Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Tomasz Osewski - wójtem Gminy Ełk

9565 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Adolf~

~Adolf~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 21:24

Podobno już niektórym zrzedła minka w gminie, zaczynają się wizyty na policji i w prokuraturze... :ph34r:

Tzn. kto chodzi na policje i w jakim celu?

#22 ~zadowolony~

~zadowolony~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 22:39

u nas nie ma prawa, mamy dziki wschód, niektórzy tabletki rozdają, bimber fundują, nawet kasę rozdają? itd..Chłopy liczy sie tylko kasa kasa i kasa, a nie tam  gmina.Przyzwoitość jaka, tylko kasa.poczekamy to zobaczymy.Euforia zaraz minie.

#23 ~Harry~

~Harry~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2014 - 22:23

Podobno już niektórym zrzedła minka w gminie, zaczynają się wizyty na policji i w prokuraturze... :ph34r:

Do tego będziemy się musieli przyzwyczaić, taki styl i sposób wejścia na tron nie wróży nic dobrego.... jeszcze będzie ciekawie. Podobno miasto się dusi, już niedługo ktoś zapewne otworzy bramy, zobowiazania kosztują i trudno będzie sprostać hasłom wyborczym. Amen.

#24 Michał Rutkowski

Michał Rutkowski

Starszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:20

Do tego będziemy się musieli przyzwyczaić, taki styl i sposób wejścia na tron nie wróży nic dobrego.... jeszcze będzie ciekawie. Podobno miasto się dusi, już niedługo ktoś zapewne otworzy bramy, zobowiazania kosztują i trudno będzie sprostać hasłom wyborczym. Amen.

Jeśli mieszkańcy tak zadecydują to tu UG będzie miał niewiele do powiedzenia.

#25 ~wert~

~wert~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:05

Nie ma sensu kopać się po kostkach.Nowy wójt w sposóbnaturalny musi zrobić bilans otwarcia i spisać stan zastanych spraw.Te które pachną niezbyt należy skierować do organów do tego przewidzianych.Poza tym trzeba powiadomić mieszkańców gminy o jej stanie,tjfinanse,majątek,zobowiązania,zawarte umowy,ile dopłaca się do subwencji oświatowej.

Drugie to aby rozwijały się i gmina i miasto trzeba porozumienia a niekoniecznie oddawania gruntów- to w ogóle nie wchodzi w grę.Trzecie - trzeba wiele pracy z mieszkańcami aby oni sami chcieli być w granicach miasta bo to się pop prostu może opłacać.Patrz przykład Zielonej Góry .Połączono samorządy w drodze referendum i dostały extra 100 mln zł dotacji z budżetu,z czego większość w drodze porozumienia zostanie spożytkowana na terenie gminy właśnie.

Gmina Ełk jest gminą z ogromnymi możliwościami rozwojowymi ale aby je uruchomić musi nastapić współpraca z miastem na warunkach partnerskich.Gmina bez miasta sobie poradzi.miasto bez gminy sobie poradzi ale połączenie potencjałów i możliwości da obu samorządom dodatkowy znaczący bonus.Namawiam do pracy u podstaw.

#26 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 19:47

Jeśli mieszkańcy tak zadecydują to tu UG będzie miał niewiele do powiedzenia.

do Michał Rutkowski: widać, że brak wiedzy podstawowej tylko populizm,czyżby już hasło: nie rzucim ziemi skąd nasz ród , już nie obowiązuje, ciekawe,a teraz oddamy ziemię, by ratować skórę?, ciekawe. To widać już że towarzystwo się pogubiło.A my teraz dopilnujemy składanych obietnic, haseł i wyciągniemy wnioski. Dosyć już, a teraz czekamy.

#27 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 19:54

Nie ma sensu kopać się po kostkach.Nowy wójt w sposóbnaturalny musi zrobić bilans otwarcia i spisać stan zastanych spraw.Te które pachną niezbyt należy skierować do organów do tego przewidzianych.Poza tym trzeba powiadomić mieszkańców gminy o jej stanie,tjfinanse,majątek,zobowiązania,zawarte umowy,ile dopłaca się do subwencji oświatowej.

Drugie to aby rozwijały się i gmina i miasto trzeba porozumienia a niekoniecznie oddawania gruntów- to w ogóle nie wchodzi w grę.Trzecie - trzeba wiele pracy z mieszkańcami aby oni sami chcieli być w granicach miasta bo to się pop prostu może opłacać.Patrz przykład Zielonej Góry .Połączono samorządy w drodze referendum i dostały extra 100 mln zł dotacji z budżetu,z czego większość w drodze porozumienia zostanie spożytkowana na terenie gminy właśnie.

Gmina Ełk jest gminą z ogromnymi możliwościami rozwojowymi ale aby je uruchomić musi nastapić współpraca z miastem na warunkach partnerskich.Gmina bez miasta sobie poradzi.miasto bez gminy sobie poradzi ale połączenie potencjałów i możliwości da obu samorządom dodatkowy znaczący bonus.Namawiam do pracy u podstaw.

ciekawe, czyżby ten scenariusz był planowany.Pozostało jeszcze referendum a pamięć mamy jeszcze dobrą. Ocenić sytuację, czyżby przyszłemu wójtowi brakowało wiedzy podstawowej o naszej gminie.Zielona Góra a może zielona dąbrowa.PO poniosło klęske w wyborach na urząd prezydenta miasta Ełk, także jeszcze my jesteśmy chłopy a to jest siła.

#28 Michał Rutkowski

Michał Rutkowski

Starszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 23:00

do Michał Rutkowski: widać, że brak wiedzy podstawowej tylko populizm,czyżby już hasło: nie rzucim ziemi skąd nasz ród , już nie obowiązuje, ciekawe,a teraz oddamy ziemię, by ratować skórę?, ciekawe. To widać już że towarzystwo się pogubiło.A my teraz dopilnujemy składanych obietnic, haseł i wyciągniemy wnioski. Dosyć już, a teraz czekamy.

Jaki brak wiedzy podstawowej ?

Proszę poczytać Art. 4c ustawy o samorządzie gminnym. Jeśli mieszkańcy będą chcieli się odłączyć to mają do tego prawo. To już nie ta władza gdzie wolę można było komuś narzucić. Być może skuszą ich mniejsze podatki, woda, ścieki, a gmina powinna coś z tym zrobić by ich zatrzymać.

#29 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2014 - 19:31

Ciekawa jestem czy nowy włodarz zagłębi się w ze sposobem działania urzędu-urzędniczek zajmujacych się prowadzonymi postępowaniami administracyjnymi a radców ze sprawami przed sądem. Bo jak wiadomo nie wiele z nich było zgodnie z prawem. Czy kolejny włodarz to tylko marjonetka? :(

#30 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 629 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 07:22

II Sesja Rady Gminy Ełk - złożenie ślubowania przez Wójta Gminy Ełk

Zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Olsztynie z dnia 4 grudnia 2014 r. w sprawie zwołania sesji Rady Gminy Ełk w celu złożenia ślubowania przez Wójta Gminy Ełk wybranego w głosowaniu ponownym w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast przeprowadzonych w dniu 30 listopada 2014 r. uprzejmie zawiadamiamy, że:

8 grudnia (poniedziałek) 2014 r. o godz. 11:00
w Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach,
ul. Kajki 10, Straduny, 19-300 Ełk
odbędzie się II Sesja Rady Gminy Ełk

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji Rady Gminy Ełk.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad (quorum).
3. Wręczenie przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze.
4. Złożenie ślubowania przez Wójta Gminy Ełk.
5. Zakończenie obrad sesji Rady Gminy Ełk.

#31 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 10:24

Jestem bardzo zaskoczona faktem, że  II sesja RG ozaz złożenie

ślubowania przez Wójta Gminy Ełk odbędzie się w DK w Stradunach, jak przypuszczam nowy Wójt chce prawdopodobnie podziękować mieszkancom Stradun i pozostałym wyborcom za głosy oddane na niego. Chyba jeszcze tego nie było, bo wcześniej jak sądzę taka uroczystość była w UG.  

#32 Michał Rutkowski

Michał Rutkowski

Starszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 10:30

Jestem bardzo zaskoczona faktem, że  II sesja RG ozaz złożenie

ślubowania przez Wójta Gminy Ełk odbędzie się w DK w Stradunach, jak przypuszczam nowy Wójt chce prawdopodobnie podziękować mieszkancom Stradun i pozostałym wyborcom za głosy oddane na niego. Chyba jeszcze tego nie było, bo wcześniej jak sądzę taka uroczystość była w UG.  

Albo dlatego że UG nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych

#33 ~PD~

~PD~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 10:40

Do gosia

Wszędzie widzisz spisek?

O miejscu odbycia się rady decyduje Rada Gminy nie nowy Wójt, dla mnie akurat nie pasuje bo bym wpadł zobaczył Ślubowanie, jestem z Ełku a pracuję w Gminie i mam te 10 km dalej na Uroczystość :)

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 12:53

Witam, czas na nowy temat dot. wójta Gminy Ełk, od wczoraj Tomasza Osewskiego.

Już wczoraj Tomasz pokazał swój charakterek. Przyjechał do Urzędu Gminy i zażądał potwierdzonych kserokopii protokołów z wyborów z wszystkich 12 komisji. Oczywiście nie miał do tego prawa. Kiedy mu odmówiono, wezwał policję. Po co? Czy do pilnowania aby nie doszło do fałszerstw? Szkoda, że były wierny członek PO teraz szybko nabiera cech PiS-u i już zgodnie z dyrektywa "prezesia" wszędzie widzi fałszerstwo. Może wynik wyborów wójta został sfałszowany na niekorzyść Polkowskiego?

Trzeba to wyjaśnić :ph34r:

Urzędnicy oprócz uprzejmości powinni kierowac się także przezornością. Odmówic naprawdę takiej błahostki nowemu  wójtowi to naprawdę nierozsądne. B)

Jedno jest pewne  Pan Osewski szybko jak to mozliwe powinien rozwalić i zwolnić klikę Polkowskiego.Musi przacować zludzmi przynajmniej przez cztery lata ,praca z wrogami to samobójstwo.

#35 Bogdan Sieredziński

Bogdan Sieredziński

Sekretarz redakcji

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 629 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 14:02

Do gosia

Wszędzie widzisz spisek?

O miejscu odbycia się rady decyduje Rada Gminy nie nowy Wójt, dla mnie akurat nie pasuje bo bym wpadł zobaczył Ślubowanie, jestem z Ełku a pracuję w Gminie i mam te 10 km dalej na Uroczystość :)

Obrady rad gmin w Domach Kultury to częsta praktyka w naszym kraju. Mieszkańcy ( jako publicznośc) mogą " na żywo" poobserwowac pracę rady oraz poszczególnych radnych. Mieszkańcy mają prawo przysłuchiwac się obradom, nagrywac, filmowac - jednakże w sposób nie zakłócający przebiegu obrad. Będzie to już II sesja w nowej kadencji. Na pierwszej sesji radni złożyli ślubowanie oraz wybrali nowego ( starego) przewodniczącego. Został nim Pan Dariusz Kordyś. Przysłuchiwałem się procedurze wyborów i nagle, całkowicie przypadkowo przypomniał mi się pewien dow.. Zastrzegam , że nie ma on nic wspólnego ani ze składem osobowym rady ani z osobą jej przewodniczącego Ot, dow.. jakich wiele...

Pewna kobieta przechodziła obok domu publicznego, gdzie odbywała się wyprzedaż sprzętów. Kupiła papugę w klatce, przyniosła ją do domu. Klatka była przykryta płachtą, którą kobieta podniosła.
- O, nowy burdel, nowa burdel-mama - odzywa się papuga.
Kobieta szybko zakryła z powrotem klatkę płachtą. Po jakimś czasie ze szkoły przychodzą córki i dopominają się, aby im pokazać papugę. Matka postanawia zaryzykować i odkrywa klatkę:
- O, nowy burdel, nowa burdel-mama i nowe panienki...
Klatka zostaje z powrotem zakryta. Przychodzi z pracy mąż i też chce widzieć papugę. Kobieta postanawia dąć jej ostatnia szansę i odkrywa klatkę:
- O, nowy burdel, nowa burdel-mama, nowe panienki, tylko Zygmuś ten sam . Stary, wierny klient...

#36 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 20:15

Do gosia

Wszędzie widzisz spisek?

Jak się domyślam to pracując w UG o wszystkim chyba wiesz. Mam pytanie w związku z tym kto urzędnikowi i W dał prawo do zarządzania nieruchomosci mieszkańców gminy , w jakich warunkach mają żyć mieszkańcy, kosztem ich zdrowia, życia oraz negatywnego oddziaływania na środowisko  poprzez wydane decyzje które mogoł ich narazć po zrealizowaniu inwestycji i naraziły  na wstępe na długotrwałe postępowania odwoławcze przykład : wiatraki , składowiska odpadów, biogazowia. Czy urzędnik i UG jest dla nich czy odwrotnie. Kto płaci podatki i utrzymanie tę instytucję. Jak piszesz mieszkasz w Ełku i to mine nie dziwi , to Cię nie dotknie i nie odczujesz, liczy się jak przypuszczm ta chwila nic poza tym.

#37 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 12:39

No i Tomasz złożył ślubowanie i jest wójtem Gminy Ełk. Uroczysta (naprawdę uroczysta) sesja odbyła się w Domu Kultury w Stradunach. Gości było co niemiara, wszyscy najważniejsi w okolicach Ełku. Byli też "ludzie" byłego wójta z ogromnymi bukietami, całusów bez liku, poklepywań wiele. Widząc co niektórych którzy jeszcze wczoraj stali u boku Antoniego a dziś jako pierwsi lecieli do Tomasza z gratulacjami to mi się niedobrze zrobiło.

Od jutra zacznę oceniać Tomka po czynach. <_<

Oby słowa Tomka stały się czynami, czego życzę całej gminie, sobie osobiście i Tomaszowi.

#38 ~PD~

~PD~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 12:50

Jak się domyślam to pracując w UG o wszystkim chyba wiesz. Mam pytanie w związku z tym kto urzędnikowi i W dał prawo do zarządzania nieruchomosci mieszkańców gminy , w jakich warunkach mają żyć mieszkańcy, kosztem ich zdrowia, życia oraz negatywnego oddziaływania na środowisko  poprzez wydane decyzje które mogoł ich narazć po zrealizowaniu inwestycji i naraziły  na wstępe na długotrwałe postępowania odwoławcze przykład : wiatraki , składowiska odpadów, biogazowia. Czy urzędnik i UG jest dla nich czy odwrotnie. Kto płaci podatki i utrzymanie tę instytucję. Jak piszesz mieszkasz w Ełku i to mine nie dziwi , to Cię nie dotknie i nie odczujesz, liczy się jak przypuszczm ta chwila nic poza tym.

No i skucha, to, że wpracuję na terenie Gminy nie znaczy, że w urzędzie, zresztą UG Ełk nie stać na moje usługi :)

#39 ~wert~

~wert~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 14:48

Uroczystość Ładna blisko ludzi ,może za krótkie expose ale najpierw trzeba zapoznać się ze stanem gminy a potem przymierzyć się do realizacji programu .Też mnie zdziwił ten kondukt wiernych poddanych niedawno jeszcze Antoniemu ale taka kolej rzeczy - umarł król niech żyje król.Ważne jest by współpracownicy byli lojalni bo inaczej to będzie taniec na linie.

#40 ~wert~

~wert~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 14:50

Uroczystość Ładna blisko ludzi ,może za krótkie expose ale najpierw trzeba zapoznać się ze stanem gminy a potem przymierzyć się do realizacji programu .Też mnie zdziwił ten kondukt wiernych poddanych niedawno jeszcze Antoniemu ale taka kolej rzeczy - umarł król niech żyje król.Ważne jest by współpracownicy byli lojalni bo inaczej to będzie taniec na linie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych