Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ten pałac idzie na sprzedaż :: zobacz komentowany artykuł

176 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~andrzej~

~andrzej~
  • Goście

Napisano 18 luty 2012 - 18:51

Wiec "Suwalczaku" nigdy nie byles w Dowspudzie? I podpisujesz sie jako Suwalczak? I Dowspuda, Suwalki, Podlasie, Polska Ciebie az tyle obchodzi? To wiesz kim jestes? A raczej czym? Uwazaj, co piszesz. Forum to nie szalet! Gdzie mozesz sypac bez opamietania. Przeciez wykazujesz zdolnosc istoty myslacej. Stukasz w klawiature. I rozpoznajesz znaki. Kto Ty jestes? Odpowiedz sobie na te pytania. Nie ujawniaj publicznie, ze az tak bardzo pokrecilo Ci sie w serwerze. Gdzie Twoja tozsamosc? Masz imie? Czy tez jestes bezksztaltna masa Suwalszcyzny. Regionu. Tym, czym siebie nazwales, wokol czego sie krecisz! Pfe! Wyjdz przewietrzyc sie troche. Albo otworz okno. Na dworze odwilz. Po Warszawe. I Pomorze. Aleksander Radzaj

przeczytaj swój post jak ktoś cie pytał o ,,kto cie wybrał wujtem,, i co mu odpowiedziałeś
odpowiedz-,,a . to pana obchodzi,,-
więc zacznij do siebie zanim komuś zwrócisz uwagę Panie Radzaj
własnie forum to nie szalet :D
czytając posty napisane przez Pana dochodzę do wniosku że fora Gazety Współczesnej traktujesz jak własny bloog-więcej polityki jak merytorycznych wypowiedzi

#22 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 16:37

przeczytaj swój post jak ktoś cie pytał o ,,kto cie wybrał wujtem,, i co mu odpowiedziałeś
odpowiedz-,,a . to pana obchodzi,,-
więc zacznij do siebie zanim komuś zwrócisz uwagę Panie Radzaj
własnie forum to nie szalet :D
czytając posty napisane przez Pana dochodzę do wniosku że fora Gazety Współczesnej traktujesz jak własny bloog-więcej polityki jak merytorycznych wypowiedzi

Andrzeju, istotnie Forum traktuje jako miejsce, gdzie wolno mi sie wypowiedziec: merytorycznie i politycznie. I taka jest rola Forum. Demokracja to jest wielka polityka. Pytanie, kto cie wybral wojtem brzmi tak samo jak pytanie kto Ciebie urodzil. Dlatego przewrotnosc mojej odpowiedzi. Nie arogancja. Przewrotnosc, a nastepnie wyjasnienienie tej przewrotnisci. A to juz nie szalet tego typu, ze ktos wyrwie z kontekstu fraze i ja bezustannie powtarza. Jak papuga. W pytaniu, kto cie wybral wojtem jest jednoczesnie odpowiedz sugerujaca, ze sam siebie wybralem. Jest to dobry sposob na robienie idioty - ale z siebie! pojecia wojta nie uzywam dla dodania sobie splendoru. Wynika z uchwal wladz istytucji, ktora reperezentuje. Rerezentuje instytucje nierzadowa. Ktora swoich uchwal nie publikuje w Dzienniku Ustaw. Ma swoj dziennik. Wiec . Ciebie obchodzi, ze ktos jest krolem. Masz to szanowac. Szanowac.Ale mozesz zachowac sie jak chcesz. Co robisz jest swiadectwem Twojej tozsamosci. Ja mam taka, jaka znasz. I nie musze Tobie metryki okazywac. Jak Policji dowodu tozsamosci. Aleksander Radzaj

#23 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 15:58

Cuda nad Rospuda! W jezyku polskim i angielskim oglosil na stronie Starostwa Powiatowego w Suwalkach Szczepan Oldakowski - Starosta Suwalski. Cud dotyczy tego, ze Staroscic poddaje licytacji Paca, Jego Palac i cala Dowspude. Razem z historia!? Zobaczcie Interanuci. Strona starostwa - ogloszenia. Po tym ogloszeniu na Suwalszczyznie caly rok bedzie lato. Koncerty blussowe nonstop. Brak slow. Zapewne w czwartek, 23 lutego 2012 r. cale dywizje zandarmerii otocza Dowspude. Aby bronic postanowien Szczepana jak niepodleglosci. W tym dniu do Suwalk zalecam trakt krolewski za rzeka Dowspuda. Przed Dowspuda i Palacem bedzie paradowal Starosta Suwalski. Z geodeta w towarzystwie. Bardzo grozny! Aleksander Radzaj

#24 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 14:56

Szczepan I Swiety Oldakowski Staroscic na Powiat Suwalski. Po tym, jak na stronie internetowej Starostwa Suwalskiego dojrzalem cud nad Rospuda ogloszony, uswiadomilem sobie, jak wielki jest Szczepan Oldakowski. Ze cuda tworzy. Oglasza je. I oddaje, czyli licytuje je. Jako, ze robi to za zycia, uwazam Go za swietego. I zywego. Objawionego albo tchnietego dubeltowym duchem. Nie do konca wyjasnilem sobie tylko, czy ten cud przez Szczepana I Swietego onbjawiony w Suwalkach to wedle wzmiankowanej przeze mnie wczesniej na Forum instrukcji UB/MSW o zasadach tworzenia cudow czy tez wedlug innych regul. Niewatpliwym cudem jest to, ze I sw. Szczepan z Dowspudy wysiadujac tyle lat nad Rospuda cud wreszcie dostrzegl. Cudowne to objawienie. Cierniami wszakze utkana jest droga do swietosci. Otoczenie przyszlego swietego wpierw za przyglupa uwaza. Potem go jako durnia pojmuje. A gdy ten resztkami sil rzuci sie na tasme cud wszystkim obwieszczajac - aureola swietosci gotowa. Dzieki objawieniu cudu nad Rospuda wielu Forumowiczow dopiero prawdziwa historie Dowspudy pozna. Wreszcie. W dokladnym opisaniu i w szczegolach. Szkoda, ze te wiadomosci dotad w szufladzie zalegaly. Dzieki objawieniu Szczepana I swietego cudowne sie okazaly. Dowodzac takze swietosci samego Szczepana. Ogloszenie szczepanowego cudu w wiecej niz w jednym jezyku cudowi range przysparza. Aze o cudzie nad Rospuda Swiat sie wreszcie dowie. Atrakcyjniejsza tez bedzie Obwodnica Augustowa, jako trakt cudowne miejsce obiegajacy. Raczki znalazly sie w zasiegu blasku cudu. Wojt raczkowski blizej miejsca cudownego. Szkocja wreszcie zostanie zaorana albo na rondo przerobiona. Nie polska wszakze. Brawo Szczepanie! I Swiety Oldakowski o dwie mile od Miejsca Swietego. Aleksander Radzaj

#25 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 14:57

Jesli Starosta Suwalski Dowspude i Paca wyprzedaje to Prezydent Suwalk powinien suwalski ratusz zlicytowac. Budowal go wszakze ten sam architekt Marconi co Pacowi w Dowspudzie palac wznosil. A wojt raczkowski powinien Raczki sprzedac. Tam ten sam architekt Enrico z Italii ratusz skleil. Jezioro Wigry wraz z pozostalosciami Kamedulow na rynek trzeba wystawic. Starostwo Suwalskie opedzlowac. A same Suwalki na dzielnice pocwiartowac i puscic kawalkami na gielde. Z tego majatku wydzielic jeno Plazze, Tesco i Aqwapark. No i gmach starostwa nad puszcza. Na Swierkowej. Ze skrzydlem, gdzie Policja i Prekuratura. Aby tam bezpiecznie Staroscic Suwalski mogl rezydowac. I nowe projekta uskuteczniac. W Aqwparku kapieli zazywac, robic zakupy w Tesco i Plazza-center. Donald Tusk przed ewakuacja z Warszawy zapewne podda licytacji Zamek Krolewski. No ten w Warszawie. Albo go wysadzi w powietrze. Wraz z Kolumna Zygmunta. Dla utrwalenia swojego miejsca w historii. Przy okazji i w ten sam sposob Palac Paca na Miodowej wyrychtuje. Wpierw z niego ewakuujac Ministerstwo od spraw zdrowotnosci poddanych wladzy zwierzchniej. Gdy ongis przypomnialem Ministrowi do spraw zdrowia, ze palac na Miodowej ma zwiazki z Pacem, tenze spadl z fotela. A gdy go poprosilem o kat na biuro dla Hrabstwa z Pacem zwiazanego – Minister apopleksji doznal. Gdy sie ocknal wydal byl zarzadzenie aby tuzin zakladow psychiatrycznych w kraju utworzyc. Zamknietych. Mnie pojmac nakazal SSR Maciejowi Romotowskiemu i osadzic w jednym z nich. A Dowspude i historie z Pacem zwiazana na wsie wieki z annalow wymazac. Albo spalic je. Aleksander Radzaj

#26 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 15:03

Do Starostwa w Suwalkach i Ksiag Wieczystych - pisma w sprawie Dowspudy wyslane przed chwila.
W związku z decyzją Starosty Powiatowego w Suwałkach z 27 stycznia 2012 r. (decyzja nr GKN.684.1.2012) o przekazaniu pod zarząd i w posiadanie dla Hrabstwa I Gmina Dowspuda z siedzibą w Dowspudzie nieruchomości zwanej Dowspuda, wraz z majątkiem oraz urządzeniami trwale związanymi z tą nieruchomością i infrastrukturą techniczną służąca do racjonalnego gospodarowania jej prawami i zasobam i oraz zgodnie z jej historycznym przesłaniem, co dotyczy w szczegolności pozostałości Pałacu Paca w Dowspudzie, przylegającego don parku krajobrazowego i innych cześci składowych tzw. Kompleksu Pałacowego w Dowspudzie według stanu majątkowego tej nieruchomości na dzien przekazania jej Starostwu Suwalskiemu przez Skarb Panstwa Hrabstwo I Gmina Dowspuda informuje, że z dniem 23 lutego 2012 roku przejmuje pod zarząd i w posiadanie częśc ww nieruchomości zwanej Dowspuda wyszczegolnioną w operacie sporzadzonym przez mgr inż. Andrzeja Trockiego, rzeczoznawcy majątkowego, upr. nr 3922 (opis nieruchomości i operat ogłoszony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Suwałkach, w dziale ogłoszenia publiczne) tj nieruchomość gruntowa niezabudowana położona w obrębie ewidencyjnym Dowspuda gm. Raczki oznaczona nr geodezyjnym 43 i 42/2 o łącznej powierzchni 9,8220 ha, objęta księgą wieczystą KW nr SU1S/00044454/0 oraz nieruchomość gruntowa w obrębie Dowspuda, gmina Raczki, oznaczona nr geod. 93/9 o pow. 11,1791 ha, na której są zlokalizowane pozostałości zespołu pałacowego wpisanego do rejestru zabytków pod poz. A-230, objęta księgą wieczystą KW nr SU1S/00044445/4. Stockholm, 21 luty 2012, Wójt Hrabstwa i Gminy Dowspuda – Przewodniczący Zarządu, (-) Aleksander Radzaj

#27 ~Tadek~

~Tadek~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 18:11

Doświadczenie Agnieszki Putry
Po trzech miesiącach od założenia, Hrabstwo miało gazetkę, siedzibę w Warszawie (z telefonem, którym okazał się domowy numer przewodniczącego), konto w banku PKO SA w Suwałkach, biuro terenowe w Suwałkach. W Dowspudzie biuro stanowił pokój z radiotelefonem w mieszkaniu Mirosława Putry, którego córkę Agnieszkę przewodniczący Radzaj zatrudnił jako "szefa biura".
- Tata spotkał tego pana, jak szukał lokum do wynajęcia. Byłam bezrobotna, on zaproponował mi pracę. Dostałam pisemną umowę na etat interwencyjny na pół roku, na minimalną stawkę. Przez ten czas ani razu nie dostałam pensji. Potem miałam problemy, jak się z tego wycofać, bo biuro pracy płaciło za etat. Pojechałam do Suwałk. Inspektor pracy poradził mi, żebym złożyła wypowiedzenie. Tak zrobiłam i po jakimś czasie dostałam od pana Radzaja świadectwo pracy i list z przeprosinami. Było tam napisane, że przez tę pracę zdobyłam duże doświadczenie... -

#28 ~ZBYSZEK~

~ZBYSZEK~
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 20:23

ALEKSANDER TY NORMALNE SOBIE ZE MNA W H...WALISZ!!! PRZEKAZUJESZ KOMUS MOJE ZDJECIA ZEBY MI JE ODDAL A CO Z KASA Z ROBOTE WYKONANA!!!NIE MASZ ODWAGI SIE ZE MNA SPOTKAC???
JA CZEKAM DO CZWARTKU JEZELI SIE ZE MNA NIE SKONTAKTUJESZ JA ZGLASZAM TO DO SKATEVERKET(URZAD SKARBOWY)ITD

ZBYSZEK

#29 ~aaaaabc~

~aaaaabc~
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 12:06

Proszę przeczytać ze 100 razy ze zrozumieniem pismo od starosty i przestac śnic

#30 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 13:05

Proszę przeczytać ze 100 razy ze zrozumieniem pismo od starosty i przestac śnic

Madrosc Starosty Suwalskiego jest tak wielka a wladza tak nieograniczona w mocy, ze Jego pisma podlegli Mu urzednicy czytaja 100 razy i wiecej. I nadal nie pojmuja, co Staroscic pisze. A zycie toczy sie normalnym torem. Rzezcpospolita Polsa jest panstwem prawa. Urzednicy wydaja swoje decyzje na podstawie i w granicach prawa. Prawo szanuja, ludzi tez. Takowoz inne podmioty prawa. Hrabstwo i Gmine Dowspude tez. W przeciwnym razie byloby bezprawie. Albo naruszanie prawa. Albo dzialanie wbrew prawu. Albo glupota. Czyli pomieszanie z poplataniem. Uzywajac slow Ryszarda Kaliskiego z Warszawy. Zwyczajna durnota. O ktorej tyle pisze na Forum Wspolczesna Suwalki. Internauto "aaaaabc" idz dalej w poznawaniu alfabetu. Liter jest dwadziescia kilka. Po ich poznaniu zapisz sie na studia do Minister Kudryckiej. Albo od razu popros Ja o dypolom doktora pedagogiki. Ona gdzies tam jaguarem pwozi. Mnie raczej nie pouczaj w czytaniu tekstow. Tym bardziej w rozumieniu tekstu, czy tez wyrazen. A tym bardziej w kontekscie prawnym. Czy tez majacych zwiazek z prawem. Jesli nie pojmujesz pism Starosty Suwalskiego droga poprawnego rozumowania, czyli logigi, zastosuj metode Zenona z Elei. Wszak musisz rozumiec, co Twoj pretor czyni. Aby Mu wiernosc dochowac. Za glupote leb Ci zetnie. A z roboty napewno wywali. Czytaj uwaznie, co tutaj pisze. Poradz sie kolegow. Aleksander Radzaj

#31 ~ZBYSZEK~

~ZBYSZEK~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 08:58

ALEKSANDER TY NIE MASZ ODWAGI NAWET SIE ZE MNA SPOTKAC!!!
A DURNIEM TO TY JESTES!!!NIE TYLKO DURNIEM ALE FRAJEREM!!!
JAK TWIERDZISZ NIE BOISZ SIE SKATEVERKET,POLICJI ITD TO SIE OKAZE JAKI TY JESTES MOCNY!!!

ZBYSZEK

#32 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 12:28

ALEKSANDER TY NIE MASZ ODWAGI NAWET SIE ZE MNA SPOTKAC!!!
A DURNIEM TO TY JESTES!!!NIE TYLKO DURNIEM ALE FRAJEREM!!!
JAK TWIERDZISZ NIE BOISZ SIE SKATEVERKET,POLICJI ITD TO SIE OKAZE JAKI TY JESTES MOCNY!!!

ZBYSZEK

Do Pana Zbyszka! Za wczesnie Pan przyjechal do Dowspudy. Dopiero godz. 8 minela. Przekazanie Dowspudy planowo o godz. 12.00. Duzo dla Pana roboty, jako dla fachowca w stolarce. W Palacu Paca wszystkie okna do wymiany. Drzwi tez. To znaczy trzeba wstawic nowe. Kasa w czystych florenach. Floreny zlote! Ze Skateverket i Policja w Szwecji mam dobre uklady. Pierwszemu place miesiecznie a z dugimi w spory sie nie wdaje. I szanuja mnie. Aleksander Radzaj

#33 ~Aleksander Radzaj~

~Aleksander Radzaj~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 12:31

Wiadomosc dnia - od dzisiaj Dowspuda nalezy do Hrabstwa i Gminy Dowspuda. Blizsze wiadomosci pozniej. Aleksander Radzaj

#34 ~Śtrampka Wójt~

~Śtrampka Wójt~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 14:33

UWAGA-Wiadomosc dnia - dzisiaj ALICZEK RADZAJ został siłą doprowadzony do zakładu psyhiatrycznego
badanie wykazało u pacjęta ostre przemeblowanie muzgownicy
lekarz prosi o kontakt z rodziną

#35 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 15:51

A oto treśc decyzji Starostwa Suwalskiego w sprawie przekazania Dowspudy pod zarzad i w posiadanie Hrabstwa i Gminy Dowspuda – w brzmieniu oryginalnym (poszczegolne frazy decyzji oddzielone kreska – uwaga moja, AR). STAROSTWO POWIATOWE W SUWALKACH, ul. Swierkowa 60, 16-400 Suwałki, Suwałki - 27 stycznia 2012 r. - GKN.684.1.2012 - Dowspuda H&G, Aleksander Radzaj (adres) - W nawiązaniu do maila z dnia 23 stycznia 2012 r. informuję, że Panskie żądania o przekazanie pod zarząd i w posiadanie Samorządu Dowspuda H&G w terminie 1 miesiąca od dnia doręczenia pisma: "nieruchomości zwanej dalej Dowspuda, wraz z majątkiem oraz urządzeniami stale związanymi z tą nieruchomością i infrastrukturą techniczną slużącą do racjonalnego gospodarowania jej prawami i zasobami..." są bezzasadne, ponieważ nie wynikają z żadnych przepisów prawa. - Z up. STAROSTY, Mgr inż. Ryszard Jan Kalinowski, Naczelnik Wydziału Geodezji, Kastratu i Gospodarki Nieruchomościami.
Decyzja Starosty Suwalskiego – pozornie sugerujaca odrzucenie wniosku Hrabstwa i Gminy Dowspuda – w swej konstrukci logicznej niesie skutek przeciwny, tj. uznaje prawa Hrabstwa i Gminy Dowspuda do majetnosci Dowspuda jako sluszne i uzasadnione. Decyzja ta ukazuje ponadprzecietne jesli nie wybitne zdolonosci jej autora, tutaj Starosty Suwalskiego. Jego wszechstronna wiedze i wysoki poziom logicznego rozumowania. Z tego chociazby wzgledu zapisuje sie w historii tautologii jako niezwykle ciekawy przypadek. Nie pozostajac tez bez wplywu na ksztalt polskiej nauki w dziedzinie nauk prawnych. Jako wydarzenie precedensowe w praktyce wydawania norm prawnych o charakterze indywidualnym (decyzji administracyjnych). Opinia prawna w sprawie epokowej decyzji Starosty Suwalskiego – w nastepnym poscie. Aeksander Radzaj

#36 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 15:56

Decyzja Starosty Powiatowego w Suwalkach z 27 stycznia 2012 r. nr. GKN.684.1.2012 w sprawie przekaznia Dowspudy pod zarząd i w posiadanie H&G Dowspuda wydana zostala prawidlowo - z zastosowaniem tautologii (logiki).– ten sam i λογος – mowa) – wyrażenie, które jest prawdziwe na mocy swojej formy - budowy (dokładniej: zdanie zawsze jest prawdziwe). W logicznym znaczeniu zostało użyte po raz pierwszy przez Ludwi Tautologia (wywodzi się od greckich słów ταυτος ka Wittgensteina (Tractatus logico-philosophicus 1922). W konstrukcji tresci przedmiotowej decyzji prawidlowo zostalo zastosowane tautologiczne prawo De Morgana.(Prawa De Morgana – twierdzenia w logice matematycznej i teorii mnogoœci. Od nazwiska Augusta De Morgana, angiel. matematyka).To znaczy prawo podwójnej negacji. Prawo podwójnej negacji albo prawo podwójnego zaprzeczenia – reguła rachunku zdań, która stwierdza, że zaprzeczenie negacji zdania jest tym samym zdaniem (jest równoważne ze zdaniem wyjściowym). Np, zdanie "nieprawda, że nie pójdę do kina" mówi to samo, co zdanie "pójdę do kina". Tak wiec uzyte w deyzji zdanie "...żadania Hrabstwa i Gminy Dowspuda(...) są bezzasadne, ponieważ nie wynikają z żadnych przepisów prawa." zgodnie z prawem De Morgana -prawem podwojnego zaprzeczenia - oznacza tyle, co [b]żadania (Hrabstwa &Gminy Dowspuada) sa zasadne ponieważ wynikaja z przepisow prawa. I taka byla niewątpliwie intencja wydajacego decyzje. Nie sposob bowiem przyjąc, że wydąjacy decyzje był nie spełna rozumu albo, że wnioskujący - Aleksander Radzaj , reprezentujący H&G Dowspuda - nie żyje i jako taki nie jest podmiotem prawa. Nie sadze, aby jakikolwiek jurysta albo sad podwazyl zasadnosc tej decyzji. Jest to tez dobra wiadomosc dla blisko 1,5 tys. czlonkow i sympatykow stowarzyszenia H&G Dowspuda. Gratuluje!
(-) Aleksander Radzaj, dr nauk prawnych, absolwent Wydzialu Historii Unwerystetu Paris IV – Sorbona, Stocholm, 23 February 2012

#37 ~ZBYSZEK~

~ZBYSZEK~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 19:29

Do Pana Zbyszka! Za wczesnie Pan przyjechal do Dowspudy. Dopiero godz. 8 minela. Przekazanie Dowspudy planowo o godz. 12.00. Duzo dla Pana roboty, jako dla fachowca w stolarce. W Palacu Paca wszystkie okna do wymiany. Drzwi tez. To znaczy trzeba wstawic nowe. Kasa w czystych florenach. Floreny zlote! Ze Skateverket i Policja w Szwecji mam dobre uklady. Pierwszemu place miesiecznie a z dugimi w spory sie nie wdaje. I szanuja mnie. Aleksander Radzaj

ALEKSANDER ZOBACZYMY JAK CIE WSZYSCY SZANUJA!!!

ZBYSZEK

#38 ~ceska zona~

~ceska zona~
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 20:02

a ja dumała aleksio ze ty mas duzo firme w tej swecii pzecie unegdaj gadales ze mas swojo fabrykie samohodow toc ty padlo klamal

#39 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 13:19

Po decyzji Starostu Suwalskiego w sprawie Dowspudy pare Ceskich zon i Zbyszkow z cechu rzemiosl roznych zaskowycze. Z przerazenia, ze pojac nie moga albo pojeli skutek i donioslosc decyzji Starosty Suwalskiego. Dla czlonkow i sympatykow Hrabstwa i Gminy Dowspuda informacja raczej wazna. Wartosc przekazananego dla Hrabstwa majatku, wg. rzeczowznawcy ze Starostwa - ponad 3 miliony zl. We wniosku do Ksiag Wieczystych ujety bedzie zapis zabezpieczenia dla kazdego z posiadaczy florenow L.M.hr. Paca na kapitalu rownowaznego wartosci florena. To jest 3,5 grama zlota. Prosze to przeliczyc na kursie gieldowym. Nieliczni posiadacze florenow, ktorzy sprzyniewierzyli sie postanowieniom statutu stowarzyszenia H&G Dowspuda beda wykluczeni. Wsrod nich Roman Fiedorowicz z Dowspudy, Leszek Cieslik z Augustowa i paru innych. Jako ciekawostke podam, ze w rejestrze posiadaczy florenow sa 4 osobvy noszace nazwisko PAC. Trzech panow i jedna pani. Floreny Paca trafily prawie na caly swiat, min. do USA, Francji, Anglii, Australii, Afryki, Azji i na Skandynawie. Ale i tez do egzotycznych krajow. Rejestr posiadaczy florenow L.M. hr. Paca bedzie wymagal weryfikacji. Stad tez prosze posiadaczy o zajrzenie do kuferka i pilnowanie swego skarbu. W przypadku zagubienia - rejestr potwierdza prawa posiadacza. Wedlug stanu na dzien dzisiejszy floreny nie moga byc przedmiotem obiegu (sprzedazy itp). Ale beda - juz w formie pieniadza, czy tez waluty. Licytacji beda poddane w pierwszej kolejnosci floreny odebrane minn. osobom wyzej wymienionym. Prawa do florenow nabywaja spadkobiercy. Na przyklad po zmarlym Tadeuszu Samotyho z dawnej Osady Broomfield (dzis Wronowo) diedzicza Jego corki. O przejeciu przez Hrabstwo i Gmine Dowspuda majetnosci Dowspuda zostana poinformowani spadkobiercy L.M. hr. Paca. Dzis rozproszeni po calym swiecie. Bardzo sprzyjajacy Hrabastwu. Do Wojewody Podlaskiego wyslalem zarys koncepcji w sprawie Dowspudy i Regionu. Do wyjasnienia jest, na jakich zasadach w Dowspudzie "siedzi" Zespol Szkol Zawodowych noszacy imie Paca. Edukacje Hrabstwo stawia na pierwszym miejscu i tamtejsi studenci nie musza martwic sie o ich los. Szkola bedzie musiala jednak ulec pewnym reformom. Co daje pod rozwage. Aleksander Radzaj

#40 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 14:12

Zapamietajcie ten dzien: czwartek 23 luty 2012, godz. 12.0042 salwy armatnie oddano wczoraj, w czwartek 23 lutego 2012r., o godz. 12.00 w Sztokholmie. Z okazji narodzin nowej ksiezniczki Szwecji. Urodzila ja ks. Viktoria, ojciec David. Szwecja szlala z tego powodu. Flagi wisialy nawet na autobusach.
Te salwy, ten dzien, ta godzina upamietniaja tez viktorie Hrabstwa i Gminy Dowspuda - data wejscia do Dowspudy! Zapamietajcie ten dzien! Ale skad Krol szwedzki i ksiezna Viktoria wiedzieli o tym? To ci zagadka. I zeby tego dnia wnujka krolowi przysporzyc? No coz, viktoria jest viktoria! Z ksiezna Viktoria spotkalem sie pol roku temu na otwarciu centrum handlowego w Tumbie. Trzy tygodnie pozniej dostalem korespondebcje od krola Szwecji, wyslana przez Jego kancelarie. Ponizej oryginalna wiadomosc wprost z lokalnego dziennika. Poczatkowo salutowano w Szwecji 21 salwami. Ale od czasu narodzin ksieznej Viktorii (teraz matki nowej ksieznej) ilosc salw podwojono na 42.
Publicerad : den 23 februari 2012 17:58 | av Starlounge
Salut och folkfest för prinsessan (salut na festynie nan czesc ksieznej)
Det var folkfest i huvudstaden klockan 12 i dag, när mängder av åskådare – familjer och lunchlediga stockholmare – samlades på Skeppsholmen vid Stockholms slott för att bevittna och lyssna till en salut till Sveriges nya prinsessa.
42 skott avfyrades, högt och ljudligt. Även folkets jubel och applåder dånade påtagligt. Det normala vid en salut är 21 skott, men då kronprinsessan Victoria har fött en tronarvingeså fördubblades antalet skott.
Under saluten befann sig kronprinsessan och prins Daniel fortfarande på Karolinska sjukhuset i Solna. De återvände till sitt hem på Haga slott strax före klockan 13.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych