Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Suwałki 30 lat temu

51 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~dżefo~

~dżefo~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:39

Ponad 30 lat temu Suwałki z zapyziałej mieściny stały się miastem wojewódzkim. Myślę, że warto przypomnieć, jak się Suwałki w ciągu tych ponad 30 lat zmieniły. Zapraszam do dyskusji.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:48

Ponad 30 lat temu Suwałki z zapyziałej mieściny stały się miastem wojewódzkim. Myślę, że warto przypomnieć, jak się Suwałki w ciągu tych ponad 30 lat zmieniły. Zapraszam do dyskusji.

Nie ma co ukrywać, że najwięcej dla Suwałk zrobił Gierek i nasz obecny prezydent, ale już na drugim miejscu (;))). Decyzja o utowrzeniu województwa w powiatowym mieście była błogosławieństwem niebios. Powstały Północe, miasto dostało cywilizacyjnego kopa.

#3 ~suwalczak~

~suwalczak~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 10:51

Nie ma co ukrywać, że najwięcej dla Suwałk zrobił Gierek i nasz obecny prezydent, ale już na drugim miejscu (;))). Decyzja o utowrzeniu województwa w powiatowym mieście była błogosławieństwem niebios. Powstały Północe, miasto dostało cywilizacyjnego kopa.

co ty pieprzysz!

#4 ~SARA~

~SARA~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:33

co ty pieprzysz!

zamilcz bebilowaty ,,suwalczak,,

#5 ~walszczak~

~walszczak~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:34

co ty pieprzysz!

Dla niektórych to nie w smak, ale tak właśnie jest prawda

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:36

Nasz obecny prezydent powiadasz?
Jajcarz z Ciebie niesamowity. Za obecnej prezydentury, chodzi mi o obecną kadencję co takiego zostało zrobione w mieście? Połatano kilka dziur w jezdni. W poprzedniej kadencji dokończył to co zaczął Wołągiewicz i zadłużył miasto niesamowicie.
Masz chłopie poczucie humoru.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:39

Przez ostatnich 6 lat drepczemy w miejscu panie i panowie. W stosunku do reszty kraju cofamy się. Spójrzcie np. na Ełk. Tam władza nie jest taka pierdołowata.

#8 ~suw~

~suw~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:55

Dla niektórych to nie w smak, ale tak właśnie jest prawda

Jaka prawda?C o masz na mysli?Teskno Ci za komuna wal na Bialorus!

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 11:55

Wydaje mi się, że wypowiedacie się nie na temat. Nie jestem z Suwałk, ale moim zdaniem miasto przeszło prawdziwą rewolucję za Gierka. Później była stagnacja lat 80-tych, a na dobre miasto zaczęło się zmieniać dopiero w tej dekadzie. Ale konkretnych przykładów nie jestem w stanie podać.

#10 ~NIE~

~NIE~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 12:44

Żeby nie ta komuna to do dzis miszkał byś w slamsach

#11 ~yarek~

~yarek~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 12:47

Ale co ma wspólnego to, że Suwałki stały się miastem wojewódzkim w 1975 roku z tęsknotą za komuną? Arbitralną decyzją Gierka miasto nasze zostało awansowane do szacownego grona 49 ośrodków wojewódzkich, a chodziło przede wszystkim o osłabienie wpływów sekretarzy wojewódzkich (wiadomo, mniejsze województwa, to i mniejsze wpływy). Rzecz była niezmiernie kosztowna, ale dostaliśmy: kilkadziesiąt bloków z wielkiej płyty, infrastrukturę, komendę wojewódzką policji, bo tory z Białegostoku przez Sokółkę i Augustów to nam zrobili już w latach 60-tych.

#12 ~walszczak~

~walszczak~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 12:55

Niektórzy chcą tu rozmawiać z faktami -- jednak tu nie ma co dyskutować, nie wiem czy jest to powód do dumy, ale to dzięki tym decyzjom Suwałki zdecydowanie sie rozwinęły, gdyby nie to, bylibyśmy miasteczkiem z 40 tys. mieszkańców może...

#13 ~suw~

~suw~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:19

Żeby nie ta komuna to do dzis miszkał byś w slamsach

ales ty glupi!

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:37

ales ty glupi!

Do szkoły głupi capie

#15 ~SUW~

~SUW~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 16:46

co ty pieprzysz!

ales ty glupi

#16 ~walszczak~

~walszczak~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:30

Ktoś tu jest najzwyczajniej pozbawiony poczucia czasu - chodzi mi o gościa nieustannie wysyłającego do szkoły: człowieku, są wakacje...

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:54

Ktoś tu jest najzwyczajniej pozbawiony poczucia czasu - chodzi mi o gościa nieustannie wysyłającego do szkoły: człowieku, są wakacje...

Nie dla wszystkich nieuki mają poprawki

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 21:32

33 lata temu w Suwałkach było na pewno mniej deb***i. Piszę to z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa.

#19 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 22:46

33 lata temu w Suwałkach było na pewno mniej deb***i. Piszę to z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa.

policzyłeś siebie? :D

#20 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 00:05

policzyłeś siebie? :D

Pewnie zapomnial Gosc nasz !!!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych