Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

256 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~sondor~

~sondor~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:27

Tata opowiadał mi o identycznej sytuacji z opłatą za pochówek pomiędzy księdzem a rodziną cygańską
która miała miejsce w okresie przedwojęnnym.
Cyganie nie doszli do porozumienia z księdzem co do wysokości opłaty /ksiądz za dużo chciał/, więc zostawili trumnę z nieboszczykiem w kościele i sobie poszli. Pazerny ksiądz na swój własny rachunek
musiał pochować nieboszczyka. Pazerność nie zawsze idzie w parze z logiką.
Tą sytuację poddaję pod rozwagę wszystkim tym co nie są w stanie zaspokoić pazerności księdza.

#122 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:32

dzisiejszy kościuł działa jak jakaś firma trzepiąca kase, ja wierze w boga i moja wiara jest głęboka ale nie wierze w kościuł to co wyprawiajom księrza przekracza wszelkie granice, w mojim regionie znam tylko jednego księdza ktury wydaje mi sie księdzem z prawdziwego zdarzenia jest to ksiądz z parafi w Łęknie.

#123 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:33

Dlaczego jeden z drugim nie poszedłeś na księdza, byłeś za głupi czy nie starczyło odwagi?

#124 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:35

...a może opacznie zrozumiałeś opowieść swojego taty ?!
Może to cyganie byli tak pazerni że za przysłowiową "cygańską patelnię" chcieli pochować swojego bliskiego ?
Następnie ze swojej pazerności postanowili pozostawić swojego bliskiego zmarłego na łaskę losu ?
Jednakże ksiądz okazał się dobrym człowiekiem i za darmo pochował tego nieszczęśnika, na którego cała jego cygańska rodzina "wyłożyła laskę".
Tak to bywa jak rodzina liczy tylko jak tu najtaniej pochować zmarłego, żeby jeszcze na chlanie zostało...

#125 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:39

Dlaczego jeden z drugim nie poszedłeś na księdza, byłeś za głupi czy nie starczyło odwagi?

Pewnie jedno i drugie... :)

#126 ~rozsadny parafianin.~

~rozsadny parafianin.~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:39

Ksiadz nie jest pastuchem dla byle chama i jesli chlopstwo zarabia, to niech poczuwa sie do odpowiedzialnosci za wspolnote. Wszystko kosztuje. Utrzymanie swiatyni i ppotrzeby ludzi z tym miejscem zwiazaych. Nie ma co nazekac i plakac, tylko brac sie do pracy, aby na pochowek starczylo. Na wodke pita kazdego dnia maja wszyscy, ale na podzielenie sie z potrzebujacymi we wspolnocie, to juz im braknie....
Kosciol nalezy szanowac i dbac rowniez o reprezentacyjnosc Waszych w nim przedstawicieli...
Nie ujadajcie wiec, tylko robcie to co do Was nalezy.

#127 ~jajec~

~jajec~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:42

przepraszam czy ktoś tu popełnił przestępstwo, że podaje się jego pełne imię i nazwisko? jeśli tak to jakie? syn Donalda Tuska już jako sprawca np. nie istnieje nikt nie pamięta o aferze AMBER a podawane były jedynie jego inicjały

#128 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:43

Masz rację, wstyd takie babole robić w naszym pięknym ojczystym języku.

O stylistyce i sensie tego co piszesz też nie można nic dobrego napisać.
Wynika z tego że ten zmarły to jakiś zombie był i poruszał się o własnych siłach ?! :blink: :D

A co kuzyn czy bliski tego chciwego proboszcza. Cóż zabolało. Oczywiście,że wstyd!!!! W tak ojczystym kraju i tak postępują księża. To od nich całe zło pochodzi. A ty oprychu jesteś nie dość, że beznadziejny to i ostro walnięty w pusty ten swój łeb.

#129 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:43

dzisiejszy kościuł działa jak jakaś firma trzepiąca kase, ja wierze w boga i moja wiara jest głęboka ale nie wierze w kościuł to co wyprawiajom księrza przekracza wszelkie granice, w mojim regionie znam tylko jednego księdza ktury wydaje mi sie księdzem z prawdziwego zdarzenia jest to ksiądz z parafi w Łęknie.

ja zaś ufaszam podobnie tyle tylko sze kośćuł nie tszepie kasy tylko dotuje domy pomocy społecznej, sierocińce, hospicja w Polsce i na całym świecie.

#130 ~Stefania.~

~Stefania.~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:45

Dobrze "Gosc" komentuje. W Slowniku Wyrazow Obcych pod haslem " parafianin" mozemy sie dowiedziec kto to jest. Katabas wziol to doslownie. Kraju Polan powstan z kolan.

#131 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:45

Tata opowiadał mi o identycznej sytuacji z opłatą za pochówek pomiędzy księdzem a rodziną cygańską
która miała miejsce w okresie przedwojęnnym.
Cyganie nie doszli do porozumienia z księdzem co do wysokości opłaty /ksiądz za dużo chciał/, więc zostawili trumnę z nieboszczykiem w kościele i sobie poszli. Pazerny ksiądz na swój własny rachunek
musiał pochować nieboszczyka. Pazerność nie zawsze idzie w parze z logiką.
Tą sytuację poddaję pod rozwagę wszystkim tym co nie są w stanie zaspokoić pazerności księdza.

...a może opacznie zrozumiałeś opowieść swojego taty ?!
Może to cyganie byli tak pazerni że za przysłowiową "cygańską patelnię" chcieli pochować swojego bliskiego ?
Następnie ze swojej pazerności postanowili pozostawić swojego bliskiego zmarłego na łaskę losu ?
Jednakże ksiądz okazał się dobrym człowiekiem i za darmo pochował tego nieszczęśnika, na którego cała jego cygańska rodzina "wyłożyła laskę".
Tak to bywa jak rodzina liczy tylko jak tu najtaniej pochować zmarłego, żeby jeszcze na chlanie zostało...

#132 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:48

Ksiadz nie jest pastuchem dla byle chama i jesli chlopstwo zarabia, to niech poczuwa sie do odpowiedzialnosci za wspolnote. Wszystko kosztuje. Utrzymanie swiatyni i ppotrzeby ludzi z tym miejscem zwiazaych. Nie ma co nazekac i plakac, tylko brac sie do pracy, aby na pochowek starczylo. Na wodke pita kazdego dnia maja wszyscy, ale na podzielenie sie z potrzebujacymi we wspolnocie, to juz im braknie....
Kosciol nalezy szanowac i dbac rowniez o reprezentacyjnosc Waszych w nim przedstawicieli...
Nie ujadajcie wiec, tylko robcie to co do Was nalezy.

Hej, ty rozsądny parafianinie jaki ty głupi. Kościól oczywiście , że trzeba szanować i to bardzo, niech najpierw księżą szanują kościól i niech jego nie traktują jako firmę , która zarabia na nich. Sszacunek i godność należy się dla ludzi kościoła i świątyni. A nie tylko kasa , kasa!!!!!!!!!!!!!! I ciągle ma lo. Czarne sukienki to samo zło.

#133 ~Belzebub~

~Belzebub~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:55

Jedna wielka czarna banda!Jeden wart drugiego.Pazerność kościoła na kasę przerosła już wszelkie zasady przyzwoitości.Olać ich! Taki cymbał nie ma nic wspólnego z wiarą i religią.Wypieprzyć gnoja z parafii co już ma coraz częściej miejsce!

#134 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:00

1400 to niewiele jak za pochówek na cmentaru przykościelnym.
Ja ostatnio płaciłem za pogrzeb ojca na cmentarzu przykościelnym 500 księdzu za mszę, 200 dla organisty, 500 za opiekę nad grobem (za kilka lat) i inne dodatkowe koszta w tymże kościele. Także 1400 to normalna kwota. Z 4.000 tysięcy które dostałem od ZUSu na pochówek zostało mi sie jeszcze około 2.500 na inne wydatki związane z pochówkiem.
Dziwię się zatem tamtej rodzinie z tego artykułu, że poszli do gazety ze skargą, co za wstyd ! ...pewnie ich bliski się w grobie przewraca ze wstydu.
Pewnie to jakieś pijaki i chcieli żeby im więcej kasy na chlanie pozostało, cóż, tak bywa z patolami.

#135 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:17

Jedna wielka czarna banda!Jeden wart drugiego.Pazerność kościoła na kasę przerosła już wszelkie zasady przyzwoitości.Olać ich! Taki cymbał nie ma nic wspólnego z wiarą i religią.Wypieprzyć gnoja z parafii co już ma coraz częściej miejsce!

Piszesz o jakiś szatanistach z czarnej bandy ? ...belzebubie ?
To faktycznie możesz ich olać. Nie wiem na czym polega ceremonia za takiej twojej czarnej mszy, ale jeśli faktycznie na olewaniu (moczem) to baw się !
Tylko nie wiem o jaki gnój ci jeszcze chodzi ?...który wypieprzasz z parafii ? Czyżbyś pracował w przy kościelnej obórce, albo na polu przykościelnym ? Na to wygląda.
Takie są teraz czasy że bardzo często księża na wsiach uprawiają pola należące do parafii. Wtedy zatrudniają takich jak ty do roboty przy gnoju, co już ma coraz częściej miejsce. :)

#136 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:25

Znam to rodzine,to wioskowi pieniacze

#137 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:27

Czytam i nie wierze!!!!!!!!!!!OPŁATY SĄ KONIECZNE!!!!!!!!! Pochówek to też sakrament święty!Prawo kanonicznie wyrażnie ZABRANIA POBIERANIA OPŁAT ZA SAKRAMENTY!!!! Nienażarta banda krwiopijców! Ale dob rze!Naród głupi! Przępędzić prawuicę a Ruch Palikota da sobie radę z ta bandą!

#138 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:31

...o boszeeee ! :rolleyes: :rolleyes:
To znowu ten jąkała/analfabeta ! :lol: :lol:

O jejku co za czrny kruk, a puste to i denne....................

#139 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:34

ja zaś ufaszam podobnie tyle tylko sze kośćuł nie tszepie kasy tylko dotuje domy pomocy społecznej, sierocińce, hospicja w Polsce i na całym świecie.

Chyba jakiś niedorozwój umysłowy to napisał. HA, HA,HA.

#140 ~wega~

~wega~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:35

Znam to rodzine,to wioskowi pieniacze

Znam ciebie, to wioskowy pieniacz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mafia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych