Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

67 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:04

Rozpiętość skrzydeł TU-154 to 37,55 metra... ponad 18 metrów na jedno skrzydło brzoza o wysokości 5m (po ścięciu) pozostaje 2/3 skrzydła to jest 12 metrów. Jak samolot z 12 metrowym skrzydłem może obrócić się wokół osi na wysokości 5m?
http://smolensk-2010...-154-brzoza.jpg

A zwyczajnie -mskrzydła urywa. Czy resztki kadłuba miały skrzydła? - nie. No właśnie. I o co się pieklisz.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:30

jest już może ten filmik w sieci proszę o link w razie jak ktoś wie bo byłem w pracy i nie oglądałem

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:31

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:32

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:33

#26 ~Slawek~

~Slawek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 00:03

Oglądałem,
Ten program ogląda cały świat i choć nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych w tej akurat sprawie (nie oznacza to że mam 100% pewności, ale powiedzmy 99,5% - bardzo dużo) to uważam że po takim programie dopiero cywilizowany świat buduje opinie o Polsce. Jestem patriotą.
Widzowie dowiedzieli się o Katyniu, naszym stosunku do stalinizmu i Rosji, jeszcze raz o Solidarności i obaleniu komunizmu...

Jeżeli chodzi o katastrofę Polska mogła zostać gorzej przedstawiona.
Winę wg programu ponosi:
1. Polska załoga (łamanie procedur, rutyna, presja przełożonych)
2. Rosyjscy kontrolerzy (słaby, niesprawny sprzęt, nieprofesjonalizm, brak reakcji na złą ścieżkę podejścia, presja przełożonych, nie przygotowane lotnisko).

No i na końcu : "Polacy szczerze przyznali się do błędów a rosyjski raport nie przewiduje błędów kontrolerów" - w programie jednak sugerowano ich błędy wyraźnie.

Dobrze że nie było wersji o pijanych generałach, dobrze że nie wyjaskrawiono bardziej opinii Macierewiczów itp.

Myślę że z tego co mogliśmy ugrać po tym programie naszymi, Polskimi kartami to lepiej się nie dało...
Tak nas widzą, po takich popularnych programach świat buduje o nas opinie... nie zmienimy sposobu w
jaki cywilizowany świat opiniuje.
Takie są karty świata - pamiętajmy o tym. Kiedy porozmawiasz za rok w Egipcie z turystą z USA, Nowej Zelandii, Brazylii zobaczysz że więcej będą wiedzieli o nas z takich programów niż nam się wydaje.

#27 ~Stanisław~

~Stanisław~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 00:14

Stasiu - tutka w tym czasie osiągała pełną moc silników i się wznosiła co po odwróceniu na grzbiet
spowodowało kurs kolizyjny do ziemi - jest ślad rycia tym pechowym skrzydłem w ziemi .
Dobrze , że o to pytasz bo inni tylko o wybuchach .
Ten samolot wyciął blisko 400m krzaków , manipulacja "informatorów' polega na fragmentarycznym
pokazywaniu pomysłów na teorię zamachu by przesłonić oczywistą prawdę "na wariackich papierach
lądowali" bo nie mieli innego wyjścia.
Przy ustawieniu sterów na wznoszenie po odwróceniu kadłuba samolotu to ustawienie sterów
powoduje pikowanie do ziemi . Pech .

Dziękuję kolego - tak mogło być.

#28 ~GoRadek~

~GoRadek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 01:24

Nie miałem i nie mam wątpliwości, że żadnego zamachu nie było. Ten kto myśli inaczej jest deb***em.

#29 ~Ryszard z~

~Ryszard z~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 07:05

Niestety, ja akurat uważam że to był zamach. Putin byłby głupcem gdyby nie wykorzystał sytuacji kiedy podaje mu się jak na tacy całą antysowiecko nastawioną elitę kraju. Rosja przesłała wyraźny komunikat całemu światu: nie podskakujcie, bo możemy zrobić z wami wszystko i to całkowicie bezkarnie, Film jak film z tej serii, jak widać mało obiektywny i rzetelny. Dopiero kiedy miną dziesięciolecia dowiemy się całej prawdy, byc może jakiś rusek ucieknie na zachód i wypapla coś wcześniej.

#30 ~Odp.~

~Odp.~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 08:28

Nareszcie jakiś rzetelny obraz tej całej katastrofy.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 08:57

Takie są karty świata - pamiętajmy o tym. Kiedy porozmawiasz za rok w Egipcie z turystą z USA, Nowej Zelandii, Brazylii zobaczysz że więcej będą wiedzieli o nas z takich programów niż nam się wydaje.

za rok to na Egipt popatrzysz na mapie ,o ile jeszcze będziesz/będziemy na swiecie...

#32 ~hellomello~

~hellomello~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 09:41

obejrzałem i żałuję - straciłem 1h09min swojego cennego życia.

zgadzam się w 100%

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:10

Donald Tusk jako generał Wojciech Jaruzelski – taka stylizacja widnieje na okładce najnowszego "Uważam Rze". Tygodnik spekuluje w tekście Romualda Szeremietiewa, że przygotowywana przez rząd reforma dowodzenia polskim wojskiem ma być realną możliwością "użycia Sił Zbrojnych do całkowitego przejęcia władzy".

Jak informuje tygodnik, 16 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które było poświęcone prezentacji
"założeń reformy systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP".

"Uważam Rze" podkreśla, że reforma ta powinna budzić zainteresowanie opozycji, gdyż – jak zaznacza tygodnik – istnieje zagrożenie użycia wojska do przejęcia pełni władzy w Polsce. Tygodnik porównuje tę sytuację do 1981 roku, kiedy wojsko miało zupełnie inne zastosowanie, niż jest to obecnie zapisane w Konstytucji RP.

onet

#34 ~smutny bilans~

~smutny bilans~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:25

No Ryszardzie z widzę że wzniosłeś się na nowy poziom . Już nie potrzebujesz nawet szukać trotylu , tobie wystarczą kalkulacje . Dwie katastrofy w tak krótkim czasie w wojsku powinny głęboko zastanawiać w zwykłym normalnym kraju , ale nie u nas . Nam wystarczą eksperci typu patriotycznego . Nie szukają najprostszych faktów bo to dla naiwnych , oni tworzą mity . Wracając do nacisków VIPów na pilota to wina rozkłada się na większe kręgi społeczne . Coś tu zawiodło , w 2008 roku na naszych oczach osoba zajmująca najwyższe stanowisko pozwoliła sobie obrazić pilota który wzorowo wykonywał swoje obowiązki , nie poddał się presji zapewniając bezpieczeństwo pasażerom . Co go spotkało , doniesienie do Prokuratury szykany i wyśmiewania . Jak wtedy zareagowaliśmy jako społeczeństwo ? jakie wsparcie dostał od swoich przełożonych ? Czy poparli go , nie słyszałem żeby gen. Błasik zajął zdecydowane stanowisko , może bał się złamania tak pięknej kariery , może sam łamał przepisy i wydawało mu się że nie są do niczego potrzebne . Wojsko to wszystko przykrywa tajemnicą ale gdzie były elity dziennikarskie . Nie miały świadomości zagrożeń jakie się z tym wiążą ? .Mój osobisty bilans wygląda tak , dzieliłem wypracowane dochody na tworzenie niepodległego państwa a teraz moją przyszłą emeryturę wydają na sieroty i wdowy tych którzy doprowadzili do takiego zagrożenia ,wypłacono z moich podatków nadzwyczajne odszkodowania , pytanie za co ? . Czy to jest w porządku że rodziny ludzi odpowiedzialnych za bałagan i nieprofesjonalne podejście do procedur dostały super odszkodowania i mało tego pokazują się przed kamerami żądając uznania swoich bliskich za ofiary i bohaterów . ? Czy rodzina kierowcy autobusu lekceważącego czerwone światło powinna dostać po 250tyś na głowę ? To jakaś koszmarna bajka . Pozdrawiam i zdrowia życzę bo od ELIT pomocy nie można oczekiwać , oni sami nie są sobie pomóc

#35 ~otrzeżwienie ?~

~otrzeżwienie ?~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:43

BARDZO DELIKATNIE ODSŁANIAJĄ zmitologizowany temat katastrofy . Brakuje szczegółów: wymuszania zmiany lotu w 2008 roku i obraźliwej wypowiedzi śp. Prezydenta o "strachliwych pilotach wojskowych . Ani słowem o doniesieniu do prokuratury na pilota za niewykonanie rozkazu zwierzchnika . Nic o zachowaniu bezpośrednich dowódców w obronie wzorowego pilota który dostał się pod nacisk wysokiego VIPa . Jakie wsparcie dostał od społeczeństwa , choćby dziennikarzy ( chyba można wymagać od nich świadomości zagrożeń niosących takie incydenty ) . Chyba wszyscy zawiedliśmy , ale to jeszcze nie tłumaczy samobójczego zachowania się załogi w tak skrajnych warunkach jakie wystąpiły w Smoleńsku . Autorzy nie uzmysłowili jak te 400 m maja się do wymaganych w procedurach , oszczędzili ośmieszania pilota który nie miał aktualnych wymaganych szkoleń okresowych i w tym przypadku widoczność dla niego jeszcze się wydłużała . To pełna kompromitacja stanu polskiego lotnictwa wojskowego . Tyle że to nie jest tajemnicą w świecie fachowców , to tylko w naszej świadomości można grać na NARODOWYCH STRUNACH dając nam dobre samopoczucie , ale kiedyś musi nastąpić twarde zderzenie się z rzeczywistością . To nie wina jakiś Macierwiczów i innych cwaniaków , to wina naszej chęci słuchania takich bzdetów

#36 ~DTM123~

~DTM123~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:50

Podobnie jak ty po obejrzeniu tego niby filmu nie mam żadnych wątpliwości, co do przyczyn powstania katastrofy. Bicie medialnej piany przez tych, którym do celów politycznych potrzebna jest martyrologia i ciągłe nagłaśnianie tej katastrofy, aby istnieć w mediach to kompromitacja w XXI wieku. W Polsce gdzie bieda ubóstwo i nędza rośnie z dnia na dzień a Polacy zajmują się finansowaniem ekshumacji czy to jest logiczne? Przy takim rozćwiartowaniu zwłok winna być decyzja wspólnej mogiły wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie z czysto ekonomicznego rachunku. Czy ponoszone milionowe straty na te zabawy umiejętnie wyciągające kasę z budżetu to coś, co prowadzi nas do dobrobytu? Wyborcy musimy zastanowić się, kogo wybieramy na naszych reprezentantów w parlamencie.

#37 ~DTM123~

~DTM123~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:54

Nie miałem i nie mam wątpliwości, że żadnego zamachu nie było. Ten kto myśli inaczej jest deb***em.

Podobnie jak ty po obejrzeniu tego niby filmu nie mam żadnych wątpliwości, co do przyczyn powstania katastrofy. Bicie medialnej piany przez tych, którym do celów politycznych potrzebna jest martyrologia i ciągłe nagłaśnianie tej katastrofy, aby istnieć w mediach to kompromitacja w XXI wieku. W Polsce gdzie bieda ubóstwo i nędza rośnie z dnia na dzień a Polacy zajmują się finansowaniem ekshumacji czy to jest logiczne? Przy takim rozćwiartowaniu zwłok winna być decyzja wspólnej mogiły wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie z czysto ekonomicznego rachunku. Czy ponoszone milionowe straty na te zabawy umiejętnie wyciągające kasę z budżetu to coś, co prowadzi nas do dobrobytu? Wyborcy musimy zastanowić się, kogo wybieramy na naszych reprezentantów w parlamencie.

#38 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:56

A kim był Kaczyński żeby organizować na niego zamach?? Całe te teorie spiskowe to jedna wielka bzdura, film doskonale pokazuje jakie błędy doprowadziły do tej katastrofy, załoga popełniła ich całkiem sporo.. Jak dla mnie wszystko jasne a głosy jakoby film był manipulacją pominę milczeniem

#39 ~Daniel~

~Daniel~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:17

Popieram..

#40 ~Arek~

~Arek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:36

Popieram..

Pooglądać było warto, chociażby ze względu na to, żeby zobaczyć jaki wpływ na opinię o polakach będzie tworzył ten film na całym świecie. Stwierdzam że niestety ale w sprawie procedur, błędów i nacisków mają 100% racji, takie są nasze realia. A to jaka była prawdziwa przyczyna katastrofy piloci zabrali do grobu i jeszcze się taki nie urodził który byłby w stanie to z nich wyciągnąć. Ruscy nie pomogli naszym pilotom ale to nie usprawiedliwia ich błędów. Powinniśmy sami zadbać jak najlepiej o swoje bezpieczeństwo, wystarczy mieć trochę oleju w głowie żeby wiedzieć że ruskom nie należy ufać, dla nich liczy się tylko ich interes na resztę mają "wyje***e".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych