Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Stara kamienica do rozbiórki :: zobacz komentowany artykuł

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 03:56

Przeraża mnie brak reakcji Białostoczan na ten bezrozumny wandalizm władz mijskich, a szczególnie odpowiedzialnego za to osobiście wiceprezydenta Adama Polińskiego, który podpisał wyrok na ten jedyny, ostatni już niestety, w miarę kompletny i zwarty fragment przedwojennej zabudowy miasta. Zaskoczyła i rozczarowała mnie bardzo ta decyzja magistratu, byłem przekonany, że takie barbarzyństwo odejdzie w przeszłość wraz z poprzednią ekipą, Szanowni Białostoczanie brońmy naszego wspólnego historycznego dziedzictwa, tego, co zostawiły nam poprzednie pokolenia, nie pozwólmy na bezsensowne, nieodwracalne niszczenie. Tego nie będzie można już odtworzyć. Apeluję do wszystkich, którzy kochają to miasto i to wszystko, co jest niepowtarzalne, bezcenne, co odróżnia Białystok od innych miast, oszpeconych koszmarnymi bokowiskami, nie pozwólmy na rozbiórkę kamienicy przy ul. Waryńskiego 9, protestujmy, wywierajmy nacisk na wiceprezydenta Adama Polińskiego by zmienił swoją decyzję, apelujmy do konserwatora zabytków Andrzeja Nowakowskiego by zajmował się tym, do czego został powołany, czyli ochroną wszystkiego z przeszłości i to z zamiłowaniem. I nie dajmy sobie wmówić, że ta stuletnia kamienica nie jest zabytkiem. Np we Francji fakt, że mnóstwo małych miejscowości może się poszczycić zabytkami z około tysiącletnią historią, absolutnie nie zwalnia z opieki konserwatorskiej nad stuletnimi czynszówkami, wręcz przeciwnie takie kamienice podobne do tej na ul. Waryńskiego są ściśle chronione przez państwo. A więc w naszym mieście, gdzie dzieła zniszczenia dokonała wojna, a po niej świadoma polityka władz w czasach PRL, i rabunkowa działalność firm deweloperskich wspieranych przez "naszych” włodarzy, pozostało zabytków tyle ile można policzyć na palcach jednej ręki.To co pozostało jest bezcenne. Brońmy tego. Dla nas samych, naszych dzieci i wnuków.Krzysztof

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych