Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tomasz Osewski - wójtem Gminy Ełk

9622 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 18:28

Witam, czas na nowy temat dot. wójta Gminy Ełk, od wczoraj Tomasza Osewskiego.

Już wczoraj Tomasz pokazał swój charakterek. Przyjechał do Urzędu Gminy i zażądał potwierdzonych kserokopii protokołów z wyborów z wszystkich 12 komisji. Oczywiście nie miał do tego prawa. Kiedy mu odmówiono, wezwał policję. Po co? Czy do pilnowania aby nie doszło do fałszerstw? Szkoda, że były wierny członek PO teraz szybko nabiera cech PiS-u i już zgodnie z dyrektywa "prezesia" wszędzie widzi fałszerstwo. Może wynik wyborów wójta został sfałszowany na niekorzyść Polkowskiego?

Trzeba to wyjaśnić :ph34r:

#2 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 19:05

Wiechu!- cytat ---" Członkowie komisji wyborczych i mężowie zaufania będą mogli otrzymać kopię podpisanego protokołu z głosowania w lokalu wyborczym - zdecydowała Państwowa Komisja Wyborcza. Do tej pory PKW dopuszczała jedynie fotografowanie protokołów.

"PKW przyjęła, że w sytuacji, gdy członek komisji lub mąż zaufania będzie chciał otrzymać kopię protokołu głosowania, to powinien ją otrzymać" - powiedział we wtorek PAP sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. "Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe technicznie, czyli np. jest dostępna kserokopiarka" - zastrzegł.

"Nie ma żadnych przeszkód prawnych, by protokół - który już jest podpisany i opieczętowany, gotowy do wywieszenia - powielać w tylu egzemplarzach, w ilu życzą sobie członkowie komisji. Jawność, przezroczystość działania organów wyborczych jest tu najważniejsza" - dodał sekretarz PKW. Przypomniał, że do tej pory PKW w wytycznych dla obwodowych komisji wyborczych dopuszczała, by członkowie komisji i mężowie zaufania mogli fotografować protokoły.

Czaplicki powiedział, że decyzję w sprawie możliwości kopiowania protokołów PKW podjęła w poniedziałek."

#3 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 19:26

Ale Tomasz nie był ani członkiem komisji ani mężem zaufania.

#4 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:21

Ale Tomasz nie był ani członkiem komisji ani mężem zaufania.

Wiechu! PKW nie przewidziała widocznie takiej sytuacji ( PKW w tych wyborach w ogóle się pogubiła ), ale zgodnie z zasadą " Co nie jest zabronione, jest dozwolone" należy wytyczne PKW stosowac per analogiam

#5 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 20:55

To znaczy, że mogę zażądać kopii wszystkich protokołów z całej Polski? Ja, ty, wszyscy i doprowadzimy do krachu budżetu państwa?

Bzdura.

Słyszałem, że większość mieszkańców gminy Ełk zgodziła się, że wójt-mieszkaniec Ełku, zastępca wójta-mieszkaniec Ełku, sekretarz też z poza gminy Ełk. Oddaliście gminę w obce ręce. :(

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:32

Ciekawy jestem co bedzie z P.Andrzejem Ch.czy bedziemynteraz mieli 1 radce prawnego

#7 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:49

Oby, ale plotka głosi, że grał od dawna na dwa fronty. Kilka miesięcy temu mówiłem staremu wójtowi, że to bardzo zły doradca. Nie posłuchał mnie wójt. Zobaczymy co się będzie działo. Jeżeli zostanie to będzie oznaczało, że grał na dwie strony. Jak odejdzie, że jednak Tomasz dawno go rozgryzł i się pozbył.

Mój nos mówi, że zostanie.

P.S.

Niestety ostatni mam katar i nos źle działa. ;)

#8 ~ciekawy~

~ciekawy~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:33

z tym nosem proszę się nie martwić.czy to prawda, że P.Tomasz O. przyszły wójt wzywał Policję do gminy Ełk w związku z wyborami na urząd wójta gminy ełk w drugiej turze.czyżby bał się sfałszowania wyborów?oj widzę to cienko, sądzę że jego kariera zanim się rozpoczęła szybko może się skończyć.

#9 ~nwe~

~nwe~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:51

a ja czekam teraz , a czas szybko płynie na skladane obietnice dot. kursowania autobusów i obniżenia cen wody i ścieków, i tak drogo płacę.

#10 ~nwe~

~nwe~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 05:52

a ja czekam teraz , a czas szybko płynie na skladane obietnice dot. kursowania autobusów i obniżenia cen wody i ścieków, i tak drogo płacę.

#11 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 06:10

To znaczy, że mogę zażądać kopii wszystkich protokołów z całej Polski? Ja, ty, wszyscy i doprowadzimy do krachu budżetu państwa?

Bzdura.

Słyszałem, że większość mieszkańców gminy Ełk zgodziła się, że wójt-mieszkaniec Ełku, zastępca wójta-mieszkaniec Ełku, sekretarz też z poza gminy Ełk. Oddaliście gminę w obce ręce. :(

Ależ możesz żądac. W ramach dostępu do informacji publicznej. Zaznaczam, że to może Ciebie drogo kosztowac. Cała Polska? Ho, ho ,ho....

Wiechu! To te "ręce" niby z Mołdzi to były "nasze"? Mieszkanie Antoniego Polkowskiego w Ełku stało puste? B) 

#12 ~wert~

~wert~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:15

Kopie protokołów to tylko uprzejmość ze strony urzedników gminnych czy to dużo ?

#13 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 11:30

Kopie protokołów to tylko uprzejmość ze strony urzedników gminnych czy to dużo ?

Urzędnicy oprócz uprzejmości powinni kierowac się także przezornością. Odmówic naprawdę takiej błahostki nowemu  wójtowi to naprawdę nierozsądne. B)

#14 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 11:47

Rozumiem, że od dziś za brak uprzejmości wzywamy radiowóz policji?

#15 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 12:20

Myślę, że rozpisywanie się na forum na ten temat to czyste pieniactwo. Nie ulega wątpliwości, że protokoły są informacją publiczną. PKW również jasno to zdefiniowało wskazując, że kopie powinno się udostępnić od ręki. Poza tym informacja jak najbardziej dotyczy nowego wójta ( zaznaczam, że nie znam go osobiście) więc miał prawo się jej domagać. Być może miał też uzasadnione wątpliwości, czy nie będzie błędów przy wpisywaniu danych z tych protokołów do protokołu zbiorczego:) Miał też prawo wezwać policję. Więc o co ten szum ? Sam wiem, jakie gwardia byłego już wójta stosowała sposoby, aby informacji publicznej nie udostępnić lub jak najbardziej utrudnić, opóźnić itp. i to zwykłym ludziom. Mam nadzieję, że nowy wójt, jak już zapozna się ze swoim urzędem to dowie się, że nie tylko jemu odmawiano informacji, są na to wyroki WSA.  A skoro sam egzekwował z policją swoje prawa do informacji publicznej, to może za jego rządów wreszcie przynajmniej sprawy udzielania informacji publicznej zostaną uregulowane zgodnie z obowiązującym prawem? Generalnie racja jest po stronie nowego wójta, bo to urzędnicy są dla nas, a nie my dla nich.

#16 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 14:55

Ja mam inne zdanie ale Twojego zdania odmiennego nie nazywam pieniactwem.

Znam stanowisko PKW w tej sprawie i dokładnie tak jak to zacytował Bogdan, mężowie zaufania i członkowie komisji mogą dostać ksero protokołu jeżeli jest taka możliwość. On dostał protokół zbiorczy a nie dostał z poszczególnych komisji ponieważ są one zapieczętowanie i bez członków komisji nie wolno urzędnikowi ich wyjmować i kserować. Wszystkie protokoły były wywieszone na lokalach w taki sposób, że można było je fotografować. Pieniactwem to popisał się Tomasz wzywają policję i żądając czegoś czego po pierwsze urzędnicy w gminie nie mieli bo te dokumenty były zamknięte w kopertach i opieczętowane.

#17 ~straduny~

~straduny~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:00

ciekawa jestem czy syn Pana Bogdan S. dostanie posadę w gminie?, chłopak ma uprawnienia budowlane itp.

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:27

biorąc pod uwagę aktywność Starszego Dziennikarza.

#19 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:20

ciekawa jestem czy syn Pana Bogdan S. dostanie posadę w gminie?, chłopak ma uprawnienia budowlane itp.

A ma, ma.  Gdyby tak mu zaproponowano z 20.000 na rękę, to pewnie nie zawracałby sobie głowy działalnością gospodarczą..... Widocznie "stradunianka" nie wie ile zarabia się prowadząc działalnośc .....Praca w gminie to może byc szczytem marzeń "stradunianki" :) .

#20 ~Admin~

~Admin~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 18:13

Podobno już niektórym zrzedła minka w gminie, zaczynają się wizyty na policji i w prokuraturze... :ph34r:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych