Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Za dużo mówił :: zobacz komentowany artykuł


54 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Niunio~

~Niunio~
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2007 - 21:35

Dlaczego konkurs się nie odbył?

#22 ~o~

~o~
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2007 - 22:41

A oto, to trzeba zapytać wójta.Tak chciał konkursu ,tak bardzo chciał mimo że rodzice,uczniowie i nauczyciele prosili,żeby nie było konkursu. Ale skąd konkurs musi być.!!!A tu nieeeemmaaa.

#23 ~oto to~

~oto to~
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2007 - 23:16

Ale jaja, największego przekręta w regionie zrobili w balona Poprostu zagrali z nim na jego ulubionych zasadach.Podobno od takiego stresa to można laksy dostać, najgorzej jak ktoś ma problem z szybkim poruszaniem sie wtedy biedaaa

#24 ~oto to~

~oto to~
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2007 - 23:19

Widocznie maryś z prezentami nie zawitał do komisji. A wójt tak sie starał aby był jego wiernym sołtysem, tyle SMSów poszło a ten prosze jak sie odpłacił, nawet jednaj butelki dla komisji nie zaniósł.Swoją drogą miała być taka impreza po konkursie a tu taka d...

#25 ~szef~

~szef~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 00:03

Co niektórym to wyszło tak jak by w morde dostali

#26 ~Włodek~

~Włodek~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 07:24

Prawo karierologii: kąt wspinania równa się kątowi spadania

#27 ~kasa~

~kasa~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 13:43

Co kasy zabrakło żeby kupić te kilka osób?Teraz Józio widzisz jak cie postrzegają ludzie, a myślałeś że mają cie za takiego wspaniałego wójta. Chcesz walczyć z mieszkańcami to walcz, a możesz żyć z nimi w zgodzie.

#28 ~ważne~

~ważne~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:22

Nie ważne jest dobro ogółu tylko ważne aby dobrze było wójtowi, zanim siedzi na stołku dyrektora pan Krzywicki, józio nie może spać.Jednen konkurs już ustawił, kto jest zadowolony z wyniku? tylko on, bo robi z podstawówką co chce, wątpie aby pani O. pracowała na swoim stanowisku z przyjemnoscią jeśli nie ma porozumienia z resztą kadry. Przyjemność jest tylko w dniu wypłaty, reszta czasu to męka.

#29 ~?~

~?~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 20:04

Kiedy ten człowiek zmądrzeje?

#30 ~źle~

~źle~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 21:09

nie "kiedy" tylko "czy"

#31 ~?~

~?~
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2007 - 21:26

To znaczy nigdy

#32 ~Komisarz~

~Komisarz~
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:46

Ja nie wiem w czym problem, w UG mają podobno wszechstronnie uzdolnioną i do wszystkiego uprawnioną komisje rewizyjną. Nie mogą oni wybrać dyrektora na wniosek wójta? Przypomniejcie jak zaczęła się kadencja dyrektora podstawówki, konkurs był ustawiony tak jak i ten. Tylko tym razem radni nie oblecieli domów ludzi z komisji i nie powiedzieli na kogo głosować. Moe dlatego komisja nie przybyła ?

#33 ~Porada~

~Porada~
 • Goście

Napisano 06 lipiec 2007 - 20:04

Rozporządzenie ministra edukacji ustala okresy i terminy dokonywania konkretnych czynności przez komisję. Zastrzega też, o czym warto pamiętać, że prace komisji mogą być prowadzone tylko wówczas, jeżeli w posiedzeniu bierze udział co najmniej 2/3 jej członków. Szczegółowa znajomość postępowania komisji, określona przez rozporządzenie, jest bardzo ważna (z czego nie zawsze zdają sobie sprawę jej członkowie), albowiem zawsze jej uchybienia stanowią przesłanki do unieważnienia konkursu. Pamiętajmy bowiem, że zgodnie z § 8 rozporządzenia: Organ prowadzący szkołę lub placówkę unieważnia konkurs i zarządza ponowne jego przeprowadzenie w przypadku stwierdzenia:-nieuzasadnionego odrzucenia oferty; -przeprowadzenia przez komisję postępowania konkursowego bez wymaganej obecności 2/3 jej członków; -innych nieprawidłowości w postępowaniu konkursowym, które mogły wpłynąć na wynik konkursu.

#34 ~Pełniący obowiązki~

~Pełniący obowiązki~
 • Goście

Napisano 06 lipiec 2007 - 20:12

Pełnienie obowiązków dyrektora Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora, wyłonionego zarówno w konkursie jak i poza nim, organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na 6 miesięcy

#35 ~Rozporządzenie MEN~

~Rozporządzenie MEN~
 • Goście

Napisano 06 lipiec 2007 - 20:21

Rozporządzenie ministra edukacji narodowej i sportu z 23 października 2003 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki i trybu pracy komisji konkursowej (Dz. U. nr 189, poz. 1855), które weszło w życie 13 listopada 2003 r. (i, co istotne, od tej pory nie uległo zmianie), nie zauwa ża problemu unieważnienia konkursu w sensie terminowym. Nie określa też ani możliwości, ani procedury odwołania się od decyzji komisji niedopuszczającej kandydata do konkursu. Można tylko domniemywać, że zainteresowany może wystąpić z odwołaniem albo do organu prowadzącego, albo do komisji konkursowej, stwierdzając, że oferta została odrzucona bez uzasadnienia. Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki ogłasza organ prowadzący, zamieszczając anons o nim w dwóch dziennikach: jednym o zasięgu wojewódzkim i jednym lokalnym. W tymże ogłoszeniu określa termin składania ofert przez osoby przystępujące do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki. Nie może on być krótszy niż 14 dni, licząc od daty ukazania się ogłoszenia. Wzór ogłoszenia o konkursie jest załączony do rozporządzenia , z tym że organ prowadzący może go wzbogacić o inne treści. Z grubsza rzecz biorąc, znajdują się w nim wymagania, jakim muszą sprostać osoby ubiegające się o to stanowisko, zawarte w określającym je rozporządzeniu. Na ogłoszeniu konkursu i powołaniu przewodniczącego komisji kończą się powinności organu prowadzącego - aż do momentu unieważnienia konkursu i zarządzenia ponownego. Pracami komisji konkursowej kieruje bowiem przewodniczący wyznaczony przez organ spośród członków komisji, a skład komisji ustalany jest na podstawie art. 36a ust. 5 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. nr 256 poz. 2572 z 2004 r. z późn. zm.). Zgodnie z jego treścią tenże organ powołuje komisję konkursową w składzie: -po trzech przedstawicieli: - organu prowadzącego szkołę lub placówkę, - organu sprawującego nadzór pedagogiczny; -po dwóch przedstawicieli: - rady pedagogicznej, - rodziców; -po jednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy.

#36 ~Czytelnik~

~Czytelnik~
 • Goście

Napisano 15 lipiec 2007 - 09:45

Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki zgodnie z rozporządzeniem ogłasza organ prowadzący, zamieszczając anons o nim w dwóch dziennikach: jednym o zasięgu wojewódzkim i jednym lokalnym .Czy ktoś wie kiedy i w jakich ukazały się ogłoszenia o konkursie ?

#37 ~Zainteresowany~

~Zainteresowany~
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2007 - 14:44

Czytaj artykuł " Konkursy za parawanem " w Tygodniku GŁOS NAUCZYCIELSKI Nr. 28 z dnia 11 lipca 2007 r.oraz ciekawe artykuły na stronie internetowej Tygodnika.

#38 ~Henryk~

~Henryk~
 • Goście

Napisano 18 lipiec 2007 - 05:11

Znana sytuacja, dziwie sie tylko kontrkandydatce że tak uporczywie na ten stołek sie pcha, nie licząc sie z głosem społeczeństwa

#39 ~Mądrej Głowie....~

~Mądrej Głowie....~
 • Goście

Napisano 18 lipiec 2007 - 12:34

KTO SIĘ PCHA, BYWA POPYCHANY.

#40 ~ja~

~ja~
 • Goście

Napisano 18 lipiec 2007 - 20:17

I to jest cała prawda...jak ktoś by jej nie namawiał to by się nie pchała ,ale chyba już nie będzie,bo ma jeszcze trochę godności.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych