co z tymi stworkami, które bronią tych stworków, które lubią dzieci w szczególny sposób?

NIE ZMIENIAJ TEMATU DZIADU SPIŻ DŻAJ Z TEGO FORUM

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 09:15

A co mają do tego forum ci co jedzą ośmiorniczki? Dziadu.

#12 ~asio~

~asio~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:34

A co mają do tego forum ci co jedzą ośmiorniczki? Dziadu.

Czyli wiesz , że PO wiacy  jedli osmorniczki i się nagrywali .

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:41

Czyli wiesz , że PO wiacy jedli osmorniczki i się nagrywali .

No nie wiem. Ja jem i ośmiorniczki i krewetki a nie jestem peowcem. Jem nawet kiełbasę i piję piwo a nie jestem pisowcem. Tylko co to ma do drogi ekspresowej?

#14 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 15:17

Samorządy regionu są co do budowy S16 podzielone. Do zwolenników budowy drogi dołączył dzisiaj samorząd Miasta Ełku, wyrażając swoje poparcie w przegłosowanym jednogłośnie stanowisku rady miasta.

#15 ~Radiobialystok~

~Radiobialystok~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 18:37

Za budową drogi opowiedział się starosta moniecki Błażej Buńkowski. Mówił, że droga ekspresowa oznacza szansę na rozwój należącego do najbiedniejszych powiatu, bo np. przy węzłach drogowych mogą się lokować firmy logistyczne, a bez dobrej komunikacji takie miasta jak Knyszyn, Goniądz czy Mońki nie mają takich szans.
"Nie możemy utożsamiać grupy ludzi, którzy żyją z turystyki w samym sercu Biebrzańskiego PN z mieszkańcami powiatu, który ma 41 tys. mieszkańców" - powiedział dziennikarzom starosta. Zaznaczył, że głos ekologów jest ważny, bo dolina Biebrzy "to z jednej strony nasz skarb, który trzeba szanować", ale jest to też sytuacja - jak to określił - "bardzo niekomfortowa dla pozostałych mieszkańców".

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 18:44

A co zrobilibyście gdyby trasa autostrady przebiegała przez Wasz dom, w którym mieszkacie od dzieciństwa?.. czy wszystko da się przeliczyć na kasę?

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 18:44

A co zrobilibyście gdyby trasa autostrady przebiegała przez Wasz dom, w którym mieszkacie od dzieciństwa?.. czy wszystko da się przeliczyć na kasę?

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 19:13

nie miałbym z tym problemu. Jakoś miliony ludzi przeprowadza się nie kilometr czy dwa od domu ale nawet kilkaset albo tysiące. Nawet emeryci przenoszą się ze wsi do miast i tam nie mają wcale gorzej więc nie bądź śmieszny. Oczywiście żal opuszczać miejsce w którym się człowiek wychował i żył przez 50/60/70lat ale za tą kasę kupi sobie człowiek mieszkanie i jeszcze zostanie na życie. Szkoda, że przez moją posiadłość nie prowadzą tej drogi

#19 ~wykolejony~

~wykolejony~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 20:33

Kapsuła piszemy przez u, a nie ó. A co zrobić ze stworkami, które lubią dzieci, w taki szczególny sposób?

widać pedał się odezwał , ja mam byka może z nim spróbujesz wiem tylko że h..uj się pisze przez u  a nie wiem jak się pisze pedałuje ,jeżeli żle napisałem to popraw wykolejony .

#20 ~ekolog~

~ekolog~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 20:43

Za budową drogi opowiedział się starosta moniecki Błażej Buńkowski. Mówił, że droga ekspresowa oznacza szansę na rozwój należącego do najbiedniejszych powiatu, bo np. przy węzłach drogowych mogą się lokować firmy logistyczne, a bez dobrej komunikacji takie miasta jak Knyszyn, Goniądz czy Mońki nie mają takich szans.
"Nie możemy utożsamiać grupy ludzi, którzy żyją z turystyki w samym sercu Biebrzańskiego PN z mieszkańcami powiatu, który ma 41 tys. mieszkańców" - powiedział dziennikarzom starosta. Zaznaczył, że głos ekologów jest ważny, bo dolina Biebrzy "to z jednej strony nasz skarb, który trzeba szanować", ale jest to też sytuacja - jak to określił - "bardzo niekomfortowa dla pozostałych mieszkańców".

Panie starosto tych psełdo ekologów odciuąć od dostępu od wody i jedzenia i niechaj komary Biebrzańskie w..ierdalają ciekawe jak długo pociągno , a wkońcu FISKUS powinien nimi się zająć z czego żyją i kto im za to płaci .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych