Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

256 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:01

Czy to nie dziwne ? Tuż po tym jak zaistniał na tym forum post # 39, to nagle ten artykuł zjechał z pierwszej pozycji na bodajże już trzecią...

Autorka czuwa, czuwa, pewnie jakieś badania robią na bezrobotnym motłochu, który wierzy we wszystko co przeczyta lub zobaczy w tv i wszystko łyka.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:02

Ludzie opamiętajcie się. Wg was tu piszących ksiądz powinien mieszkać w szopie, chodzić pieszo i zbierać jedzenie na śmietniku. Przypominam, że ksiądz to człowiek wykształcony.
A co do opłat w kosciele. Katolik płaci księdzu kilka razy w życiu: chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie, ślub i pogrzeb. A parafię trzeba utrzymac. Nie chcemy płacić nie musimy. Ale na pasterce chcemy by w kościele było pięknie, czysto, świątecznie.

Ty żadna Krysia jesteś, ty jesteś klecha.
Dziwi mnie, że część z was nie potrafi zrozumieć, że przez waszą pazerność, lekceważenie ludzi, arogancję i bezprzykladny tryb życia wierni odchodzą od Kościoła. Przyzwyczailiście się do tego, że wszyscy wam czapkują i nie widzicie, że podcinacie gałąź na której siedzicie. Takimi postawami, zamiast przyciągać, odpychacie młodych od Kościoła. Wasza krótkowzroczność spowoduje, że za kilkanaście lat nie będziecie mieli z czego żyć. Robicie też krzywdę tym "prawdziwym" księżom, którzy pojmują swoją posługę jak powolanie i autentycznie służą swoim parafianom, a nie tylko doją z nich kasę.

#43 ~sma1~

~sma1~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:03

zapomnijcie że kościół coś z tym zrobi moja rada omijać ten przybytek z daleka ciekawi mnie jaka będzie reakcja jak przez parę miesięcy nikt by do tej parafii nie będzie chodził .Ludzie obudźcie się księża do niczego nam są niepotrzebni Bóg nie potrzebuje pośredników to my sobie ich stworzyli i jeszcze darmozjadów pasiemy pogonić tą czarna dziadostwo do normalnej pracy tak jak ma to miejsce w wielu zakątkach świata kto to widział żeby zdrowe chłopy żyły z jałmużny.Żebrakowi spod sklepu szkoda wam dać 5 zł a tej czarnej mafii oddacie ostatnia koszule z grzbietu pamiętajcie grzechu pieniędzmi nie spłacicie.Zgodnie z przyjętymi normami ta łajza powinna odprawić msze za darmo jak kogoś nie stać ewentualnie liczyć na drobne z tacy albo jak ktoś z rodziny wykupi mszę. Najgorsze jest to ze te czarne mendy są coraz bezczelniejsze a swoje powołanie mają w du*** dla wielu z nich liczy się tylko kasa. korona z głowy by im nie spadła jak by poszedł do normalnej pracy ale po co jak można żyć z golenia baranów

#44 ~T~

~T~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:03

Krótki komentarz.

Kawał chama i tyle!!! Nie powinien w ogóle być księdzem, bo traktuje to jak zawód a nie jak posługę...

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:04

Jak łatwo zauważyć na tym forum zdecydowana większość postów jest krytyczna wobec tego księdza, a co za tym idzie wobec Kocioła Katolickiego w Polsce i wobec Watykanu.
Nawet zbytnio mnie to nie dziwi, sam po przeczytaniu tego artykułu się zirytowałem postawą tego księdza.
Jednakże po krótkiej chwili zreflektowałem się nieco i pomyślałem, że musi coś być na rzeczy w związku z tym artykułem. Przecież od dawna redaktorzy stosują takie triki i koloryzują wiele wydarzeń, tym bardziej związanych z Kościołem w Polsce. Atak w naszym kraju na Kościół trwa w najlepsze. Dlatego wystarczy fałszywe świadectwo tak jak w tym artykule i już antychryści plują jadem pod wieloma nickami, ba nawet nazywają się (w nickach) Chrześcijanami itp.itd.
Dowiedziałem się osobiście jak wyglądała ta sytuacja i wiem, że nie było tak jak jest w tym artykule. Nie liczę jednak na sprostowanie autorki tego artykułu, gdyż ogólnie znaną sprawą jest to, że znana jest ona z antykościelnych artykułów. Jest ona zwolenniczką ruchu Janka P. a to wiele wyjaśnia.
Szkoda tylko, że jak to powiedział kiedyś pewien "polityk" Kurski cyt. "prosty lud wszystko łyknie"...

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:05

Ja jak narazie w Cerkwi Prawosławnej spotykałem się z nie przyjeciem jakiej kolwiek kwoty za pogrzeb,a jeżeli już to zawsze ksiądz mówił jeżeli chcecie co kolwiek dac to nie za pogrzeb,a na remont itp Cerkwii. Pozdrawiam Katolików

Trafiłeś na na księdza z powołania. Ciesz się. W innych parafiach też nieźle doją, podobnie jak u katolików.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:08

Widzę że Krysia to Kryś i do tego w sutannie .

Ty żadna Krysia jesteś, ty jesteś klecha.

Widzę, że mamy też na forum jasnowidza z Człuchowa. :D

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:09

po co wy łazita do tego kościoła?Po co wam ksiundz na pogrzebie?Religia jest dla ludzi bez rozumu-Józef Piłsudski

#49 ~biblista~

~biblista~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:11

Mt 6, 5-7
" 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Modlić należy się w odosobnieniu i ciszy. Każdy, kto modli się w świątyni lub na publicznym widoku jest obłudnikiem. Każdy, kto modli się na głos, także jest obłudnikiem

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:12

Widzę, że mamy też na forum jasnowidza z Człuchowa. :D

Tu nie trzeba być jasnowidzem, wystarczy trochę myśleć. Sposób wypowiedzi "Krysi" jest typowy dla księży.

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:14

Mt 6, 5-7
" 5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Modlić należy się w odosobnieniu i ciszy. Każdy, kto modli się w świątyni lub na publicznym widoku jest obłudnikiem. Każdy, kto modli się na głos, także jest obłudnikiem

Te, Świadek Jechowy, martw się o swoje zbawienie.

#52 ~Mon~

~Mon~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:15

Oczywiście,że za tego rodzaju usługi powinien być ustalony cennik, żeby nie było później zdziwienia.Podobne sytuacje miały miejsce w Przerośli wczesniej. Za śluby ks. Janusz też niemało bierze, za Chrzest dość mało. Jednak to taki rodzaj pracy i należy zrozumieć pewne sytuacje.On z tych pieniędzy musi pokryć różne koszty, nie wydaje przecież na rozrywki (?). Myślę,że od naprewdę ubogiej rodziny nie wziąłby aż tyle. Sam niedawno ciężko chorował, myślę, że ktoś kto otrzymał od Boga druga sznse w prezencie, powinien trochę przewartościować różne rzeczy. Tak czy inaczej, NIE JEST TO ZŁY człowiek.Każdy popełnia błędy. Nie wiemy też jak zachowała się ta rodzina w stosunku do księdza.

#53 ~tak było~

~tak było~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:19

Nie czarnoto! Mylisz się! Jeśli ksiądz zachowuje sie nie tak jak trzeba i krzywdzi ludzi, to najpierw tu za życia powinien za to odpowiedzieć, a dopiero po śmierci przed Bogiem.

p

Przed Bogiem odpowiadasz i za życia i po śmierci. Tylko trudno nam zrozumieć tę odpowiedzialność bo nie jest ona z naszego świata. A jeżeli wierzysz to wspomnij jedno z błogosławieńst Jezusa wypowiedziane w Kazaniu na górze:
"Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami."

Z Bogiem

Sprostowanie - nie jestem osobą duchowną

#54 ~XYZ~

~XYZ~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:21

Mam tylko jedno pytanie do włądz koscielnych dlaczego nasza wiara jest najdroższa z wszystkich za wszystkie sakramenty trzeba płącić czyżbym sie zagubił i nie doczytał tego w bibli i nowym testamencie tam nie pisali o tym ze trzeba płacic za wszystko niedługo nie bedzie nas stać zeby wierzyć i do koscioła chodzić .

Bo prawdziwa wiara musi być najdroższa. Gdyby było taniej, to wierni mogliby pomyśleć, że to podróbka. Oryginał zawsze kosztuje najwięcej, jak Levi'sy.

#55 ~Cywil~

~Cywil~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:22

Oczywiście,że za tego rodzaju usługi powinien być ustalony cennik, żeby nie było później zdziwienia.Podobne sytuacje miały miejsce w Przerośli wczesniej. Za śluby ks. Janusz też niemało bierze, za Chrzest dość mało. Jednak to taki rodzaj pracy i należy zrozumieć pewne sytuacje.On z tych pieniędzy musi pokryć różne koszty, nie wydaje przecież na rozrywki (?). Myślę,że od naprewdę ubogiej rodziny nie wziąłby aż tyle. Sam niedawno ciężko chorował, myślę, że ktoś kto otrzymał od Boga druga sznse w prezencie, powinien trochę przewartościować różne rzeczy. Tak czy inaczej, NIE JEST TO ZŁY człowiek.Każdy popełnia błędy. Nie wiemy też jak zachowała się ta rodzina w stosunku do księdza.

Oczywiście że powinien być cennik,do tego 23 %vat i kasa fiskalna. Dlaczego czarnuchy mogą prowadzić firmę nie posiadając kasy fiskalnej a do normalnych obywateli zaraz dowala hołota skarbowa?

#56 ~Jurek~

~Jurek~
  • Goście

Temu Skowronskiemu sie pomieszalo,jak rozmowa ? Rozmowa była taka 1400 albo won. Kiedy ludzie zaczną mysleć o czarnych ze to mafia.?

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Inne parafie też mają koszty, ale proboszczowie nie drą z wiernych, jak twój ksiądz Janusz. Oczywiście, każdy popełnia błędy, ale nie każdy potrafi wyciągnąć z tego wnioski.

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:25

To był już 6 miesiąc ciąży.
Zwyczajnym płodowym życiem żyli sobie dwaj bracia blizniacy.
Pewnego razu pierwszy zapytał się drugiego:

-Wierzysz w życie po porodzie ?

- Jasne ! Coś musi tam być. Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to, co będzie potem.

- Głupoty ! Żadnego życia po porodzie nie ma. Bo jak by miało wyglądać ?

- No nie wiem... Może będzie więcej światła. Może będziemy chodzić, a nie tylko pływać, no a jeść... np. buzią...

- To przecież nie ma sensu...
Chodzić się nie da ! A kto widział żeby jeść ustami ?! Przecież żywi nas pępowina - i to jest jedyne rozwiązanie !

- Wcale bym nie był tego taki pewny mądralo ! Mam też wielką nadzieję, że zobaczymy mamę, a ona, tam po drugiej stronie się nami zajmie...

- Mama ? Ty wierzysz w mamę ? Kto to według ciebie w ogóle jest ?

- No przecież jest wszędzie ! Wokół nas...
Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było. Czy ty w ogóle nic nie czujesz ?

- Nie wierzę w te twoje niesamowite historie. Żadnej mamy jeszcze nie widziałem, czyli jej nie ma !
No może faktycznie czasem coś czuję..., ale to jest zwykła chemia i tak musi po prostu być.

- No jak to ? Przecież jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać jak ona śpiewa albo poczuć jak głaszcze nasz świat...
Wiesz bracie, ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się pózniej...
Naprawdę ja w to wierzę.

#59 ~tak będzie~

~tak będzie~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:28

To był już 6 miesiąc ciąży.
Zwyczajnym płodowym życiem żyli sobie dwaj bracia blizniacy.
Pewnego razu pierwszy zapytał się drugiego:

-Wierzysz w życie po porodzie ?

- Jasne ! Coś musi tam być. Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to, co będzie potem.

- Głupoty ! Żadnego życia po porodzie nie ma. Bo jak by miało wyglądać ?

- No nie wiem... Może będzie więcej światła. Może będziemy chodzić, a nie tylko pływać, no a jeść... np. buzią...

- To przecież nie ma sensu...
Chodzić się nie da ! A kto widział żeby jeść ustami ?! Przecież żywi nas pępowina - i to jest jedyne rozwiązanie !

- Wcale bym nie był tego taki pewny mądralo ! Mam też wielką nadzieję, że zobaczymy mamę, a ona, tam po drugiej stronie się nami zajmie...

- Mama ? Ty wierzysz w mamę ? Kto to według ciebie w ogóle jest ?

- No przecież jest wszędzie ! Wokół nas...
Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było. Czy ty w ogóle nic nie czujesz ?

- Nie wierzę w te twoje niesamowite historie. Żadnej mamy jeszcze nie widziałem, czyli jej nie ma !
No może faktycznie czasem coś czuję..., ale to jest zwykła chemia i tak musi po prostu być.

- No jak to ? Przecież jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać jak ona śpiewa albo poczuć jak głaszcze nasz świat...
Wiesz bracie, ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się pózniej...
Naprawdę ja w to wierzę.

Brawo!!! Trafniej już chyba nie można.

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:29

Tu nie trzeba być jasnowidzem, wystarczy trochę myśleć. Sposób wypowiedzi "Krysi" jest typowy dla księży.

Skąd ta twoja wiedza ? Czyżbyś był praktykującym katolikiem i uczęszczał na mszę świętą ? Czy tylko TROCHĘ myślisz, jak raczyłeś to sam określić.
Zaiste powiadam ci, błądzisz ! :D

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mafia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych