Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Szkoła językowa w Białymstoku

149 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Jola~

~Jola~
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 15:12

Języki Świata może i wyglądają fajnie, kolorowo - niestety jest tam bardzo duża rotacja kadry nauczycielskiej. Należałoby się zastanowić dlaczego. Miałam stycznośc z tą szkołą i niestety nic dobrego powiedzieć nie mogę.

#22 ~Wera~

~Wera~
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 15:25

Popieram przedmówcę - Języki Świata omijać szerokim łukiem.Piszę to także jako lektor.
Oszustwo i jeszcze raz oszustwo - to można powiedzieć o tej szkole i Pani Dyrektor, która po prostu nie wypłaca pensji swoim lektorom - stąd też zmieniają się oni jak rękawiczki.Oczywiście jest parę osób poddańczo oddanych "Pani Dyrektor"...A co do jakości usług to też nic rewelacyjnego.Po prostu dobry biznes rozkręcony, który nabija kabzę właścicielce z naszych kieszeni...
pozdrawiam

#23 ~Pollina~

~Pollina~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 12:35

Mnie bardzo podobało się w szkole Speak Up. Przyjazna atmosfera zajęć, sympatyczni lektorzy, grupa też spoko :) Po ich kursach bez problemu zaczęłam dogadywać się po angielsku, bo wcześniej to była istna grecka tragedia

#24 ~Maciej Zambrzycki~

~Maciej Zambrzycki~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2011 - 15:16

Język Białoruski jest językiem
StaroŁacińskim.a Krzyż Prałosławny
jest Krzyżem StaroŁacńskim.bo wiadomo
że każda Religia Przeżywa Oświecenie.
a motyw Oświecenia jest motywem Duchowości.
Duchowość znaczy otwierać się na wrzystko.
trzeba mówić ze zrozumieniem i spokojnie.

#25 ~białostoczanka~

~białostoczanka~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 01:11

Dobre szkoły językowe w Białymstoku to na pewno Empik (www.empik.com), London Academy (www.londonacademy.pl) oraz PRIMA (www.prima.edu.pl). Piszę to jako matka trojki dzieci, które co roku chodzą na kursy językowe w Białymstoku (także kursy wakacyjne).

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2011 - 16:28

Napisze to jako lektor języka angielskiego, nie robie nikomu reklamy. Z żadną z wymienionych szkół nie jestem obecnie związany. Języki Świata OMIJAĆ szerokim łukiem, oni nie uczą, oni doją tylko kase. Jeszcze kilka lat temu miałem u siebie w grupie kilku "absolwentów" Języków Świata po kilku latach nauki. Dużo podstawowych błedów, MEGA zaległości. Mają własną metode nauczania, która absolutnie się nie sprawdza. Lektorzy sami więc odchodzą stąd bo nie chca odwalac chałtury. Przez ostatnie kilka lat w Językach Świata przewineło się tylu lektorów że głowa boli. Praktycznie co roku 90% kadry to nowi nauczyciele b. często świeżo upieczenie absolwenci z zerowym doświadczeniem (marna stawka, marne chęci do pracy).
Do native speakerów, należy podchodzić ostrożnie. Co z tego że jest nativem?, to że ja mówie po polsku nie oznacza że mam kwalifikacje do jego nauczania. Jeżeli nie ma przygotowania pedagogicznego nic nie zrobi. Jeżeli zapisujecie małe dzieci, nalezy się dowiadywać/naciskać o lektora z
wczesno-szkolnym przygotowaniem pedagogicznym - to jest podstawa. Najlepiej znaleźc szkołe, która głównie specjalizuje się w nauczaniu dzieci. W Białymstoku są 2: Ovay, i Helen - Doron, obie można znaleźc w internecie. Te szkoły mają duże doświadczenie, własne, sprawdzone programy nauczania i naprawde "ciepłych" i fajnych lektorów. Wybór należy do Was.
Niektóre szkoły prowadzą również "sieć" kursów - tzn. kursy językowe odbywają sie w szkole, w której dziecko uczy sie nacodzień, i uczeszczaja na nie tylko uczniowie tej szkoły. Cena takiego kursu jest przeważnie b. atrakcyjna, no i dziecko nie musi nigdzie dojeżdzać. Jeżeli ktoś bedzie chciał moge później nawymienić kilka takich szkół. Tylko drobna uwaga: unikać "szkoły" (szkoła to za dużo powiedziane) ktora się nazywa "Musical Babies". Bardzo, ale to bardzo nieodpowiedzialna instytucja. Fizycznie nie ma żadnej siedziby, kontakt z jej przedstawicielami jest jedynie telefoniczny, nie ma żadnego biura. Rok temu słyszałem naprawde bardzo, bardzo dużo zlego o tej "szkole" od samych rodziców.

Ciekawa opinia, opinia lektora, który od wewnątrz zna tyle białostockich szkół... czyżby lektor, który nie potrafił poradzić sobie w żadnej z krytykowanych instytucji?

#27 ~buziaczek~

~buziaczek~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2011 - 13:08

Prima, Empik. Języki Świata - tu już zależy na jakiego lektora się trafi (zresztą jak wszędzie, ale te dwie pierwsze szkoły bardziej selekcjonują swoich pracowników).

jesli chodzi o szkoły w białym to chodziłam do 3 szkół i napisze cos na ich temat

homeschool- nie polecam chodziłam tam na drugim roku studiów. Dali nam nauczyciela ktory nigdy wczesniej nie uczyl i nie przeszedl zadnych szkolen...to byla tragedia..jakis miesiac przed zakonczeniem kursu przestalam chodzic bo po co? nadodatek nie miła obsługa
prima - nie polecam 12 osob w grupach, miala byc grupa studencka byly dzieci z liceum płakały na lekcjach itd...
jezyki swiata - teraz tam chodze i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania, jak narazie tam planuje nauke.teraz bedzie tam moj 3 kurs. Jest tam automat z kawą i panie w recepcji mile nie mam zastrzezen...

to tyle :) jak chodziliscie gdzies na rosyjski to piszcie:)

#28 ~KIm~

~KIm~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2011 - 18:57

Speak up był moim pierwszym i trafnym wyborem. Angielski mi wchodził bez trudu do głowy :D

#29 ~Jula&Pawel~

~Jula&Pawel~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 23:21

Ja i moj chlopak obecnie w jezykach Swiata - super. Doszlam do grupy, ktora ta sama lektorka uczy 3 rok, wiec mysle ze to jakies kity konkurencji co tu pisza, albo lektora ktorego wywalili gorzkie zale, co widac pretensje do jakiejs pani dyrektor. Ze storny ucznia to jest bardzo dobra szkola, kazdy moze sie przekonac i pogadac nawet z ludzmi ktorzy ucza sie latami, czeto znajomi, rodziny. to polecam, bo ile ludzi tyle opinii ale najlepiej z pierwszej reki.
W ub roku zmarnowalam kase w English Colours - bieda z nędzą. Ciagniecie kasy nic nie dajac w zamian, prawda, ceny niskie i to mnie skusilo, niestety wiadomo, ze "tanie mieso psy jedza". Mloda lektorka ktora wali cwiczenie z ksiazki za cwiczeniem to tak ja sobie moge sie pouczyc w domu, nie po to wydaje pieiadze. Nie ma sensu tam nauka. Przy mnie kobieta z dzieckiem rezygnowala i miala jakies pretensje - to jak sie tlumaczyli, bo nawineli babce makaron na uszy, ze niby takie metody a mowila ze dzieciaki w grupie na roznym poziomie i nie w wieku tego chlopca, ze ona chce sie wycofac - zaczeli sciemniac, metnie sie tlumaczyc zreszta ze mna tak samo.
Moja siostra byla w speak up to pdobno to jest dawna szkola orange z warszawy, w internecie jest duzo na ten temat, oni oszukuja tak ze sprzedaja program komputerowy, a ty przychodzisz i z komputera sie uczysz u ich za kosmiczne pieniadze. to nie moja opinia - zaznaczam, ale w necie sporo jest o tym systemie, wiec wolalam nie ryzykowac.

#30 ~lisek-chitrusek~

~lisek-chitrusek~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 14:51

speak up był dobrym wyborem. szczególnie pod względem możliwości samodzielnego ułożenia planu.

#31 ~Paula~

~Paula~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2012 - 19:05

Od 2 lat posyłam swoje dziecko do euroschool perfect na Upalnej na słonecznym stoku. Mała zadowolona z zajęć, bardzo chętnie chodzi, sporo już potrafi. Ostatnio zaopatrzyli się w tablice dotykowe, prowadzą na tym zajęcia nawet z maluchami. Po takiej lekcji droga powrotna do domu to relacja z tego co akurat udało się Miśce zdobyć, napisać czy kogo pokonać. Lektorka tez jest bardzo miła. Mają też zajęcia z nativem chociaz to dopiero 9 latki. Myślę, że tam warto. tu macie linka www.euroschool-perfect.pl

#32 ~Nalka~

~Nalka~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:45

@Lisek – rzeczywiście, ten punkt i ja lubiłam, jak się na nich zdecydowałam :) Zajęcia multi też ogolnie spoko wypadły :)

#33 ~Sylwia~

~Sylwia~
  • Goście

Napisano 31 maj 2012 - 22:24

S.U jak najbardziej :D

#34 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2012 - 09:34

fajnie, ze teraz na początku roku szkolnego znowu będzie z czego wybierać w kursach, w speak up jest podobno za darmo na 3 miesiace czy cos takiego, musze się do nich przeejsc i zapytac ;)

#35 ~Emilia~

~Emilia~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:52

Nie ma nic za darmo. Tam są

fajnie, ze teraz na początku roku szkolnego znowu będzie z czego wybierać w kursach, w speak up jest podobno za darmo na 3 miesiace czy cos takiego, musze się do nich przeejsc i zapytac ;)

Nie ma nic za damo. Jedyne co oferują to stypendium ale i tak jest bardzo drogo.... Ja osobiście polecam języki świata uczyłam się tam rok temu do matury i zdałam ją bardzo dobrze, uczy tam native speaker Dan bardzo fajny gość. W ty roku również idę na ciąg dalszy kursu o potrzeby jest mi do pracy i mają teraz fajne promocje. Polecam i pozdrawiam.

#36 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 15:21

moja corka uczy sie w moose i powiem Wam, ze jak dla mnie bomba. Lektor przyjezdza, corka zadowolona, w szkole tez lepiej jej idzie. Dla mnie ta szkola wygrywa

#37 ~julka~

~julka~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:47

mnie w 100% odpowiadalo w speak up :) jezeli mam jakakolwiek polecac, to wlasnie te. maja tez fajne udogodnienie w postaci kursow on/line. nie trzeba sie ruszac z chaty, by kuc anglika :)

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 15:41

A co powiecie o Językach Świata?? Mają teraz promocje z voucherem... Warto skorzystać ??

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 22:15

Przede wszystkim uwaga na speak up. Jak sie zapiszesz to nie wypiszesz, a jak nie bedziesz chodzic to raty musisz placic caly czas z odsetkami i bank wsiada. Z DALEKA!

Jezyki Swiata - ponizej jakiejkolwiek krytyki. To nie szkola to oszustwo.

Moja siostra jest anglistka i zanim wyjechala to pracowala w trzech i twierdzi ze tylko trzy szkoly licza sie w Bialymstoku: homeschool, prima i empik. Ja chodze trzeci rok do Homeschool. Dla mnie rewelacja. Trzech innych lektorów sprawdzilem i o zadnym zlego slowa powiedziec nie moge. Przeciwnie, dziala!!!

#40 ~Magda~

~Magda~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2012 - 10:55

Moj syn byl bardzo zadowolony z Jezykow Swiata.Jego oceny bardzo sie poprawily,wiec mysle,ze jest to solidna szkola.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych