Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

256 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zbyszek~

~zbyszek~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 06:12

czarna mafia

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 06:18

Jeszcze troche i zabraknie wiernych,ciekawe co wtedy bedą robic i jak kombinowac

#3 ~Katolik~

~Katolik~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:05

Podobny przypadek mial miejsce w jednej parafi Bialostockiej.Zmarla ,zmarla w innej parafii i u nich zwyczaj taki ze dol kopie rodzina- przyjechali i tu wykopali bo byl juz tu maz zmarlej pochowany i mieli pomnik.Przywiezli cialo do kosciola,a ksiadz mowi,---- ze nie pochowa bo oni nie oplacili grzebalnego---- oni tlumaczyli ---- on powiedzial,ze to jego nie obchodzi,ze nie pochowa i wyszedl do zakrystii.Rodzina byla w rozterce wiec postanowili zostawic zmarla w kosciele i wyjsc z kosciola.Jak ksiadz zobaczyl ze nie ma nikogo w kosciele oprocz zmarlej zaczal szukac po tej miejscowosci rodziny zmarlej. Tak proponuje zrobic innym.niech wtedy ksiadz sam chowa,to moze zmadrzeja te biale kolnierzyki.Parafia nie jest ich wlasnoscia tylko wiernych,a ksiadz jest zarzadca ,a on szaro sie gesi i wysoko czolo podnosi .Po tym incydencie inaczej patrze na ksiezy na ich otoczenie----- stalem sie do nich obojetny i ne rozumiem ich postepowania.Prawie wszyscy ksieza w parafii maja samochody nie raz po dwa jeden wypasiony drugi slabszy ,aby parafianom w oczy nie klulo,ale jak trzeba wykonac usluge przez ksiezy to mowia, ze to ich prywatne samochody i nie raz trzeba wynajac samochod aby dowiezc ksiedza do chorego lub do innej poslugi przez ksiedza.Ksieza to nie swiete krowy -to margines moze,ale ksiadz powinien pelnic role sluzebna wobec wiernych , a nie odwrotnie.Amen

#4 ~paranoja~

~paranoja~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:10

Wiecznie czarnym mało. Musza za cos utrzymac rodziny, kochanki i dzieci !!!!!!!!!!! i jeżdzić super brykami do tego wczasy w ciepłych krajach a rozpusta dużo kosztuje. A ludzie niosa kase, ostatnie pieniądze oddaja naiwni wierzac w to ze beda zbawieni. Szkoda słów. Ja nie daja i mam czarnych gdzieś.

#5 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:23

Owieczki chude, za to probosz spasiony / w przenośni i dosłownie/.

#6 ~Lokalny Patriota~

~Lokalny Patriota~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:54

Jeżeli KK ma odrodzić się na nowo i powrócić do korzeni: to znaczy służby, pomocy ubogim, integracji wspólnoty itd., to musi najpierw upaść. I wszystko wskazuje na to że jest na właściwej drodze. Odchodzenie, zwłaszcza młodych, od kościoła jest już masowym zjawiskiem.

#7 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:13

o jaki porządek dba ksiądz w przerośli na cmentarzu za co płacimy tyle a on i tak palił śmieci na cmentarzu jak dostał kare to wstawił kontenery i teraz ktoś wywozi jest bez czelny jak się powie mu że się dzwoniło do kurii i się pytało ile za pogrzeb może wziąć to jego "co łaska " wynosi 600 zł. ludzie nie dajcie się mu.

#8 ~WWWW~

~WWWW~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:15

za działkę na cmentarzu (ile to będzie? ze 2m2) i to nie na własność tylko na kilkadziesiąt lat płacisz 4-5tysiecy, to stawka za ziemie jak za budowlaną z centrum Warszawy (a moze i wyzsza). NA CO TO IDZIE? NA NOWE FURY I WILLE DLA KSIĘŻY? BO NA PEWNO NIE NA UTRZYMANIE CMENTARZA, BO CO TAM UTRZYMYWAĆ? KONTENER NA SMIECI I 50LETNI KRANIK Z WODĄ?

#9 ~Superman~

~Superman~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:18

mafia batmanów ma się dobrze

#10 ~Dyfer~

~Dyfer~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:24

Trzeba żyć nie umierać,
W Bielsku cennik od dawna podobny. ( w Cerkwi Prawosławnej).

#11 ~yournony very~

~yournony very~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:39

Parafia Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku , nawołują do nie gromadzeniu dóbr bo to nie moralne . Ksiądz jeździ nowym Audi ful wypas ledwo chodzi taki gruby , Drugi się buja i ręce jak by miał wrzody pot pachami i tez fura . Plebania jak pałac u Karinktonow, a Kościół w budowie jeszcze z 10 lat hahahahha

#12 ~Bżena~

~Bżena~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:40

Ja za pogrzeb taty 1,5 roku temu zapłaciłam w Przytułach 1700 złotych. Poprosiłam ksiedza o jakieś potwierdzenie wpłaty, bo swierdziłam że ikt mi nie uwierzy na słowo, że można tak grabić ludzi. Ale jak to mówią za drobne przestępstwa Pan Bóg karze na miejscu i na drugi dzień włamali się na plebanie i wszystko mu ukradli :)

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:41

Trzeba na nową furę pozbierać. Nie wiadomo przecież czy za kilka lat, ludzie nie przejrzą na oczy i nie będą się dawać tak strzyc jak teraz. Trzeba się nachapać póki się da.

#14 ~JULO~

~JULO~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:11

Szkoda gadac. Ludzie nie dawajcie sie naciągać tym pasorzytom, oni utrzymuja swoje rodziny za wasze pieniądze i bardzo często jest tak że jak ksiądz ma brata lub siostre to już ich nie dotycza takie obowiązki jak praca (przysłowiowe zarabianie na chleb) oni to maja sponsorowane przez parafian i poprostu maja wyje***e na prace bo po co jak braciszek ksiądz wszystko da i oplaci.

#15 ~o.Rydz~

~o.Rydz~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:14

Jak zwykle, wmawianie ludziom, że trzeba utrzymać cmentarz i kaplicę. A tak naprawdę to na co oni wydają pieniądze. Ludzie! Ludzie przemyjcie wkońcu oczy tą wodą święconą, którą on zapomniał na cmentarz! Gonić hada do posługi!

#16 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:15

Ja rozumiem że ktoś robi chszciny / jak stać na imprezę / to stać i na tacę dać.
Ktoś robi wesele/ stać na impreze/ to niech i na tacę dać.
ale jak ktoś całe zycie dawał na tace , należał do tej parafi to zasranym obowiązkiem jest pochować.
Chamstwo księży przeszło wszelkie oczekiwania dla niech tylko kasa , kasa , człowiek już się nie liczy.
Ja myślę że cała parafia wszyscy mieszkańcy powinni sie zbuntować i nie dawać na tacę , to może ten ksiądz się zastanowi. Jeszcze jedno co mnie bardzo boli to że płaci sie za chszest,ślub czy pogrzeb a i tak lecą w czasie mszy z koszykiem i podsuwają pod nos aby dać jesze. Ja przestałam dawać.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:18

Jeszcze pardziej pazerny jest proboszcz parafii przy cmentarzu św. Rocha w Białymstoku. Każe płacić za istniejące groby horendale sumy (5 i więcej tys. zł.), a jak nie to wiesza na pomniku kartki, że będzie wyburzał. Takich wywalonych z cmentarza pomników leżało obok kościoła mnóstwo.

#18 ~mala~

~mala~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:19

Szok!!! ja rownież jestem zbulwersowana stawkami za pogrzeb w mojej małej miejscowości nie dośc ze pogrzeb kosztuje krocie to i za miejsce na cmentarzu zapłaciliścy 1000 złoty mówie o małej mieścinie na podlasiu LUDZIE NIE UMIERAJCIE !!!! Niedługo tylko bogacza bedzie stac na godny pochówek a przecież jesteśmy dziećmi jednego Boga.Żal pozostaje żal

#19 ~Zosia~

~Zosia~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:32

Dobrze że mieszkam w Korycinie, za pogrzeb taty zapłaciła księdzu 450 zł "ale jak niemasz odrazu to poczekamy, a jak nie stać Cię to i tak pochowamy". I takich księży trzeba chwalić.

#20 ~emerytka~

~emerytka~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:45

Coraz bardziej skłaniam się do do apostazy >Pan biskup z Ełku niech wyjdzie do ludzi i bedzie blize ludzi!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mafia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych