Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską? Szokujące zeznania


1736 odpowiedzi w tym temacie

#1681 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 16:40#1682 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:56#1683 catwomen

catwomen

  Nowy

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 8 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 09:05

Wczoraj potwierdzili, dziś zaprzeczają

Pomyłka jest niemożliwa – mówi nam Jan Bokszczanin, producent detektorów, których używali polscy biegli w Smoleńsku. Podczas specjalnego pokazu udowodnił, że te urządzenia nie mogą pomylić trotylu z perfumami czy pastą do butów. Tymczasem prokuratorzy wojskowi uparcie utrzymują, że to możliwe.

W środę wieczorem w Sejmie szef wojskowych prokuratorów Jerzy Artymiak powiedział, że „faktycznie, niektóre urządzenia w Smoleńsku wykazały ślady trotylu”. W czwartek rano Naczelna Prokuratura Wojskowa opublikowała komunikat, w którym informuje m.in.: „Biegli nie stwierdzili na wraku samolotu Tu-154 M 101 trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego. Użyte przez biegłych detektory nie są wystarczające do potwierdzenia bądź wykluczenia takiej okoliczności”.

Kilka godzin później. Warszawski Instytut Energetyki, w którym znajduje się firma Korporacja Wschód, producent detektorów. Prezes firmy, z wykształcenia chemik, kładzie na stole pastę do butów, krem do rąk, kanapkę z kiełbasą, perfumy oraz próbnik ze śladami TNT, czyli trotylu. Do każdego z tych przedmiotów przykłada detektor, którego używali w Smoleńsku polscy biegli. Urządzenie reaguje wyłącznie na materiał wybuchowy, informując o tym na wyświetlaczu. Ten podświetla się na czerwono i zaczyna migać, wydając przy tym charakterystyczny odgłos. W wypadku pozostałych przedmiotów detektor milczy.

– Jeżeli urządzenie wykazało trotyl na wraku Tu-154M, to znaczy, że tam był. Koniec, kropka – mówi Jan Bokszczanin.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"Jej ciekawe czy wogole kiedys to rozwiaza, chyba za 100 lat i jeszcze w podrecznikach do historii nasze pra pra pra wnuki beda musialy to przerabiac

#1684 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 10:08

Jej ciekawe czy wogole kiedys to rozwiaza, chyba za 100 lat i jeszcze w podrecznikach do historii nasze pra pra pra wnuki beda musialy to przerabiac


czytać ze zrozumieniem specjalistka od kocich bobków się nie nauczyla ?

#1685 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:24#1686 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:30

Czy to działanie rządu RP, czy harcerskie podchody?

Minister Sprawiedliwości w rządzie PO-PSL - Kwiatkowski zapewniał, iż wrak Tupolewa wróci do Polski do świąt Wielkiejnocy 2009 r. Minister Spraw Wewnętrznych - Miller zgodził się na pozostawienie wraku w rękach rosyjskich aż do czasu zakończenia śledztwa i przewodu sądowego. Minister Spraw Zagranicznych - Sikorski apeluje do Min. Ławrowa o zwrot wraku (na wzór 1500 ostatecznych chińskich ostrzeżeń pod adresem US za naruszenie ich przestrzeni powietrznej), teraz zwraca się sie do baronessy Ashton o pomoc unijna w tej sprawie. Premier rządu indagowany przez dziennikarzy w czasie pobytu w Brukseli - odpowiedział, że w sprawie wraku "nie ma zdania". Dla prezydenta Komorowskiego sprawa zwrotu wraku jest dokuczliwym obciążeniem.

Z drugiej strony - było zapewnienie prezydenta (wówczas) Miedwiediewa o zwrocie wraku po upływie roku od tragicznego wydarzenia. Wrak został zdewastowany - wszyscy widzieli (prócz ministra Millera) zadowolonego z siebie sołdata rozbijającego łomem okno samolotu), później wrak został wypucowany po dokładnym wymyciu (prawdopodobnie z użyciem detergentu) - dziennikarze to sfilmowali i wszyscy to widzieliśmy (prócz Putina, który stwierdził, że może go deszcz umył).

#1687 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:32

Dziwi niezmiernie, że można jeszcze fraternizować się z takim dyktatorem - wsławił się on również stwierdzeniem, że Czeczeńców (może mówił terrorystów czeczeńskich) należy rozgnieść, jak karaluchy na desce klozetowej. Najwidoczniej można, skoro używający podobnej retoryki - Palikot - był znaczącym posłem PO.

Taka reakcja najwyższych władz polskich a właściwie jej brak - sprawia, że osobiście jest mi wstyd, a Polska jest prawdopodobnie pośmiewiskiem w Europie. Prezydent i premier państwa najwyraźniej nie wiedzą na czym polega piastowanie tak wysokich państwowych stanowisk. Zdobyli władzę i traktują ją jako łup - służyć narodowi - po co; niech naród im służy, niech otoczeni splendorami rozwielmożniają się w pałacach, niech samoloty za państwowe pieniądze wożą ich kilkadziesiąt razy w roku z W-wy do Gdańska i z powrotem. Wydanie paru miliardów zł. na propagandowe stadiony i rozgrywki, to pestka. Szpitale są, personel medyczny dobrze opłacany, ale po co sie przemęczać i przyjmować chorych do tych szpitali. Po co dbać o stocznie, o dostawy gazu z różnych źródeł, po co nam przemysł, po co polskie banki; bezrobocie - no problem - pracy na Wyspach i w Niemczech nie brakuje. Polski jeszcze wystarczy na nasze urzędowanie, a po nas... odpowiednie arki są przygotowane.

blogpress.pl

#1688 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 17:22

Prokuratura Generalna mści się za krytykę?


Były zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik skrytykował sposób prowadzenia śledztwa smoleńskiego. Słowa krytyki nie spodobały się kierownictwu Prokuratury Generalnej, a wobec Olejnika wszczęto postępowanie służbowe.

Kazimierz Olejnik to prokurator w stanie spoczynku, który w mediach określany jest mianem „pogromcy polskiej mafii”. Kierownictwu Prokuratury Generalnej naraził się ostro krytykując zaniedbania prokuratorów prowadzących śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Po skandalu z zamianą ciał ofiar tragedii smoleńskiej prok. Olejnik stwierdził, że to polscy prokuratorzy powinni być obecni w trakcie sekcji ofiar w Rosji, ponieważ „oględziny i sekcja to wręcz kanon pracy”.

Prokurator Olejnik zarzucił także szefowi wojskowych prokuratorów, gen. Parulskiemu, że to on powinien dopilnować, aby przy sekcjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej obecni byli polscy śledczy. Kazimierz Olejnik wielokrotnie oburzał się także, że prokuratura „doprowadziła do tego, że dzisiaj ustalenia śledztwa są pod znakiem zapytania, bo oparła się na dowodach zebranych przez służby innych państw”.

Wczoraj prok. Olejnik poinformował, że został wezwany na przesłuchanie w charakterze obwinionego w związku z wypowiedziami dla dziennika „Rzeczpospolita” dotyczącymi śledztwa smoleńskiego.

- Postępowanie służbowe wobec prokuratora, który wyrażał opinie nie jest najlepszym standardem. Przypominam, że każdy obywatel ma konstytucyjnie zagwarantowaną wolność wypowiedzi. Żadne przepisy wewnętrzne nie mogą naruszać tych praw. W sprawach postępowań służbowych wobec prokuratorów, najwyższego szczebla decyzje podejmuje Prokurator Generalny. Sprawa jest kuriozalna, ale to niestety nie jedyny przypadek, postępowań wobec śledczych po wyrażeniu swojej opinii – mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Bogdan Święczkowski były szef ABW, wieloletni prokurator, obecnie w stanie spoczynku.

#1689 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 21:16#1690 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 17:12

Na stronie kinomaniak.tv można obejżeć film D.Gardias pt. Anatomia upadku.

http://www.kinomania...ia-upadku/54893

#1691 ~kaban~

~kaban~
 • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 23:04

Na stronie kinomaniak.tv można obejżeć film D.Gardias pt. Anatomia upadku.

http://www.kinomania...ia-upadku/54893

Ja wiem że przeżył JulianDołączona grafika

#1692 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:56

LASY KABACKIE: Jak to mozliwe ze tam samolot scinał setki grubych drzew zanim sie rozbił. sa zdjecia w necie a w smoleńsku skrzydło odpadło na jednym ??
Krewni ofiar katastrofy smoleńskiej mieli być reprezentowani w Rosji przez specjalną grupę adwokatów. Tak się jednak nie dzieje, a ministerstwo spraw zagranicznych, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, im w tym nie pomogło - ujawnia radio RMF FM.

Bliscy tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, oficjalnie mają w Rosji przyznany status poszkodowanych. Nie korzystają jednak ze swoich spraw, bo sprawa ucichła, a polskiej MSZ nie udzieliło tutaj pomocy.

O całej sprawie RMF FM mówi adwokat Anna Stawicka, z którą początkowo kontaktowano się w tej sprawie. W Rosji zebrała się po katastrofie grupa adwokatów, która była gotowa bezpłatnie reprezentować rodziny ofiar. Tak się jednak nie stało, bo przestali się z nimi kontaktować przedstawiciele polskiej ambasady.

#1693 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:59

Refleks prokuratury – po niemal 3 latach będą badać brzozę

Po 33 miesiącach od katastrofy smoleńskiej, Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że na przełomie lutego i marca do Rosji uda się grupa biegłych, którzy w związku ze śledztwem smoleńskim będą badać... brzozę.

Przypomnijmy, że jak ustaliła w listopadzie „Gazeta Polska Codziennie” jeden z najważniejszych dowodów w śledztwie został bezpowrotnie zniszczony. „Pancerna brzoza”, w którą według rządowej wersji katastrofy miał uderzyć Tu-154M, została ścięta. Piłą motorową obcięto solidne fragmenty pnia brzozy w miejscu złamania drzewa. Informacje „Codziennej" potwierdziła wówczas prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo.

– W trakcie ostatniego pobytu prokuratury oraz biegłych w Smoleńsku zabezpieczono do badań dwa fragmenty brzozy – po 1,60 m długości – wraz ze znajdującymi się w drzewie metalowymi częściami – przyznał pułkownik Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Oprócz tego zabezpieczone zostały liczne fragmenty gałęzi, które rzekomo miały mieć kontakt ze skrzydłem.

Tym razem jednak, prokuratura oznajmiła, że ze względu na „charakter dowodu” oraz jego „niepodzielność” badanie brzozy będzie prowadzone wspólne przez biegłych polskich i rosyjskich.

#1694 robb

robb

  Nowy

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 08 luty 2013 - 08:34

rany, wszedłem na to forum w innym celu i przypadkiem odkryłem cały dział o katastrofie smoleńskiej... ludzie, ilez można wałkować ten temat?

#1695 ~ea~

~ea~
 • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 18:00

To pisowcy daj im spokój oni muszą mieć swój świat

#1696 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 21:07

rany, wszedłem na to forum w innym celu i przypadkiem odkryłem cały dział o katastrofie smoleńskiej... ludzie, ilez można wałkować ten temat?

Do skutku !
Dotąd , kiedy banda Tuska poniesie odpowiedzialność karną za śmierć prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

#1697 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 23:22

teraz brzoza "urosła " ,ma po-nad 100metrów .

#1698 browarocholik

browarocholik

  Nowy

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 13 luty 2013 - 15:12

Temat o Smoleńsku jest wdzięczny i nie przemija, zawsze jak robi się spokojniej to albo jakiś polityk coś powie albo puszczą film o katastrofie.... Dzieje się oj dzieje, tylko sensu w tym nie widzę wielkiego, no ale porozmawiać zawsze warto. Także życzę Wam wytrwałości w tropieniu zdrad, zamachów, pożytku z tego niewiele ale hobby to hobby....

#1699 Marco Polo

Marco Polo

  Sekretarz redakcji

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 674 postów

Napisano 13 luty 2013 - 17:23

Ten dział to kompromitacja dla całego forum. A właśnie, "smoleńczycy", gdzież to się podziewa wasz guru - hycel z Wasilkowa? Tak gorliwie się tu udzielał i sypał epitetami. Trafił na oddział bez dostępu do sieci?

Użytkownik Marco Polo edytował ten post 13 luty 2013 - 17:23


#1700 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 17:09

http://niezalezna.pl...dli-do-tupolewaDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych