Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Termoregulacja organizmu pomoc

Temp ciała

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ~Piotrek~

~Piotrek~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2019 - 13:39

Witam :) Mam bardzo duży problem z termoregulacją w moim organiźmie, poci mi się bardzo stopy,ręce,pachy i całe plecy, czasem też głowa.  Poce się nawet nie robiąc nic, mam czucie takiego gorąca w organiźmie, skóra jest taka lepiąca w górnej części ciała. Praktycznie zawsze jestem cały mokry,spocony i lepki nie zależnie od temperatury a przy teraźniejszej pogodzie to bardzo uprzykrza życie. Bardzo szybko odczuwam zmianę temperatury wchodząc np do pomieszczenia gdzie jest większa temperatura, nawet rozebranie się nie pomaga.

Wydolność jest na poziome beznadziejnym, wystarczy nawet minimalny wysiłek a jestem mokry,spocony,bardzo mocno zmęczony,mam uczucie napadu gorąca, kręci mi się w głowie i mam problemy z oddechem, albo jestem cały blady albo czerwony na twarzy.

Miałem robione badania i serce,tarczyca,cukier są w normie, miałem rezonans magnetyczny na plecy i w nim nie wykazano żadnych zmian ogniskowych w nerwach pleców więc to nie jest pocenie się z nerwów, gdzie zaznaczam, żadne leki uspokajające,leki przeciwpotne, blokery na noc czy antypespirant w niczym mi nie pomagają i nie niwelują tego problemu, zmiana diety odstawienie papierosów,alkoholu,kawy, fast foodów też nie pomogły, nawet jedząc zdrowo nic nie pomogło.

Treningi na wydolność czy zdrowotne również nie przynoszą żadnych efektów, ważę 70 kg/182cm.

Mam udać się do dermatologa, ale nie mam pojęcia co jest nie tak u mnie z regulacją temp ciała, zachodzę w głowę co może być nie tak.

Liczę na pomoc lub rady które pomogły by mi zwalczyć ten problem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych