Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

256 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:04

gmina powinna zatrudniać mistrza ceremoni,i byloby po problemie

#22 ~zbawienie~

~zbawienie~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:06

Jak to łatwo liczyć czyjeś dochody.
A jak przez 30 lat żyło się z emerytury babci to wszystko było ok?
Dla wierzącego nie ma znaczenia ziemska cena wieczności. Ja mam żyć i zachowywać się po chrześcijańsku.
Jeżeli ksiądz nie zachowuje się tak jak trzeba, to już jego zmartwienie przed Bogiem.
Najczęściej kosztami martwią się niewierzący (a ich na formu dzisiej widzę cała masa). Ale dlaczego mają się martwić? Przecież te koszty nie będą ich dotyczyć!

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:10

W Przerośli nie ma w ogóle porządku na cmentarzu, a miejscowy grabarz bierze połowę tego co proboszcz tamtejszej parafii, czyli dodatkowo ok 600 zł za to że wykopie grób w najgorszym miejscu cmentarza. Cmentarz w Przerośli to jeden wielki syf. Za grabarza w Przerośli też przydałoby się wziąć.

#24 ~Krysia~

~Krysia~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:11

Ludzie opamiętajcie się. Wg was tu piszących ksiądz powinien mieszkać w szopie, chodzić pieszo i zbierać jedzenie na śmietniku. Przypominam, że ksiądz to człowiek wykształcony.
A co do opłat w kosciele. Katolik płaci księdzu kilka razy w życiu: chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie, ślub i pogrzeb. A parafię trzeba utrzymac. Nie chcemy płacić nie musimy. Ale na pasterce chcemy by w kościele było pięknie, czysto, świątecznie.

#25 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:14

To może niech ktoś zainteresuje się proboszczem z Waniewa ten za pogrzeb bierze 2300zl tłumaczy się tym że z tego opłaca organistke:-)organistke i koscielnego

#26 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:14

Jak najszybciej usowac takich ksiezy z parafi, zlodzieje i nieroby tylko w karty grac i nowe auta kupowac potrafią w tym kraju to tylko rzad i kosciol jest bezkarny

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:16

Nie czarnoto! Mylisz się! Jeśli ksiądz zachowuje sie nie tak jak trzeba i krzywdzi ludzi, to najpierw tu za życia powinien za to odpowiedzieć, a dopiero po śmierci przed Bogiem.

p

Dla wierzącego nie ma znaczenia ziemska cena wieczności. Ja mam żyć i zachowywać się po chrześcijańsku.
Jeżeli ksiądz nie zachowuje się tak jak trzeba, to już jego zmartwienie przed Bogiem.
Najczęściej kosztami martwią się niewierzący (a ich na formu dzisiej widzę cała masa). Ale dlaczego mają się martwić? Przecież te koszty nie będą ich dotyczyć!

#28 ~fyftem otalChi~

~fyftem otalChi~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:21

Ludzie opamiętajcie się. Wg was tu piszących ksiądz powinien mieszkać w szopie, chodzić pieszo i zbierać jedzenie na śmietniku. Przypominam, że ksiądz to człowiek wykształcony.
A co do opłat w kosciele. Katolik płaci księdzu kilka razy w życiu: chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie, ślub i pogrzeb. A parafię trzeba utrzymac. Nie chcemy płacić nie musimy. Ale na pasterce chcemy by w kościele było pięknie, czysto, świątecznie.

Srali muchy będzie wiosna , Watykan to najbogatsze państwo świata i nie zadłużone . Po co mu tle kasy ? i władzy ?

#29 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:25

droga Krysiu chyba pracujesz na plabanii skoro tak bronisz tegoż 'PANA'?! w tym kraju wg mojej wiedzy - sakramenty są darmowe!!! nie płaci się za coś co jest czynnością uświęconą, co najwyżej można składać ofiarę na utrzymanie świątyni, parafii itd., to że taki 'proboszcz' jest osobą wykształconą nie uprawnia go do rzucania stawek z kosmosu!! przypominam Ci, że proboszcz nastając na parafii otrzymuje stan zastany - czyli zazwyczaj kościół, który został postawiony staraniami społeczności (obecnej lub jej przodków), cmentarz i plebanię, ma darmowy kąt i miejsce do wykonywania posługi - to nie jest jego prywatny folwark - nie ma rodziny na utrzymaniu i obowiązków podatkowych jak inni obywatele tego kraju więc nie pisz tu bzdur bo przy takich stawkach licząc tylko 30 pogrzebów w skali roku i 30 ślubów to WIELMOŻNY dostanie więcej niż zarabiamy z żoną oboje!! a gdzie ofiary za msze... taca.... komunie... chrzty...

#30 ~Justyna~

~Justyna~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:31

Z tego co ludziom wiadomo to wszystkie sakramenty święte powinny być bezpłatne albo co łaska więc jakie cenniki?Skoro księża tak się cenią to powinno się ich opodatkować lub niech wystawiają faktury za swoje "usługi"

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:31

"Te koszty" nie beda dotyczyc ani wierzacych ani ateistów. One dotycza ich rodzin :-)
A co ma zrobic ateista jak rodzic byl wierzacy i chcial byc pochowany z ksiedzem?
Zmartwienie ksiedza przed bogiem to bedzie w przytszlosci a zmartwienie rodziny ktorej nie stac na oplacenie jest teraz.

#32 ~chrzescijanin~

~chrzescijanin~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:36

Mam tylko jedno pytanie do włądz koscielnych dlaczego nasza wiara jest najdroższa z wszystkich za wszystkie sakramenty trzeba płącić czyżbym sie zagubił i nie doczytał tego w bibli i nowym testamencie tam nie pisali o tym ze trzeba płacic za wszystko niedługo nie bedzie nas stać zeby wierzyć i do koscioła chodzić .

#33 ~was eyncip~

~was eyncip~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:37

#34 ~żenada~

~żenada~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:40

Przecież ksiądz się modli za pieniądze. Komuna im patrzyła na ręce to się trochę pilnowali. Teraz, w "wolnej Polsce", kolesie z PO i PiS-u pozwalają im na wszystko!

#35 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:44

I bardzo dobrze!!! Naiwnych nie sieją.... Módlcie się nadal.

#36 ~chrzescijanin~

~chrzescijanin~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:45

nigdy nie sadz i nie nazywaj kogoś niewierzacym jesli sam nie wierzysz a jesli chcesz to płać sam ile chcesz ksieżą i biskupom a na koniec i tak tylko w d*** łapotą dostaniesz od grabarza bo z prochu jestes skazańcze i w proch sie obrócisz zasrańcze

#37 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:46

Ja jak narazie w Cerkwi Prawosławnej spotykałem się z nie przyjeciem jakiej kolwiek kwoty za pogrzeb,a jeżeli już to zawsze ksiądz mówił jeżeli chcecie co kolwiek dac to nie za pogrzeb,a na remont itp Cerkwii. Pozdrawiam Katolików

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:47

Jeszcze slepcy nie widzicie, ze co innego glosza, a co innego robia. Zasady i rygory sa dla Was, a chulanki i swawole - skrywane, dla nich.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:48

Jak łatwo zauważyć na tym forum zdecydowana większość postów jest krytyczna wobec tego księdza, a co za tym idzie wobec Kocioła Katolickiego w Polsce i wobec Watykanu.
Nawet zbytnio mnie to nie dziwi, sam po przeczytaniu tego artykułu się zirytiwałem postawą tego księdza.
Jednakże po krótkiej chwili zreflektowałem się nieco i pomyślałem, że musi coś być na rzeczy w związku z tym artykułem. Przecież od dawna redaktorzy stosują takie tryki i koloryzują wiele wydarzeń, tym bardziej związanych z Kościołem w Polsce. Atak w naszym kraju na Kościół trwa w najlepsze. Dlatego wystarczy fałszywe świadectwo tak jak w tym artykule i już antychryści plują jadem pod wieloma nickami, ba nawet nazywają się (w nickach) Chrześcijanami itp.itd.
Dowiedziałem się osobiście jak wyglądała ta sytuacja i wiem, że nie było tak jak jest w tym artykule. Nie liczę jednak na sprostowanie autorki tego artykułu, gdyż ogólnie znaną sprawą jest to, że znana jest ona z antykościelnych artykułów. Jest ona zwolenniczką ruchu Janka P. a to wiele wyjaśnia.
Szkoda tylko, że jak to powiedział kiedyś pewien "polityk" Kurski cyt. "prosty lud wszystko łyknie"...

#40 ~TNT~

~TNT~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:57

Widzę że Krysia to Kryś i do tego w sutannie . A może odpowiesz mi czy to nos jest dla tabakiery czy też tabakiera dla nosa

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mafia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych