Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

witaminy w ciąży

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Mariolka~

~Mariolka~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2015 - 15:45

Polecicie jakieś dobre witaminki dla kobiet w ciąży?? Jakoś jak widzę, że ginekolog ma pełno ulotek jakichś tabletek i mi je poleca to jestem sceptycznie nastawiona, wolałabym poznać Wasze opinie na temat witamin. Chodzi mi o to żeby zaspokajały zapotrzebowanie moje i dzieciątka. No i żeby poprawiły trochę moje wyniki krwi.

#2 sliwka

sliwka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 07:28

Moim zdaniem jednak warto zaufać w tej kwestii ginekologowi. Mój zalecił mi prenalen multivit+DHA i te witaminy brałam mniej więcej od 12 tygodnia do końca ciąży (wcześniej tylko kwas foliowy z magnezem przyjmowałam, ale wyniki mi się pogorszyły).

#3 ~anka~

~anka~
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 10:28

Zgadzam się, prenalen to chyba najtrafniej dobrana kompozycja witamin i minerałów przeznaczonych dla kobiet w ciąży, także śmiało możesz go brać bo mnie lekarz też sugerował abym brała te witaminki. Po nich poczułam się lepiej i nie przeziębiałam się w ogóle.

#4 sliwka

sliwka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 25 maj 2015 - 09:35

a na przeziębienie też mają fajną serię dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, jakby co ;)

#5 Kosia

Kosia

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 17:25

Najlepiej jeśli witaminy przepisze Ci lekarz prowadzący ciążę. Niech zrobi Ci najpierw badanie krwi jakich witamin najbardziej potrzebujesz w tym okresie

#6 lucciann66

lucciann66

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 12:58

W ciąży lepiej skorzystać najpierw z porady ginekologa, aby sobie i dziecku nie zaszkodzić

#7 ~sartoria~

~sartoria~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 22:06

Wg zaleceń najważniejszy jest kwas foliowy, witamina D, kwasy omega-3, jod, magnez i żelazo. Reszta własnie w zależności od diety i wyników badań. Ja biorę Moller's Mama. Do wzięcia dziennie są 2 tabletki jedna kapsułka z omega-3 i tabletka z witaminami i minerałami.

#8 ~peala~

~peala~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 13:38

żelazo to kwestia dyskusyjna, jeśli nie ma się anemii to nie ma sensu brć, bo można się nabawić cukrzycy ciążowej, gin alecił mi brani emama dha premium i to mi miało wystarczyć, cał ciążę miałam dobre wyniki i wszystko było ok i ni emusiałam się zmuszać do jedenia ryb

#9 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 07:56

Bardzo fajny skład mają witaminy mama dha premium, też zawierają kwas foliowy, magnez, jod, ale mają większe dawki witaminy D3 i kwasów DHA. Mój gin mi je polecił od razu na początku ciąży, bo tylko kwas foliowy wcześniej brałam, a z tego co mówił, kwasy DHA są bardzo ważne dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka, a ciężko dostarczyć ich odpowiednią ilość w samej diecie.

#10 Veronii

Veronii

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 01:33

Bardzo fajny skład mają witaminy mama dha premium, też zawierają kwas foliowy, magnez, jod, ale mają większe dawki witaminy D3 i kwasów DHA. Mój gin mi je polecił od razu na początku ciąży, bo tylko kwas foliowy wcześniej brałam, a z tego co mówił, kwasy DHA są bardzo ważne dla rozwoju mózgu i wzroku dziecka, a ciężko dostarczyć ich odpowiednią ilość w samej diecie.

Również polecam witamunny mama dha premium, również je brałam w ciąży :)

#11 ~sarah~

~sarah~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 08:54

Dla mnie sprawa z żelazem w ogóle nie jest dyskusyjna, WHO i wiele towarzystw naukowych zaleca profilaktyczne przyjmowanie żelaza w ciąży, właśnie żeby uchronić się przed anemią. Dla mnie te witaminy mollers mama mają najlepszy skład, bo nie musiałam się martwić że grozi mi anemia, albo łykać dodatkowych tabletek.

#12 ~gromeksa~

~gromeksa~
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 16:01

mój ginekolog powiediał ze żelazo jest wskazan ale tylko jeśli kobieta ma niedokrwistość, ja nie miałam i wystarczyły mi witaminy mama dha premium, to jedyne tabletki jakei brąłam w ciązy, wyniki miałam dobre, a żelazo można też bardzo łatwo uzupełnić dieta, trochę indyka i cytrusów wystarczy

#13 ~pappas~

~pappas~
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 16:34

z żelazem trzeba bardzo uważać, bo w nadmiarze może bardziej zaszkodzić niż pomóc, a bardzo łatwo je uzułenić dieta, trochę więcej indyka, królika i żelazo uzuupełnione, częst oteż preparaty z żelazaem powodują zaparcia, sama si o tym przekonałam na sobie, wolę mama dha premium bez żelaza dużo lepiej iię po tych witaminach czuję

#14 ~sarah~

~sarah~
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 12:10

No nie wiem, jeśli indyk ma średnio 1mg żelaza w 100g,a powinno się przyjąć min 25g żelaza z pożywienia, to wiecie ile tego indyka trzeba zjeść? 2,5kg. Powodzenia;). Ja po witaminach mollersa czułam się świetnie i żadnych zaparć nie miałam

#15 Makóweczka

Makóweczka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 maj 2018 - 17:38

Jesli szukasz dobrego ginekologa polecam https://ranking.abczdrowie.pl/

#16 ~zocha~

~zocha~
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 19:34

żelazo jest wskazane ale przy niedokrwistości, a żelazo nie tylko w indyku jest ale też w pieczywie, kaszach, orzechach, żółtu jajka, to są rzeczy których sporo się je na co dzień, dlatego większość osób nie cierpi na anemię bo żelazo się ciagle dostarcza do organizmu i łątwo je uzupęłnić, chociażby wprowadzając sok z buraka, szpinak, więcej kasz, jeśli nie ma anemii nie ma sensu go suplementowac

#17 ~sarah~

~sarah~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 11:35

No większość osób nie cierpi na anemię, za to większość kobiet w ciąży już tak. Bo niestety dziecko sporo "wyciąga" ze swojej żywicielki. I skoro WHO zaleca żelazo w ciąży w celu uniknięcia anemii to chyba warto ich słuchać. Ja tam z witamin mollersa jestem zadowolona, super się po nich czułam.

#18 ~ekpisa~

~ekpisa~
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 19:16

od początku ciązy biorę mama dha premium, polecil mi je ginekolog, cieszę sie z emają tak dużo dha, nie jem ryb i ciezko by mi było w tej dawce przjać dha w ssamym jedzeniu, a tak mam wszystko w 2 tabletkach. Nie wiedziałąm ze dha jest tak wązne dla zdrowia dziecka, dopiero lekarz mnie uświadomil i mówil żeby o tym skłądniku nie zapominać

#19 ~Magdalena34~

~Magdalena34~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 19:14

Przejdź się do galerii i poczytaj składy na opakowaniach z tyłu jak masz takie apteki żeby na spokojnie przeczytać , co i jak. Ja używam takie dla przyszłych mam z wyższej półki. Polecam też Cyclotest MyWay- komputer cyklu- dla Pań które się starają, to idealne rozwiązanie. Moja sis zaszła po 2 miesiącach starania, pożyczyła mi i czekam na dobry czas do zrobienia testu^^

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych