Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

trądzik po 30tce

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 lillou

lillou

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 październik 2015 - 10:21

Bliska mi osoba boryka się z trądzikiem, chyba większość maści/kremów/leków na trądzik przetestowała, czy można się pozbyć raz na zawsze trądziku??

#2 sas

sas

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 październik 2015 - 16:42

Trądzik jest skutkiem.

Maści i kremy działające powierzchniowo, usuwają jedynie skutek.

Aby się go pozbyć, należy wyeliminować przyczynę.

Głównymi przyczynami są:

-hormony,

-antykoncepcja,

-ciąża,

-zioła,

-dieta.

Czasem nie można wyeliminować, przyczyny, dlatego najlepszą rzeczą jaką można dla siebie zrobić, to zażywać błonnik, witaminy i pić wodę. Bardzo ważne jest, aby ograniczyć cukier prosty do absolutnego minimum.

Nie powinnam Ci tego mówić, ale co mi tam. :)

Użytkownik sas edytował ten post 06 październik 2015 - 16:46

#3 ~dorra4~

~dorra4~
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 09:37

Zgadzam się z przedmówczynią, ale nie w całości, maści, kremy mogą dużo pomóc, sama jak mi coś wyskoczy to się smaruję kremem qcera i dosyc szybko pomaga, a jak się regularnie stosuje to cera lepiej wygląda

#4 szmalwina

szmalwina

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 15:37

Mi świetnie pomaga picie czystku :) Wypije przed snem i rano wstaje z widocznie poprawioną skórą.

#5 aagataa

aagataa

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:17

Mój tata miał długo problemy z trądzikiem i najlepiej mu pomagała zawsze sauna, jak wypocił wszystkie toksyny miał zdecydowanie lepszą cere.

#6 kasiasz

kasiasz

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 maj 2016 - 10:47

Ja od jakiegoś czasu borykam się z PCOS i też mam problemy z tradzikiem czy nadmiernym owłosieniem. Na razie pije miositogyn ale mam nadzieje że wszystko sie unormuje i powróci okres i pozbędę się tego trądzika bo już strasznie mnie to męczy:(

#7 ~Zabba~

~Zabba~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2016 - 21:17

A mnie się poprawiło, jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Vibin, Od razu cera zrobiła mi się ładniejsza. No i nie boję się, że zajdę w nieplanowaną ciążę

#8 Katarzyna 55

Katarzyna 55

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 październik 2016 - 11:51

Polecam do przemywania twarzy żel Dalacin T, sprawdzony nie tylko przezemnie i na pewno zadziała

#9 IRMA

IRMA

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 12:34

Oj z tym dermatologiem różnie to bywa.... Czasami taka wizyta pomaga. Jednak czasami nic nie daje. Tak więc warto jest zastanowić się nad tym jakie kosmetyki stosujemy na twarz. Kiedyś zupełnie na to nie zwracałam uwagi jednak teraz patrze się na to co sobie nakładam na buzię ( preferuje naturalne preparaty).

Bardzo na przykład pomógł mi krem Sevolium, który został mi zresztą polecony przez moją dermatolog . Moja twarz po nim wyglada o wiele lepiej. I co cieawe to jest bez recepty no i podba mi sie,ze nie schodzi mi po nim skóra ani nie mam innych nieprzyjemnych objawów jakie pojawiły być po kosmetykach na tradzik. 

#10 Koralka

Koralka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 17:09

Dobry dermatolog, przestawienie się na kosmetyki naturalne, sprawdzenie hormonów.

#11 Kasiej

Kasiej

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 maj 2017 - 07:51

wszystko zależy od tego co to za dermatolog, w wybieraniu takiej osoby trzeba patrzeć na opinię innych, kiepski salon narobi więcej szkód niż pożytku 

#12 Uszatek

Uszatek

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 08:28

Pierwszy raz słyszę o trądziku w tym wieku. To serio się zdarza? :o

#13 ~Dorota~

~Dorota~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:54

Trądzik zdarza się w każdym wieku. Ja ciągle miałam z nim problem, choć nastolatką już dawno nie jestem. Czasem moja cera po prostu nie polubiła się z jakimś z kremem albo podkładem. Dlatego muszę uważać na kosmetyki. Teraz używam kremu Nano one i jestem z niego zadowolona.  Uspokoił trochę moją skórę. Trądzik już się nie pojawia tak często.  Zazwyczaj tylko przed okresem albo jak nie pilnuje diety.

#14 Justinka

Justinka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 19:30

Ja polecam lek Skinoren. Przeczytałem o nim na blogu http://referaty.com.pl  i ma całkiem dobre referencje. Przekonały mnie zdjęcia przed i po kuracji. Nie powiem podoba mi się. Na mojej twarzy pojawiło się mniej pryszczy już w połowie kuracji.

#15 Justinka

Justinka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 19:31

Pierwszy raz słyszę o trądziku w tym wieku. To serio się zdarza? :o

Tak. 

#16 ~jagoda~

~jagoda~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 18:08

skoro trądzik występuje po 30stce to warto poszukać, jaka jest tego przyczyna, zbadać hormony, zrobić inne badania. na na nerwy expert czytałam że przyczyną problemów z cerą może być nadmierny stres więc może tutaj tkwi problem?

#17 iwona130

iwona130

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 luty 2018 - 19:02

Wizyta u dermatologa będzie niezbędna w takim przypadku. Warto również zadbać o odpowiednią dietę. Może masz alergię na jakiś posiłek? Spróbuj przetestować jakieś zioła o działaniu oczyszczającym, lub zacznij jeść zdrowsze produkty. Warto dodać do swojej diety np. soczewicę. Moja koleżanka też miała z tym problem i zmiana diety naprawdę pomogła :) 

#18 lawaa

lawaa

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 maj 2018 - 12:37

no moze to byc tez tradzik rozowaty... ale jaki jest to już lekarz ustala. Na różowaty podobno jest taki preparat jak acnerose, ale czy jest skuteczny i jak dziala to nie pytajcie :)

#19 olejunka32

olejunka32

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 09:37

nie ma co czekać tylko zrobić odpowiednie badania i zastosować odpowiednią kurację bo tak jak już napisano wyżej w tym wieku to już nie jest normalny trądzik z okresu dojrzewania. Warto udać się do dobrego lekarza, mogę polecić  Dermatolog z Zabrza z Centrum Medyczne 311

#20 Elizkaa

Elizkaa

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 13:35

Faktycznie chyba najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza dermatologa, mi lekarz bardzo pomógł. Zalecił stosowanie odpowiedniej pielęgnacji (używam balsamu nawilżającego cetaphil dermoprotekor), skóra jest teraz fajnie nawilżona, nie mam podrażnień. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych