Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~MAREK~

~MAREK~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 06:33

Do końca nie zgodzę się z tym wysokim pozimem nauczania w prywatnych szkołach. Wyniki może są i dobre (czasem aż się zastanawiam jakim cudem) ale to co się tam dzieje często woła o pomstę do nieba. W przytaczanej tutaj Szkole Sióstr Misjonarek wszystko się robi pod publiczkę, grunt aby bogaty, dobrze postawiony, najlepiej wpływowy, zmanierowany rodzic był zadowolony. A sposób wychowania i zachowania dzieci budzi wiele zastrzeżeń. Jedna wielka wychowalnia snobów, najgorzej że pod szyldem szkoły katolickiej. Dzieci, często i ich rodzice uważają, że jak sie im płaci to mogą wszystko. Uczniowie potrafią nawet wstać na lekcji i powiedzieć ze im się "to należy" np. dobra ocena bo oni za to płacą. Hamstwo, wulgarność i lekceważenie nauczycieli, którzy praktycznie nie mają żadnego wsparcia od Siostry Dyrektor. Potrafi Ona zbesztać nauczyciela przy rodzicach i uczniach, wiedząc że ma on rację, ale boi sie reakcji, wpływowego bądz zamożnego rodzica bo jak będzie niezadowolony to może zabrać dziecko ze szkoły i koniec z pieniążkami i znajomościami. Przez całe półrocze praktycznie najważniejsze są bzdurne apele i uroczystości, a nauka jest na drugim planie, prawdziwy kabaret zaczyna sie jak trzeba wystawić oceny, mało ważne, że uczeń przez cały semestr nic praktycznie nie robił, często nie wiedział jak wygląda zeszyt ale liczy się, by miał na koniec dobrą średnią za wszelką cenę. Są ogromne naciski dyrekcji na nauczycieli w celu wystawienia dobrych ocen z przedmiotów jak i z zachowania. Jak się postawisz to juz praktycznie nie pracujesz od następnego semestru. Tak na marginesie jest to chyba jedna z nielicznych szkół gdzie jest tak ogromna rotacja nauczycieli, głownie brani są młodzi zaczynający pracę - bo takimi łatwo kierować i manipulować, a jak przejrzą na oczy i będą stawiać i naciskać na to co najważniejsze - to dowidzenia. Drodzy pańswo jeżeli chcecie by Wasze dziecko miało miało rewelacyjne oceny, żebyście mogli pochwalić się , że uczy sie wsród dzieci śmietanki polityczno-towarzyskiej, a wasze dziecko (pewnie jak jego rodzice) wyrosło na snoba to zapraszam do szkół pokroju Szkoły Sióstr Misjonarek.

#2 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 19:35

Święta prawda, że w tej szkole wszystko jest cacy tylko z wierzchu. Dzieci są cwane i w obecności sióstr zachowują się jak aniołki, a poza szkołą są wulgarni nie tylko w słownictwie ale i w zachowaniu. Siostra dyrektor dba o to aby nic nie wyszło poza szkołę. Nauczyciele są traktowani jak cytryna: wycisnąć do ostatniej kropelki i jak się wykorzysta - wyrzucić. Przy obecnym bezrobociu na miejsce każdego nauczyciela czeka kilku innych. O KAŻDEJ kontroli Siostra dyrektor jest uprzedzana dużo wcześniej. Wizytujący szkołę jest częstowany obiadem, smakołykami i tak mija kontrola. W większości uczniowie przyjmowani są do szkoły z powodu "przydatności" zawodu rodzica. Praca w tej szkole to koszmar, płaca beznadziejna, wymagania jak od niewolnika, dlatego co roku jest tylu nowych nauczycieli.

#3 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 18:37

Ciekawe dlaczego tak szybko ten artykuł znikł z internetowej strony?

#4 ~MAREK~

~MAREK~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 07:52

Artykuł zniknł bo zapewne był komuś niewygodny. Dobry dziennikarz zainteresowałby się tematem i przynajmniej próbował go rozwinąć, bo temat zaiste jest dość intrygujący. Może Pani Julia Szypulska by się nim zajęła skoro to na jej artykuł były takie głosy. No chyba, że ma naciski od przełożonych i musi siedzieć cicho przy niewygodnych tematach.

#5 ~alicja~

~alicja~
  • Goście

Napisano 09 maj 2013 - 10:50

jeju co wy gadacie za bzdury - świetna szkoła po roku wyciągnęli moje dziecko tak że z mruka zaczął mówić zdaniami, czyta, pisze, grzeczniutki się zrobił, szanuje nawet robaka żeby uważać nie zdeptać bo go "będzie bolało". Może są w szkole i snoby, ale większość to normalni rodzice, grosz do grosza jakoś te czesne się nazbiera 450zł niewiele mniej płacę drugiemu dziecku za państwowe przedszkole a tam nauczycielki to prawdziwy horror - nie mogę się doczekać aż go zabiorę z tej placówki jeszcze 2 mce tylko.

#6 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:50

Moja opinia o szkole Siostr Misjonarek to - hipokryzja. Niby katolicka, ale polowa rodzicow na ostatnim miejscu stawia wartosci katolickie, to wlasciciele klubow go-go, ludzie z parti Palikota, etc... szkole czesto traktuja jak poprawczak - bo nikt sobie z dzieckiem nie radzi to moze siostrzyczki wychowaja. Ale nie mozna wszystkich Siostr wrzucac do jednego worka, bo sa niektore naprawde zyjace wiara i oddane wartosciom, ale niestety takie sie odsuwa, jak zreszta i nauczycieli, ktorzy chca cos pozytywnego zrobic. To prawda rotacja jest ogromna, nauczyciele mlodzi, bez doswiadczenia. Tu sie liczy tylko Siostra Dyrektor, ktora boi sie wychylic i narazic elitce rodzicow pseudo katolikow, bo przeciez kazdy uczen to kasa. Za duzo tu kompromisow. ze zlym... Nie powiem czesc rodzicow i dzieci jest "normalna" ale nikt sie nie wychyla, bo wspolpracy z rodzicem czy nauczycielem to tu nie ma.

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 11:07

Prywatne szkoły to dla mnie żenada, trzymanie dziecka w getcie. Po wyjściu z takiej szkoły dziecko boleśnie uderza głową w rzeczywistość, w której nikt nie będzie sie nad nim rozczulał i poświęcał tyle czasu ile w prywatnej szkole. A co do rodziców, cóż, większość osób posyłających dzieci do prywatnych szkół to nowobogaccy, myślący, że to jakiś mega prestiż. Potem oczywiście prywatne gimnazjum, liceum no i studia, bo na państwowe DOBRE po takich szkołach cieżko się dostać niestety. Na temat moralności rodziców się nie wypowiadam, bo hipokryci są wszędzie, nie tylko w szkołąch prywatnych.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:16

co z tych tlumow, kiedy w wiekszosci to glaby i tlumoki. To, ze ich rodzice maja pieniadze na czesne, nie znaczy ze dzieciaki zaraz beda intelektualistami. Tym bardziej, ze rodzice to rowniec w wiekszosci tzw. nowobogaccy (jakies pochodzenie plebejskie, szkoly zaoczne badz bez szkol, ale ten szmal). Posylajcie swoje pociechzy niezbyt lotne to zwyklych szkol. A ze pozniej i na studia je wyslecie, to nic nie znaczy. Te wszystkie studia platne nie nauczaja ale produkuja "magistrow" jak karabin maszynowy. Byle tlumok zostanie tam magistrem, bo ropdzice placa i wymagaja. I pozniej mamy takie elity jakie mamy,

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:21

Teraz rodzice to w ogole nie sluchaja nauczycieli, wszystko wiedza lepiej. Dziecko - na przyklad chuligan, a rodzice usprawiedliwia je ze niby grzeczne, ze to ktos inny. Zachowuja sie, jakby wskie rozumy pozjadali. Nauczyciela maja za nic, liczy sie tylko ich dziecko (niewazne glab czy przyglup). Wymagaja niemozliwego od nauczyciela. Bo nibt co biedny nauczyciel ma zrobic, jak dziecko jest po prostu niewydolne intelektualnie i odstaje od reszty. Rodzic placi i wymaga..

#10 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:15

Szkole siostr misjonarek polecam dla tych co potrafia nabrac wody w usta i ich nie otworzyc przez caly czas edukacji lub pracy w tej szkole. Po dwoch latach edukacji w tej szkole uslyszalam od Siostry Emanueli, ze "lepiej byloby zeby panstwa dziecko nie chodzilo do tej szkoly" - uzasadnienie - "ma pani za duze oczekiwania wobec szkoly". Fakty - 2 razy zglaszalam "problem" siostrze:

1) zmiana podrecznika do angielskiego, gdyz na okladce byla czarownica a w srodku byly tresci okultystyczne, a skoro to jest szkola katolicka to raczej nie pasuje jedno do drugiego!!!

2) prosilam o reakcje na agresje fizyczna w grupie. Jest jedno dziecko ktore kopie inne i tak sie stalo, ze mojemu dziecku zafundowal siniaka i spochnieta kosc, lekarz dal zwolnienie z wf na 2 tygodnie, tymczasem wychowawca majac 12 dzieci pod opieka nie pamieta, ze dziecko zglaszalo jej zdarzenie, a siostra dyrektor Bozena sugerowala, ze moze moje dziecko samo sie uderzylo wiedzac dokladnie ze z dzieckiem ktore uderzylo sa problemy, ale jej nieudolne metody wychowawcze polegaja na karmieniu agresora ptasim mleczkiem na nie karaniem. Ja rozumiem ze sa trudne, nadpobudliwe dzieci, nie oczekuje ze z diabla zrobia aniola, ale gdzie jak gdzie w katolickiej szkole powinno sie propagowac sprawiedliwosc i uczciwosc, a wiec jakies przeprosiny a nie sugerowanie ze moje dziecko klamie... W kazdej normalnej szkole, a tym bardziej publicznej takie rzeczy by nie przeszly... Wiem bo cala moja rodzina pracuje w szkolnictwie od wielu, wielu lat. Ale ja jak glupia, uparlam sie na szkole katolicka, bo chodzilo mi o wartosci.

#11 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:16

Ale ja jak glupia, uparlam sie na szkole katolicka, bo chodzilo mi o wartosci. Tu nie ma innych wartosci oprocz kasy. Np. - 20zl co miesiac za kulture, a kultura to jeden teatrzyk na miesiac ktory oglada cala szkola... Drogi ten teatrzyk nie? :) co roku placi sie na komitet rodzicielski, ktory tak naprawde nie istnieje, bo nie ma rady rodzicow. Tutaj Siostra dyrektor nie pozwoli zeby ktos rzadzil oprocz niej, zeby rodzice mieli jakikolwiek wplyw. Nie mowiac juz ze po kazdym etapie trzeba zaplacic wpisowe jak sie chce isc dalej. Np. na poczatku zerowki placi sie wpisowe, a po roku zerowki zeby dostac sie do podstawowki placi sie znowu wpisowe, itd... Na korytarzu wisi plakat "szkola przyjazna rodzicom" gdzie jeden z punktow mowi - "wszelkie uwagi rodzicow sa mile widziane" - ale jest to wierutne klamstwo, bo ja sie odezwalam i jestem wyrzucona ze szkoly. Tu wszystko sie narzuca - np. kwote na prezenty swiateczne, rodzice tu glosu nie maja, a przedszkole to juz wisienka na torcie. Wszystko co powyzej plus chore ambicje, katuja te biedne dzieci codziennymi probami na rozne okazje, kosztem zajec wf, kosztem wyjscia na podworko, dzieci sa zestresowane, ze musza sie uczyc dziesiatek wierszykow i piosenek. Jesli ktos naprawde ma studia pedagogiczne to wie, ze dzieci w wieku 5-6 lat nie potrafia skupic uwagi tak dlugo, potrzebuja tez zabawy a nie ciaglej pracy. Bardzo, bardzo zaluje ze moje dziecko chodzilo do tej placowki i nikomu kto chce angazowac sie w zycie szkoly, stawac w obronie dzieci i rodzicow nie polecam. Zdecydowanie nie polecam tej szkoly ludziom ktorzy prawdziwie wierza w Boga, bo tu zamiast wiary dzieci naucza sie hipokryzji.

Ktos powie - w innej szkole moze byc tak samo - tak! - ale za darmo i bez hipokryzji, nikt nikogo nie udaje, a tu placisz i musisz miec wode w ustach...

#12 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 04:25

Popieram, kasa i tylko kasa. W innych szkolach za posilki placi sie oddzielnie a tu sa wliczone w czesne, wiec jak sa ferie, czy przerwy swiateczne, czy dziecko jest chore to za posilki sie nadal placi - nonsens! A w dodatku obiady sa zimne, bo kuchni na miejscu nie ma. Sztuczny usmieszek s.dyrektor a w myslach tylko kasa. Na rozmowach kwalifikacyjnych pytanko "jak sytuacja z praca". Zapytaj sie lepiej czy dziecko ochrzczone.

#13 ~xx~

~xx~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2014 - 11:06

Mnie na rozmowie kwalifikacyjnej nik nie pytał o pracę za to Małego o Zdrowaśkę, polczenie kredek, jaka to pora roku itp. Również wpisowe płaciłam tylko raz w zerówce. W tym roku przyjęto tyle dzieci - 2 dodatkowe klasy - jest tylu chętnych, żadne "s.Dyrektor siedzi cicho bo pieniądze" nie jest prawdą - jest mnóstwo chętnych - jedno dziecko wypada, drugie wchodzi na jego miejsce!! A pieniądze idą na szkołę - teraz się rozbudowuje, na sprzęt, na dzieci! Siostry chodzą skromne, jeżdżą starymi autami - czego wy chcecie ludzie.

Jedynie niefajne jest to że nowi nauczyciele którzy doszli do szkoły z innych szkół (często państwowych) nie mają serca do dzieci, takiej cierpliwości, uśmiechu - matczynego dobra jak ci którzy już w szkole pracują od kilku lat. Mówię, tłumaczę i napotykam ścianę - więc drodzy nauczyciele nie dziwcie się że po semestrze rotacja jak się nie sprawdzacie - s.Dyrektor oczekuje zaangażowania a nie zbijania bąków.

#14 ~Agat~

~Agat~
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 23:53

Co prawda doświadczenia ze szkołą nie posiadam, a jedynie z przedszkolem, z którego jestem w 100% zadowolona. Opieka pedagogizna jest profesjonalna, koszt przedszkola prywatnego - jesli nie najtańszy w mieście, to jeden z najtanszych (sprawdziłam wiele poszukując dla dziecka przedszkola). Kontakt z rodzicami bardzo dobry. Mnie osobiście zachwycają posiłki. Jadlospis jest bogaty, róznorodny i co najważniejsze zdrowy. Polecam przedszkole z czystym sumieniem

#15 ~Kama~

~Kama~
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 13:20

A ja polecam wszystkim Katolicka Szkołe Podstawowa im F. Blachnickiego prowadzona przez osoby swieckie. Nauczyciel jest tam prawdziwym przyjacielem, a wszystkie problemy sa rozwiązywane , a nie zamiatane pod dywan. Pieniądze  ani  nazwisko nie sa kryterium przyjęcia do szkoły. Oceny są wystawiane zgodnie z umiejętnościami ucznia.Moje dziecko lubi bardzo chodzic do tej szkoły.

#16 ~ciocia~

~ciocia~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 08:38

Ja z kolei polecam tę szkołę - Aurus. Chodzi tam mój siostrzeniec i widzę jak duże postępy zrobił w przeciągu 3 miesięcy. Na pewno poślę też tam za dwa lata swoją córcię :)

#17 ~uczeń~

~uczeń~
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 22:43

Nie wiem o co Wam chodzi,jestem w tej szkole od lat i nic takiego nie zauważyłem.Bardzo mi się tu podoba i polecam tą szkołę wszystkim dzieciom i rodzicom :-)

#18 ~nauczyciel~

~nauczyciel~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2016 - 19:33

Ja z kolei polecam tę szkołę - Aurus. Chodzi tam mój siostrzeniec i widzę jak duże postępy zrobił w przeciągu 3 miesięcy. Na pewno poślę też tam za dwa lata swoją córcię :)

W przypadku Aurus dyrekcja "to wszystko" - nauczyciele nie mają prawa głosu, rodzic czyli NAJLEPSZY KLIENT dla dyrekcji jest tu jedynym decydującym. Taka szkoła to poziom ZEROWY. Pozdrawiam

#19 ~Zainspirowana życiem~

~Zainspirowana życiem~
  • Goście

Napisano 07 luty 2016 - 14:31

Kochani,

Rodzice w tej szkole to tak jak Rodzice w innych szkołach - normalni, zachowują się tak jak każdy inny człowiek...na co im się pozwoli to czynią. Siostra Dyrektor to mądra kobieta, pełna świetnych pomysłów, ale zabija ją podejście niektórych Rodziców! Są to osoby, które za wszelką cenę pragną by ich dziecko miało taką ocenę jak oni sobie wymarzą z tych przedmiotów co oni sobie zażyczą! To jest porażka, ale i prawda. Nie mają skrupułów i szacunku do drugiego człowieka - doszło już do tego, że nauczyciele są zastraszani. Boją się, że stracą pracę - coś co daje im sens życia, ale i że zostaną zaskarżeni do Kuratorium Oświaty. Porażka! Ogółem szkoła jest świetna dla dziecka... nauczyciele dają ogromne wsparcie dla dzieci, nie traktują klas jako grup ale jako indywidualne jednostki, które są motywowane do rozwoju. Nie będę owijać, że wszyscy są tacy nauczyciele bo tak nie jest,ale jak ma być zgrana i długoletnia kadra skoro Siostra Dyrektor jak również Pani Wicedyrektor nie wspierają pracy nauczycieli tylko na pstryknięcie palcami rodzica ocena ma być taka, a nie inna! Brak jest stanowczości dla Siostry Dyrektor i świadomości, że traci dobrych nauczycieli, którzy by nieba uchylili...kończą się fajni ludzie w tej szkole. Rodzice natomiast nie są świadomi, że powinni stanąć w obronie nauczycieli i przeciwstawić się ich tłamszeniu - może czas i pora Siostrze Dyrektor uświadomić, że nie może ulegać naciskom "despotycznym Rodzicom co mają władzę w rękach"!Może czas powiedzieć - NIE...Przecież szkoła ta miała być dla wszystkich, tak jak Bolesława Lament praktykowała, że ta szkoła miała być dla dzieci to dlaczego teraz jest dla Rodziców z "kasą"?! Nie ukrywam, że nauczyciele już życiem i zdrowiem przepłacają za ataki "niektórych Rodziców" - to jest godne rozpatrzenia!!!

#20 ~absolwent~

~absolwent~
  • Goście

Napisano 28 luty 2016 - 21:05

Sp i gim .Sióstr Misjonarek jest słaba same snoby,podciągają oceny ale co z tego jak w LO ma się same pały ,nauczyciel w gimnazjum słaby w szczególnoś z biologii tak okropna baba...sprawia wrażenie dobrej a tak naprawdę ja po sp uciekałam do PG.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych