Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Stres - jak sobie z nim radzić

stres choroba zdrowy tryb życia problem

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mrs Nobody~

~Mrs Nobody~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 13:16

Witam macie jakies sprawdzone sposoby na stres? Jak sobie z nim radzic w domu, w pracy, wszedzie? 

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2014 - 21:25

Sposobów jest wiele, dużo też zależy od tego z jakiego powodu jest ten stres. Mi pomaga forstres w chwilach takiego napięcia, czuję się po nim rozluźniona. Duży wpływ na pewno ma psychika, może spróbuj pogadać z kimś bliskim o swoim stresie lub udaj się do psychologa?

#3 Mrs Nobody

Mrs Nobody

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 14:55

U mnie przede wszystkim stres ma podłoże zdrowotne tzn. ciągle choruję, w rodzinie występowały nowotwory i niemalże panikuję, że umieram:/ Nie wiem co z tym zrobić, jak sobie z tym poradzić:/

#4 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 10:59

Idź do psychiatry. W dzisiejszych czasach to żaden wstyd. Lekarz zrobi z Tobą wywiad i przepisze leki, które Ci na pewno pomogą. Trzymaj się i życzę szybkiego powrotu do równowagi psychicznej :)

#5 Mrs Nobody

Mrs Nobody

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 09:50

"Świrlandia" wysłała mnie do psychiatry:) Aż mi się uśmiech na twarz wślizgnął, jak to przeczytałam. Oczywiście nie miej mi tego za złe! 

Stwierdziłam, że zamiast psychiatry najpierw zrobię badania genetyczne:) Koszt ten sam, a chociaż - mam nadzieję - uspokoi mnie wynik. Chociaż jeszcze delikatnie się miotam, bo niektórzy mówią o markerach nowotworowych, ale to w zasadzie mało wiarygodne badanie. Gość z monogen.life z którym rozmawiałam, powiedział mi, że badania genetyczne są "fundamentem" jeżeli chodzi o profilaktykę nowotworową. 

Pewnie jeżeli wynik będzie nieciekawy to poziom stresu osiągnie optimum, ale staram się być dobrej myśli! 

#6 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 10:18

Skoro ma Cię to uspokoić to zrób badania :) Mimo wszystko uważam,że stwierdzenie : " niemalże panikuję, że umieram:/ " nie jest prawidłowym odruchem. I też nie miej mi tego za złe :)

Trzymaj się ciepło :)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:07

U mnie przede wszystkim stres ma podłoże zdrowotne tzn. ciągle choruję, w rodzinie występowały nowotwory i niemalże panikuję, że umieram:/ Nie wiem co z tym zrobić, jak sobie z tym poradzić:/

Polecam psychologa nie psychiatre. W Polsce nie wiedzieć dlaczego to jeszcze drażliwy temat. Psycholog na pewno Ci pomoże, doradzi. Rozmowy z nim to już terapia dla Ciebie. Mnie "wyciągnął" ze sporej traumy również spowodowaną stanem mojego zdrowia. Naprawdę warto. Pozdrawiam :-)

#8 dorotaW

dorotaW

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 20:07

Witam <_< Stres - to wyższy cholesterol, wyższe c :mellow: iśnienie--------------- uniakać stresu jak tylko się da -_- Mnie jak ktoś denerwuje- to wyłączam się i myślę o czymś innym, ze nawet nic nie dochodzi do mnie, baym się zdenerwowała....

#9 Mrs Nobody

Mrs Nobody

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:21

Także staram się wyłączać, ale niestety nie zawsze pomaga. Czasami jest po prostu tak, że nie da się wyłączyć tych negatywnych myśli. Jak jest ciepło to zawsze  w takich chwilach jeżdżę na rowerze, nio ale teraz jest zima. 

#10 marian66

marian66

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:01

Na stresn dobry jest sport w moim przypadku dziala:)

#11 karol.gem

karol.gem

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 maj 2015 - 07:31

Sport jest dobry na stres. Naprawdę, działa.

#12 iskierka

iskierka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 maj 2015 - 09:46

staram się dbać o rozdzielenie życia zawodowego i prywatnego. jak wracam do domu to odstresowuję się, nie myślę już o pracy. tak samo na urlopie :) poza tym uprawiam różne sporty, to też pozwala zredukować mój poziom stresu. 

#13 tytus

tytus

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2015 - 11:04

mnie na stres pomaga sport. po całym dniu w pracy wsiadam na rower albo idę pobiegać. to sprawia, że zapominam o stresie :) bo sport to zdrowie! :)

#14 Wellness

Wellness

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 27 maj 2015 - 13:45

W domu sprzatam, prasuje:-) nie mysle wtedy o czynniku stresogennym i jakos mija

#15 Kaczuszka

Kaczuszka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 10:34

Na stres i zle mysli tylko bieganie i seks z mezem. Ten sposob rozladowania napiecia zawsze mnie oswieca, mam lepsze pomysly w pracy i samopoczucie ;).

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2015 - 08:55

:) niezłe sposoby, ja się staram też poprzez wysiłek fizyczny a jak to nie pomaga to gorąca kąpiel, nudna książka, czasami też biorę nervomix szczególnie jak ni emoge spać

#17 nabita

nabita

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 październik 2015 - 15:50

Dobra książka, długi spacer, rozmowa z przyjacielem..

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stres, choroba, zdrowy tryb życia, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych