Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wakacje - z biurem podróży czy solo?

turystyka biura podróży wakacje wakacje 2013

128 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Nasti~

~Nasti~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 17:00

Drodzy Forumowicze :-)

Pytanie o Wasze wakacyjne preferencje: czy urlop organizujecie samodzielnie czy raczej decydujecie się na biuro podróży? Macie jakieś swoje zaufane biura, co do których żywicie przekonanie, że nie zostawią was na lodzie? Pytam, bo właśnie zastanawiam się nad wrześniowym urlopem i z niepokojem obserwuję to, co się dzieje w branży turystycznej. 

#2 ~Dyńka~

~Dyńka~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 18:42

Drodzy Forumowicze :-)

Pytanie o Wasze wakacyjne preferencje: czy urlop organizujecie samodzielnie czy raczej decydujecie się na biuro podróży? Macie jakieś swoje zaufane biura, co do których żywicie przekonanie, że nie zostawią was na lodzie? Pytam, bo właśnie zastanawiam się nad wrześniowym urlopem i z niepokojem obserwuję to, co się dzieje w branży turystycznej. 

Jesli chcesz spędzić wakacje poza granicami kraju i czuć się w miarę bezpiecznie za trochę  większe pieniądze, to proponuję Neckermann'a lub TUI  Jesli masz mozliwość to rezewuj w niemieckim oddziale  biura podrózy wczasy a nie nie w oddziałach  polskich. Mają hotele o wyższym standardzie niestety animacje nie bedą już w jez. polskim. Co niemiecki ordnung to niemiecki.  Wylot też będzie np z Berlina ale warto.

#3 ~Aneczka25~

~Aneczka25~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 12:38

ja jeżdżę od zawsze z Ecco Holiday. a jeśli szukasz sobie pewnego biura, to polecam ci ranking Rzeczpospolitej - http://www.rp.pl/temat/984572.html , gdzie oceniają wiarygodność biur podróży - Ecco Holiday jest w pierwszej piątce akurat. sprawdź też, czy biuro ma ubezpieczenie i co ci gwanatuje to ubezpieczenie :)

#4 ~Aneczka25~

~Aneczka25~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:12

no może i jest taniej, ale jeśli policzyć czas, jaki się poświęca na wyszukanie odpowiedniej oferty i później stres żeby wszystko było okej, to nie wiem, czy rzeczywiście wychodzi tak tanio ;) no i np. w przypadku Ecco jeśli cokolwiek będzie nie tak z wyjazdem dostajesz od razu zwrot pieniędzy a jeśli załatwiasz coś na własną rękę i nie dogadasz się dobrze z właścicielem hotelu czy pensjonatu gdzieś za granicą to możesz najczęściej pożegnać się z zainwestowanymi peniędzmi ;)

#5 Maria_Gucio

Maria_Gucio

Stażysta

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 05:44

Po Europie można samemu zorganizować fajny wyjazd, jeżeli planujesz wyjazd gdzieś dalej to oczywiście już lepiej z biurem podróży. 

#6 marcelinka86

marcelinka86

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 15:28

Ostatnio byłam na majorce, złapałam okazję taniego przelotu i poleciałam z moim narzeczonym, hotel znaleźliśmy na miejscu nie w centrym Palmy, ale w el Arneal, nocleg do 300 zł ze śniadaniami dla dwóch osob. Wiadomo hotel nie mia złotych klamek, ale i tak cały dzień bylismy po za nim.

#7 claudia

claudia

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 październik 2013 - 00:34

mimo wszystko też preferuję zdać się na siebie :) biura podróży mnie nudzą, ustalony program nie dla mnie

#8 ~Pinky~

~Pinky~
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 15:12

Ja jeżdżę co roku z biurem podróży, raczej z lenistwa J nie chciałoby mi się planować wakacji dzień po dniu dla czteroosobowej rodziny. A tak zawsze udaje nam się znaleźć jakieś fajne last minute (ostatnio Słoneczny Brzeg  z alfa starem) i mamy bezstresowe wakacje w niewygórowanej cenie. 

#9 Haneczka

Haneczka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 01:12

Wolę sama zorganizować sobie wakacje. Jadę z tymi ludźmi z którymi chcę, robię co chcę i generalnie dobrze się bawię. Fakt, dużo więcej wysiłku to wymaga, ale w końcu wakacje są raz do roku :)

#10 ag4

ag4

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 10:00

Również jestem za tym żeby organizować sobie wakacje samemu :) przynajmniej będą wyglądały tak jak naprawdę chcemy.

#11 ~Marysia~

~Marysia~
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 13:29

Moim zdaniem, biura podróży mają tak bogatą ofertę, że można wybrać to, co nam najbardziej odpowiada. Nie chciałoby mi się poświęcać tyle czasu na organizację wyjazdu na własną rękę, tym bardziej, jeśli nigdy wcześniej gdzieś nie byłam. Wystarczy przeglądnąć sobie ofertę biur np. Triady czy Net Holiday i można naprawdę dopasować do siebie cały wyjazd.

#12 ~Essential_lifestyle~

~Essential_lifestyle~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 17:20

Ja preferuję samodzielne podróże...dlaczego? bo stanowią wyzwanie, przygodę i przede wszystkim pozwalają na poznanie danego regionu od podszewki. Pozwalają zapuścić się w nieznane zakątki, poznać mieszkańców, spróbować lokalnych, podanych przez gospodarza specjałów, podróżować tak prawdziwie - a przede wszystkim być sobie kapitanem, sterem i okrętem. Tak - to niesie ryzyko, zobowiązuje nas do zaplanowania szczegółów, ale podróże z biurem podróży to też nieraz jeszcze większe ryzyko.

Planowanie podróży też może być genialnym sposobem na celebrowanie wakacji :)

http://essential-lif...niczy-research/

#13 dedylla

dedylla

Stażysta

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 17:49

Ja właśnie planuję kolejny wyjazd zagraniczny i postanowiłam zdać się na biuro. Jadę, żeby wypocząć a nie przejmować się, czy znajdę nocleg i jaki. Spontanicznie można podrózować autostopem po Europie, a na to nie mam już siły.

#14 Frezja

Frezja

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 lipiec 2014 - 11:05

Nad polskie morze sama organizuję. Jestem po tygodniowym urlopie na Cyprze z Itaką i stwierdzam, że czegoś takiego mi brakowało. :) Cięzko jednoznacznie określić czy biuro czy solo. Zależy to od okoliczności, kierunku, towarzystwa.

#15 ~leneczka~

~leneczka~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 13:29

Ja zawsze sama organizuję. Głownie z tego względu,ze lubimy wybrać się razem z mężem gdzieś w Polskę. Albo nad jezioro albo w góry. W tym roku spędziliśmy tydzien w centrum rekreacyjnym Promenadzie nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mieli tam dobrą ofertę ponieważ za 130 zł mieliśmy i wyżywienie i noclegi oraz pakiet atrakcji. Samo miejsce super. Szczególnie dla dzeici ponieważ rozmaitych sposobów spędzania czasu wiele. Rowery, mini jeepy,place zabaw oraz dmuchany zamek. Plaża piękna i piaszczysta

#16 wisienka

wisienka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 13:41

zdecydowanie wolę solo - robię to na co mam ochotę i zazwyczaj jeszcze płacę za wakacje dużo mniej niż z biurem podróży

#17 olejanka

olejanka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 13:34

też zdecydowanie wolę solo ;p biura podróży robią wycieczki często zdecydowanie droższe- to zrozumiale, a tak sami sobie zawsze organizujemy dokładnie to czego chcemy, zwiedzamy i robimy to co mamy ochotę i o to chodzi, męczące jest dostosowywanie się do planów ustalanych z góry ;p

#18 Grafen

Grafen

Młodszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 72 postów

Napisano 08 październik 2014 - 09:44

Zależy gdzie. Również wolę organizować wszystko samemu. A nie jechać na dwa tygodnie i robić to co mi karzą. Co to za wakacje... ;]

#19 marian66

marian66

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 18:04

Ja zazwyczaj wole szukać na wlasna reke niż korzystać z biura .

#20 ~kajka~

~kajka~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:33

pewnie że z biurem, po co sie martwic na zapas że gdzieś się nie trafi albo się zgubi ;)ja na urlop jezdze zima ze sprawdzonym biurem bfc i powiem ze nigdy nie bylo mi w glowie zrezygnowac z takiej wycieczki i jechac samej na narty...wszystko zapewnione, zawiozą - przywiozą :D  do tego rodziny mają zapewnioną opiekę dla dzieci - animatorów którzy maja atrakcje dla najmłodszych, SPA dla rodziców- bajka ;)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: turystyka, biura podróży, wakacje, wakacje 2013

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych