Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wakacje - z biurem podróży czy solo?

turystyka biura podróży wakacje wakacje 2013

128 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Tarkan~

~Tarkan~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 19:06

Pociąg jest niestety dość drogi, już lepiej jechać z blablacarem albo kupić z dużym wyprzedzeniem bilet lotniczy. Jeżeli chodzi o moje preferencje, to nie sprawa nie jest dla mnie łatwa, bo do tej pory jeździłem wyłącznie stopem i tylko raz dałem namówić się swojej żonie na wycieczkę zorganizowaną przez Wytwórnię Wypraw i spędziłem dwa bardzo przyjemne tygodnie podróżując po Bałkanach, które znałem już częściowo z moich poprzednich wojaży solo. Osobie młodszej na pewno poleciłbym chociaż jedną eskapadę darmowym środkiem transportu, sam już robię się nieco wygodnicki i z chęcia raz jeszcze pojechałbym z biurem, aczkolwiek kiedyś jeszcze z pewnością wsiąde na motor i popruję przed siebie pokąd mi paliwa starczy.

#42 paulinaa89

paulinaa89

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:51

Wszystkie wakacje organizuję samodzielnie - sama wybieram co chcę zobaczyć i ile czasu na to poświęcić, a po za tym mam pewność, że z wakacji wrócę zadowolona. Dodatkową zaletą jest cena - wychodzi taniej, niż przez biuro podróży.

#43 ~imbirek77~

~imbirek77~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2015 - 18:11

No to właśnie dla takich podróżników najlepsza będzie podróż pociągami i busami, bo jest najszybciej, najtaniej. No i można się dostać do mniejszych miejscowości.

#44 ~zofia111~

~zofia111~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2015 - 14:35

Przewozy Regionalne oferują bardzo tanie połączenia z małymi miejscowościami, Warto to sprawdzić i rozważyć podróż pociągiem.

#45 ~Nastka22~

~Nastka22~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2015 - 12:31

W przyszłym roku umówiliśmy się z mężem że pojedziemy na typową objazdówkę. Ale nie wiemy jeszcze czy sami coś zorganizujemy czy zdamy sie na biuro podróży. Ale na taką typową do wypoczynku to zawsze zostaniemy przy biurze podróży. W tym roku pojechaliśmy z Traveliady i jestesmy bardzo zadowoleni bo to był spokojny, bez stresu urlopik. Wszystko bardzo fajnie zorganizowane. Wydaje mi się że na objazdówkę jednak też wybierzemy biuro podróży. Spokojniej i się zobaczy coś wartego uwagi. Zawsze jest wolny czas aby samemu uzupełnić se program.

#46 nabita

nabita

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 07 październik 2015 - 15:51

Solo. Od kilku lat podróżuję w taki sposób i jestem bardzo zadowolona.

#47 ~Marek o~

~Marek o~
  • Goście

Napisano 13 październik 2015 - 14:47

Z biurem podróży za granicę to owszem, ale w Polsce zdecydowanie na własną rękę. Nad morzem mam swój ulubiony hotel (Kormoran w Rowach), gdzie jeżdżę właściwie co roku. Zawsze wracam wypoczęty i zrelaksowany. ;)

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 13:55

NIe byłam tam jeszcze.

#49 ~Karolina_nowak~

~Karolina_nowak~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 13:23

Zdecydowanie wakacje z biurem podróży. Zwykle jeżdżę na wczasy z Planujemywakacje.pl i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Nie muszę martwić się wszystkimi formalnościami, sami wszystko załatwiają ;)

#50 Kamil Rogala

Kamil Rogala

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 18:29

Moim zdaniem wybór jest prosty.

-Wyjazd na krótko i stosunkowo niedaleko (Polska i państwa ościenne) - można zaryzykować wyjazd zorganizowany samodzielnie. 

-Wyjazd na dłużej i np. poza Europę - wtedy najlepiej zdać się na biuro podróży. 

Z organizacją dalekiego wyjazdu nie ma żartów, bo gdy pokonamy już przykładowo kilka tys kilometrów i okaże się, że nocleg nie wypalił, to wtedy stres i problem - delikatnie mówiąc - spory. 

#51 ~Angelika Marczak~

~Angelika Marczak~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 16:03

byłam kiedyś na wakacjach na własną rękę i szczerze mówiąc przepłaciłam - za te kilka dni zapłaciłam dużo więcej, niż normalnie. dlatego polecam pośrednika np. StartHolidays.pl - zorganizują Ci lot i hotel, a jeśli chcesz płacić za dodatkowe atrakcje, to sama sobie wybierasz, ile chcesz przeznaczyć na nie pieniedzy. dużo lepsza, wygodniejsza i przede wszystkim TAŃSZA opcja niż wyjazd z biurem podróży ;)

#52 Kamil Rogala

Kamil Rogala

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 maj 2016 - 08:21

Jak po Polsce to samemu. Natomiast jeśli jadę gdzieś za granicę, lub na jakiś inny wypad, ale też dalej to z biurem podróży, Itakę sobie bardzo cenię, jeszcze nigdy się na nich nie przejechałem. 

Zgodzę się w pełnej rozciągłości - po Polsce samemu, to jasne. Za granicą lepiej z biurem, no chyba, że jest to wycieczka niedaleko w głąb sąsiadującego kraju. Mimo wszystko do Grecji, Turcji czy Egiptu na własną rękę bym nie pojechał...

#53 ~hempis~

~hempis~
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 11:09

Za granicą nie da rady spędzić wakacji z lotem taniej, bo BP rezerwują po kilkadziesiąt miesiąc w hotelach i samolotach na cały sezon. Trochę naiwne jest liczenie na to, że ktoś na własną rękę może otrzymać lepsze stawki. Wiadomo, że BP mają swoją marżę, ale mimo wszystko i tak powtórzenie takiej stawki jest nieralne.

#54 ~mmate~

~mmate~
  • Goście

Napisano 16 maj 2016 - 11:13

To skąd się biorą wpisy osób, które twierdzą, że byli na wakacjach bez biura za grosze? Bo właśnie - ludzie tak niby piszą, ale brakuje konkretów - nikt nie pokazuje jaki hotel, jakie linie, jaki termin. A przecież to duża różnica. Chcę zobaczyć przykład, gdzie komuś udało się taniej wyrwać dokładnie taki sam pakiet.

#55 ~hempis~

~hempis~
  • Goście

Napisano 18 maj 2016 - 11:08

Te wpisy to pic na wodę - nie da się tak wyjechać, już podane dlaczego. Najlepiej po prostu obserwować oferty u agenta. Z Travelplanet masz ubezpieczenie na wypadek bankructwa biura, tzn. jak biuro upadnie to dadzą Ci inny wyjazd. No i wiadomo, że przez agenta łatwo trafić dobre okazje, bo mają w bazie wszystkie znane biura.

#56 Kamil Rogala

Kamil Rogala

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 20 maj 2016 - 21:48

No i tu się z Państwem zgodzę. To tak, jak robić zakupy w sklepie osiedlowym. Przyjemnie, fajnie, ale mimo wszystko drożej, bo właściciel musi kupować małe ilości za wyższe stawki. W hipermarkecie zrobimy zakupy szybko, bez przyjemności, ale taniej, bo towar kupowany jest w ogromnych ilościach i po niższych cenach. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli co mam na myśli :)

#57 ~Eliza~

~Eliza~
  • Goście

Napisano 22 maj 2016 - 12:32

@hempis, są biura, które nie muszą obawiać się o upadek, bo mają wypracowaną pozycję i zaufanie klientów. Jeśli mam zaufać firmie mało znanej, z nawet dużym pakietem ubezpieczenia na wypadek plajty, wolę zaufać któremuś z potentatów jak np. wspomniana Itaka, bo... po prostu właśnie mam zaufanie.

#58 ~IDontKnow~

~IDontKnow~
  • Goście

Napisano 22 maj 2016 - 20:04

A ja w tym roku to pewnie wybiorę się gdzieś z Itaką, u nich zawsze znajdę coś dobrego. W oko mi wpadła na przykład teneryfa. 

#59 Kamil Rogala

Kamil Rogala

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 23 maj 2016 - 20:52

Ja ze swojej strony polecam Wycieczka.pl, gdzie można znaleźć oferty wielu różnych biur podróży. To sprawia, że wybór jest ogromny, możemy porównywać, wybierać, przebierać, a w razie wątpliwości konsultanci zawsze doradzą, wysłuchają i pomogą. Teneryfa też się znajdzie, więc radzę poszukać ;)

#60 ~radek~

~radek~
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 10:03

A ja w tym roku to pewnie wybiorę się gdzieś z Itaką, u nich zawsze znajdę coś dobrego. W oko mi wpadła na przykład teneryfa.

A chcesz już teraz wykupić wczasy / wycieczke? Czy czekasz na jakieś last minute? Bo lepiej niż przeglądać ofertę zapisać się na newsletter itaki , wtedy nic nie przeoczysz. Łatwiej się po prostu we wszystkim rozeznać.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: turystyka, biura podróży, wakacje, wakacje 2013

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych