Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 14:08

Chociaż jestem kobietą, to raczej nie widzę w tym nic złego. Nikt na tym nie cierpi, a zyskuje: rodzicom rodzi się upragnione dziecko, które z pewnością będzie kochane, a kobieta, która im to dziecko urodziła - zyskuje potrzebne środki materialne.
Drugą stroną medalu jest jedynie przywiazanie kobiety do dziecka, które nosiła pod sercem przez 9 m-cy (co może negatywnie wpłynąć na jej psychikę).
Jeśli uznać to za coś godnego pogardy (względy moralne), dlaczego w wielu kulturach praktykowało się karmienie dzieci piersią obcej kobiety (tzw. mamki; znanym przykładem jest historia Mojżesza przygarniętego przez Egipcjankę, a wychowywanego przez własną matkę za odpowiednią opłatą!)? A oto kolejny przykład (dla osób religijnych): Czy Maria - Matka Boża, była w ciąży za sprawą swego męża - Józefa...?
To także jest oddawanie siebie, własnego ciała, aby na świecie pojawiło się i wychowało upragnione, zdrowe, kochane dziecko.
Być może na wszystko da się znaleźć argumenty za i przeciw, zwłaszcza w tak kontowersyjnym temacie.

#2 ~Katia~

~Katia~
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 14:24

A ja się zastanawiam co będzie jak taka kobieta po 9 miesiącach nie będzie chciała oddać dziecka. Albo co jeśli dziecko urodzi się chore lub niepełnosprawne - co wtedy? Rodzice je wezmą, chociaż zapłacili za to by było zdrowe? Czy weźmie je kobieta, której w teorii nie zależy?

#3 ~Podlasie XXI wieku~

~Podlasie XXI wieku~
  • Goście

Napisano 12 maj 2009 - 18:47

Ochu...ałaś Ewelinko. Prędzej twoje urodzi niż moje

#4 ~Nikita~

~Nikita~
  • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 13:29

Chore jest to, że powstają próby ustawiwych ograniczeń mojej moralności! Przecież zjawisko jako takie nikomu krzywdy nie czyni, przynosi radość z posiadania dziecka, a że ktoś na tym zarobi...

#5 ~Detektyw Monk~

~Detektyw Monk~
  • Goście

Napisano 19 listopad 2009 - 09:28

Takich przypadków jest dużo.Tylko się o tym nie mówi,dziewczyny rodzą , biorą pieniądze i milczą. Ja bym takie kobiety nie potępiał.

#6 ~olivka_07~

~olivka_07~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:01

Nie ma jak fałszywa teza poparta prawdziwymi argumentami, chociaż to i tak nie udowadnia prawdziwości tezy :(

To że P. Ania nic w tym złego nie widzi, no cóż Droga Pani Aniu..
A przyszło Pani do głowy że dziecko to nie towar na handel? Że dziecko psychicznie jest związane z biologiczną matką? I jak się taką nić zażyłości przerywa i to w czasie wczesnego dzieciństwa, to nie jest normalne? Dziecko to nie zwierzak do oddania..

Pokrętnie Pani tłumaczy Pani takie obrzydlistwo Ewangelią, nie wie Pani dlaczego matka której zabrakło pokarmu zwraca się do kobiety o użyczenie pokarmu? Jest to ochrona dziecka przed śmiercią. To nie jest to samo, co oddać dziecko.. Sama Pani przytoczyła: Mojżesza wychowała biologiczna matka- więc zachowana jest ta więź matka biologiczna-dziecko do momentu podrośnięcia.

A w temacie wiary to już w ogóle połamała Pani nogi :(
Kościół i chrześcijanie wyznają że Matka Boża była i jest dziewicą - to znaczy że Maryja poczęła nie za sprawą św. Józefa ale za sprawą Ducha Świętego (czyli za sprawą Mądrości Bożej, czyli Ducha Ożywiciela) w czasie Zwiastowania.

"Oddawanie siebie" jest dozwolone tylko w małżeństwie, ewentualnie na życzenie i wyraźne pytanie Stwórcy.

Co zrobić więc jeśli chce się mieć dziecko? Nie zawzinać się i przygarnąć któreś z sierocińca.

#7 ~lekarz~

~lekarz~
  • Goście

Napisano 09 marzec 2011 - 09:38

Tak nie można robic .Ludzie zastanowcie sie co wy robicie.

#8 ~pallinka~

~pallinka~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2011 - 02:08

Witam jestem zdrowa osoba nie pale nie pije urodze dziecko wiecej informacj kierowac na mela. pallina27@ymail.com pozdrawiam

#9 ~Łódź~

~Łódź~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 16:51

Witam. Mam 29 lat, dwoje dzieci. Krew grupy ORH PLUS, Mam badania medyczne. Pomogę Małżeństwu w uzyskaniu ciąży metodą Inseminacji.Oferta poważna. kontaky mailowy...malinkii@onet.pl Jestem z Centrum Łodzi.

#10 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2012 - 23:40

PANIE JESTEŚCIE PZREWSPANIAŁE!!!!!!!!!!!!!!!!
JA NIE MOGE MIEĆ DZIECI I CIESZĘ SIE ŻE SĄ TAKEI PANIE KTÓRE MOGA NAM POMÓC!!!!!!!!!!! MIEĆ WĄŁSNE DZIECKO:)))))))))))) UKŁONY DROGIE PANIE!!!!!!!!!!
CHOĆ PRZYZNAM ZE TROCHE OBAWIAM SIE CZY PO WPŁACIE KASY NIE BEDE OSZUKANA--- NARAZIE NIE MAM TYLE TYSIEĆY CO CHCĄ NIEKTÓE PANIE ALE KTO WEI ZA JAKIS CZAS,,,,,,,,, MAM DZIECI TAKZE WIEM ILE TRUDU TRZEBA BY DONOSIĆ A POTEM URODZĆ DZIDZIUSIA!!!!!!!!!!!!! LOS JEDNA TROCHE MNIE SKRZYWDZIŁ I JUZ SAMA NIE MOGE MIEC DZIECIACZKÓW:(((((((((((((

#11 ~TNT~

~TNT~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 10:04

Nie ma jak fałszywa teza poparta prawdziwymi argumentami, chociaż to i tak nie udowadnia prawdziwości tezy :(

To że P. Ania nic w tym złego nie widzi, no cóż Droga Pani Aniu..
A przyszło Pani do głowy że dziecko to nie towar na handel? Że dziecko psychicznie jest związane z biologiczną matką? I jak się taką nić zażyłości przerywa i to w czasie wczesnego dzieciństwa, to nie jest normalne? Dziecko to nie zwierzak do oddania..

Pokrętnie Pani tłumaczy Pani takie obrzydlistwo Ewangelią, nie wie Pani dlaczego matka której zabrakło pokarmu zwraca się do kobiety o użyczenie pokarmu? Jest to ochrona dziecka przed śmiercią. To nie jest to samo, co oddać dziecko.. Sama Pani przytoczyła: Mojżesza wychowała biologiczna matka- więc zachowana jest ta więź matka biologiczna-dziecko do momentu podrośnięcia.

A w temacie wiary to już w ogóle połamała Pani nogi :(
Kościół i chrześcijanie wyznają że Matka Boża była i jest dziewicą - to znaczy że Maryja poczęła nie za sprawą św. Józefa ale za sprawą Ducha Świętego (czyli za sprawą Mądrości Bożej, czyli Ducha Ożywiciela) w czasie Zwiastowania.

"Oddawanie siebie" jest dozwolone tylko w małżeństwie, ewentualnie na życzenie i wyraźne pytanie Stwórcy.

Co zrobić więc jeśli chce się mieć dziecko? Nie zawzinać się i przygarnąć któreś z sierocińca.

Tak tak Adam + Ewa = KAZIRODZTWO

#12 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2012 - 08:06

A kto powiedzial ze nie mozna???? matki rodza dzieci i je porzucaja w smietniku, albo pala w piekarniku, wiec w czym problem uszczesliwic malzenstwo ktore nie moze miec dzieci??? ja nie widze zadnego problemu, jezeli Ktoras z Was jest chetna na urodzenie dziecka bardzo prosze o kontakt, moi znajomi malzenstwo. nie moga miec dzieci, przeszli stos badan,opcja adopcji wogole nie wchodzi w gre poniewaz maja szereg wymagan i dlugi okres oczekiwania, oni bardzo pragnamiec dziecko, jezeli ktos jest taki co moze pomoc to prosze o wiadomosc. basienka110987@gmail.com

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych