Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

112 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 09:56

Opiekunowie sprawują całodobową opiekę nad niepełnosprawnymi osobami w rodzinie często do końca ich życia otrzymując za to od Rządu 520zł,które teraz będą im odebrane gdyż przekraczają kryterium dochodowe 623 zł na osobę. Naszymi podopieczni często są osoby kalekie lub w podeszłym wieku wymagające szczególnej opieki .
Do leżącej chorej dorosłej osoby często nie wystarcza jeden opiekun. Do samej toalety potrzebna jest często druga osoba. Często nie mamy takiej pomocy i przez samodzielne dźwiganie sami stajemy się kalekami. Bule kręgosłupa, przepukliny, ciągły stres i zmartwienie często doprowadza do poważnych chorób. Żadne z nas nie ma serca oddać naszych bliskich do domów opieki które są dawno przepełnione a koszty jednej osoby w domu opieki to od 3000 do 4000zł.Jesteśmy najtańszą siłą roboczą. Aby Opiekun mógł dostać 520 zł zasiłku najpierw opieka społeczna przeprowadza wywiad, sprawdza stan faktyczny osoby podopiecznej średnio co pół roku ,sprawdza dokumentacje chorobową oraz wymagane jest zaświadczenie o stanie pacjenta od lekarza rodzinnego.
Dlaczego więc Rząd próbuje zrobić z nas wyłudzaczy?
Jeżeli jakakolwiek BESTJA(bo nie jest to człowiek) wyłudzała w ten sposób pieniądze to winne są tylko kontrole .Dlaczego Rząd niszczy niewinne i słabe osoby .Prosimy wszystkich ludzi o pomoc w naszej sprawie .Nie dajcie krzywdzić niewinnych i dobrych ludzi.
MEDJA USŁYSZCIE NAS WOŁAMY RATUNKU.
opiekun Marcin

#2 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 10:01

Ponownie Witam wszystkich opiekunów osób niepełnosprawnych. W sprawie odebrania nam pieniędzy i wyznaczeniu chorego kryterium dochodowego na dzień dzisiejszy nie możemy liczyć na pomoc żadnego prawnika (ustawa uchwalona przez RZĄD).Przez ostatni miesiąc wraz z innymi opiekunami napisaliśmy listy z prośbą o pomoc do wielu WŁADZ i programów TV . Jak na razie bez odzewu. To czy pozwolimy na odebranie nam należnych pieniędzy zależy tylko od nas . Mamy wybór czekać i narzekać albo zacząć działać. Jedyna nadzieja to legalne protesty tak jak to robią rodzice osób niepełnosprawnych. Musimy walczyć o losy nasze i naszych rodzin pokazując naszą biedę i bezsilność .Sami musimy prowadzić rozmowy z Rządem .Jestem opiekunem i zarówno ja jak i moja żona oraz wszyscy ludzie ofiarujący swoje serce ,siłę ,poświęcenie dla słabych i schorowanych ludzi mamy prawo do życia i nie mam zamiaru się poddawać!!! Wszystkie osoby którym dalszy los nie jest obojętny i chcą dołączyć do opiekunów oraz zadbać o nasze dalsze losy zapraszam do przyłączenia się do nas .adres kontaktowy;

opiekun950@wp.pl
tel.505487355

#3 ~Q&Q~

~Q&Q~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 14:13

Chciałem zwrócić uwagę na pewne aspekty służący naszej (opiekunów) obronie.

Otóż użyte w ustawie sformułowanie:

jeżeli rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z koniecznością sprawowania.......

jest całkowicie błędne i zgodnie z zasadami języka polskiego oznacza, że rezygnują z czegoś co właśnie mieli rozpocząć (praca) - nie podejmują jej.
Więc całkowicie błędne są interpretacje MOPSów/MOPRów że oznacza to konieczność zrezygnowania z trwającej pracy.
Aby zapis oznaczał konieczność przerwania pracy wykonywanej i zajęcia się niepełnosprawnym powinien brzmieć: zrezygnują. Różnica w 1 literze " z " jest tu fundamentalnie istotna.

Wydany niedawno przez Ministerstwo uzupełniający Komunikat dodający słowo "faktycznie" nie zmienia niczego bo on jako komunikat nie ma żadnej mocy prawotwórczej. To jest tylko informacja która nb. jeszcze bardziej pogorszyła jednoznaczność tekstu.

Powyższe jest obecnie szeroko konsultowane z autorytetami języka polskiego i potwierdzają oni słuszność takiego rozumowania

I druga rzecz w tym temacie:

MOPSy żądają zapisu na Świadectwie Pracy osoby która się zwolniła w celu opieki o treści takiej:

"Zrezygnował z pracy z powodu konieczności opieki nad osobą niepełnosprawną"

Jest to żądanie CAŁKOWICIE bezprawne gdyż nie wynika ono w żaden sposób z treści Ustawy, a w dodatku ŻADNE świadectwo pracy NIE MOŻE zawierać takich treści ! ! !

To również było konsultowane z zawodowymi "kadrowcami" tak starszymi jak i obecnymi i żaden z nich NIE PODPISAŁBY się pod takim tekstem na Świadectwie Pracy.

Więc niech MOPS-y nie robią samowolnych nadinterpretacji Ustawy w obu powyższych zagadnieniach !

Zapewne ratunkiem będą tu odwołania do Kolegiów SKO, a nawet do Sądu Administracyjnego.

Przekazujcie tą informację dalej - wszystkim zainteresowanym na różnych forach itp.

#4 ~polka~

~polka~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:37

p.premierze czy zdaje sobie pan sprawe że tj,D R A M AT odbiera pan nam te drobne a jakże znaczace grosze ,,,,,,,niech an cos zrobi błagam

#5 ~Pan Premier~

~Pan Premier~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:13

Pani Polko, ma Pani szczście że wszedłem na te forum i mogłem przeczytać wypowiedź skierowaną bezpośrednio do mnie. Zdaję sobię sprawę, coś zrobię.

#6 ~Dziekuję~

~Dziekuję~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 20:11

Pani Polko, ma Pani szczście że wszedłem na te forum i mogłem przeczytać wypowiedź skierowaną bezpośrednio do mnie. Zdaję sobię sprawę, coś zrobię.

#7 ~Polka~

~Polka~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 20:16

p.premierze DZIEKUJE...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2013 - 12:21

ktoś rezygnuje z pracy żeby moc się opiekować i dostaje 520 zł z czego jeszcze się wylicza dochod czy nie przekroczą.jak by ta osoba pracowala miałaby ponad 1tys. a tu 520 zl i jeszcze ciagle jakie utrudnienia.rozumialabym jakby dali najnizsza krajowa to by można było zmienić warunki.... ale tak???? ychodzi na to ze te chore osoby maja być pokrzywdzone dodatkowo...albo klepac biede ci opoiekunowie za rezygnacje z pracy nad opieka i nie mieć nic z tego nawet 520 zl....

#9 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2013 - 16:31

MAm matkę z nowotworem która jest jednocześnie dializowana co 2 dni. Powie mi ktoś w jaki sposób mam podjąć pracę i pozwolić matce żyć godnie do końca swoich dni bo ja nie widzę możliwości więc może Panie Premierze wypuści Pan Katarzynę W... może ona rozwiąze mój problem moralny skoro Pan skazuje osoby chore na powolną śmierć w Samotności i bólu.

#10 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 10:09

panie Tusku dobrze pan zrobił zabierajac biednym ludzią bo przecież trzeba dac premie zatankowac limuzyny zapelnic barki w biurach poselskich i tp .Mam nadzieje ze kiedyś pan za to zapłaci

#11 ~grażka~

~grażka~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 12:06

Premierze!!!! Chciałbyś żyć za 520 zł + bagaż chorób ????????????????

#12 ~Pan Premier~

~Pan Premier~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 15:23

Ludzie, przestańcie mi marudzić bo i te 520 wam obetnę, tak? 520 zł. na miesiąc to jest nawet do 19,25 na dzień. Na flaszkę dziennie starcza!

#13 ~preparowanie~

~preparowanie~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 18:57

Ponownie Witam wszystkich opiekunów osób niepełnosprawnych. W sprawie odebrania nam pieniędzy i wyznaczeniu chorego kryterium dochodowego na dzień dzisiejszy nie możemy liczyć na pomoc żadnego prawnika (ustawa uchwalona przez RZĄD).Przez ostatni miesiąc wraz z innymi opiekunami napisaliśmy listy z prośbą o pomoc do wielu WŁADZ i programów TV . Jak na razie bez odzewu. To czy pozwolimy na odebranie nam należnych pieniędzy zależy tylko od nas . Mamy wybór czekać i narzekać albo zacząć działać. Jedyna nadzieja to legalne protesty tak jak to robią rodzice osób niepełnosprawnych. Musimy walczyć o losy nasze i naszych rodzin pokazując naszą biedę i bezsilność .Sami musimy prowadzić rozmowy z Rządem .Jestem opiekunem i zarówno ja jak i moja żona oraz wszyscy ludzie ofiarujący swoje serce ,siłę ,poświęcenie dla słabych i schorowanych ludzi mamy prawo do życia i nie mam zamiaru się poddawać!!! Wszystkie osoby którym dalszy los nie jest obojętny i chcą dołączyć do opiekunów oraz zadbać o nasze dalsze losy zapraszam do przyłączenia się do nas .adres kontaktowy;

opiekun950@wp.pl
tel.505487355

preparowanie@poczta.onet.pl

Opiekun dwojga niepełnosprawnych rodziców.
Solidaryzuję się i pozdrawiam.

#14 Oldboy

Oldboy

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:31

Czy znajdzie się prawnik, który wyjaśni jak to się ma do zasady praw nabytych? Ja mam zasiłek przyznany bezterminowo. Jakim prawem mi się go zabiera? Poza tym próg przyznawania. Owe 623 zl na osobę, czyli 1246 zł na opiekuna i podopiecznego. Przecież to poniżej minimum. Mogl przyjąć choćby płacę minimalną. Byłoby bardziej realne. Czy Wysoki Sejm uważa, że jeśli ktoś dostaje 1300 zł to już jest tak bogaty, że może sobie radzić? Pogratulować takiej wyobraźni. Owe 520 zł to ponad 25% miesięcznego budżetu!
Ja ze swej strony zgłosiłem chorą żonę do Domu Opieki. Nie jestem w stanie przy tym dochodzie zapewnić jej godnego bytu, a nie będę jej skazywał na wegetację na granicy śmierci głodowej (ewentualnie eksmisji za jakiś czas, za niepłacenie czynszu). Skoro nie chcą dać 520 zł, to dopłacą do niej ponad 2000 zł. A ja w tym czasie mogę iść do pracy. Nie wiem kto to kalkulował, ale tak liczą nasi ekonomiści. Widocznie Roztowskiemu się to opłaca.
Pozostaje jeszcze jedna możliwość: skrzyknąć się wzorem "Matek pierwszego kwartału" i złożyć wizytę Panu Premierowi. Może przypomni sobie co mówił o opiekunach osób niepełnosprawnych jeszcze rok temu. Ostatnio jest to jedyna skuteczna droga, żeby cokolwiek wywalczyć.
Na wszelki wypadek podaję mój mail: oldboy@adres.pl

#15 Oldboy

Oldboy

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:44

Jeszcze jedno mi się nasunęło: jak to się ma do innej zasady: równości wobec prawa. Czym wg. ustawodawcy różni się niepełnoletni niepełnosprawny, któremu przysługuje taki zasiłek, a pełnoletni, któremu się go zabiera. Może ktoś jest w stanie to wyjaśnić?

#16 ~Wściekła~

~Wściekła~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:35

Dobrze. Odbiorą mi zasiłek opiekuńczy nad matką. Jest chora na otępienie starcze,Alzhajmer,miażdżyca. Mąż pracuje,syn się uczy. W takim przypadku będę musiała podjąć zatrudnienie. Cały dzień będziemy nieobecni,do domu będziemy wracali o 18godz. Proszę mi powidzieć,drodzy internauci, kto zajmie się moją matką. Szlag mnie trawia. Zyczę temu cwaniakowi co tę ustawę podpisał,żeby go trafił ja..... h.......

#17 Alicja 22

Alicja 22

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 maj 2013 - 14:29

Witam serdecznie,jestem matką niepełnosprawnego syna,29 kwietnia w polsacie w interwencji był o nas reportaż,mi również odbierają świadczenie pielęgnacyjne ponieważ w chwili wypadku mój syn miał 22 lata ale już się nie uczył tylko podjął swoją pierwszą pracę.Dla mnie to jest chora ustawa,kto ma zająć się chorymi ludżmi jak nie my najbliższa rodzina,według naszego rządu lepiej ich oddać do jakiejś placówki opiekuńczej.Co to jest to 520 zł ????? Czy rząd wie ile kosztuje utrzymanie niepełnosprawnej osoby? raczej nie skoro wydaje takie dziwne ustawy.P.Marcinie jestem do pana dyspozycji,jeżeli trzeba będzie pojedziemy pod sejm ,nie dajmy się tak traktować,mamy takie same prawa jak politycy ........ludzie zróbmy pospolite ruszenie nie dajmy się tym obibokom,którzy siedzą całymi dniami w ławach sejmowych i uchwalają bzdurne uchwały nie wiadomo komu służące....jestem dostępna na skrzynce alicja2212163@wp.pl pozdrawiam Alicja Kopocińska z Nysy

#18 ~jana~~

~jana~~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 15:26

Nawiązując do ~~Oldboy~~ z 30 kwietnia, post #14 dodam znalezione na innym forum:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ustawa jest ABSOLUTNIE niekonstytucyjna ! Szczególnie w przypadku tych którzy mieli przyznane BEZTERMINOWO.

Tylko to specjalnie tak zrobiono wiedząc, że nikt sponiewierany chorobą czy też jego rodzina przez to się nie przebije.
Podłoże całej ustawy jest jedną wielką hipokryzją.
Dawno temu (2010) mówiono, że świadczenie to bezpodstawnie pobiera 8-12 % ludzi.
Ale potem dokonano kosmicznego kłamstwa w stylu mistrzów kłamstwa z okresu II wojny św. i zaczęto głosić wyssane z palca dane, że to nawet ponad 70%, a więc trzeba ten proceder koniecznie ukrócić.
Wzorem mistrzów kłamstwo po wielokroć powtarzane stało się prawdą i nagle radośnie stwierdzono, że "robimy z tym porządek ! " KONIECZNIE ! Już, natychmiast ! Przecież nie może być aż tylu bezpodstawnie pobierających świadczenie !

Przekręt na skalę kosmiczną. A wszystko tylko po to żeby wywalić z tego świadczenia PRAWIE WSZYSTKICH ! Podpierając się kłamstwami, że to zgodnie z prawami i Konstytucją.

W dodatku jakim prawem zastosowano tu KRYTERIUM DOCHODOWE ?!
Podkreślam: JAKIM PRAWEM !
Przecież to nie jest zasiłek z powodu np. biedy tylko oficjalna rekompensata finansowa za rezygnację z zatrudnienia w celu opieki nad chorym rozumiana też jako wsparcie dla poszkodowanych przez przyczynę losową - chorobę (nie ze swojej winy) !

W końcu to za ten marny, zastępczy ochłap 520 zł służby odpowiedzialne za opiekę oraz budżet POZBYWAJĄ SIĘ problemu który kosztuje je znacznie powyżej 2.500 zł miesięcznie / osobę, a nawet 4.000 !

Więc będziemy zdychać !

#19 ~jana~~~

~jana~~~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 15:30

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ciąg dalszy.

Nawiązując do ~~Oldboy~~ z 30 kwietnia, post #14 dodam znalezione na innym forum:
I inne w tym samym temacie:

....................................................................................................................................
Dorzucę kamyczek do wypowiedzi Ministra bo coś się mnie wydaje, że On nawet Konstytucji i wynikających z niej regulacji nie zna i buja w obłokach.

W tekście odpowiedzi jest:
=== konstytucyjna zasada ochrony praw nabytych nie ma charakteru absolutnego i nie wyklucza stanowienia regulacji ograniczających. ===

Fajnie, fajnie. Tylko jest jedno małe "ale" !

"TK w wyroku w 2000 roku uznał, że zasada ochrony praw nabytych nie ma charakteru absolutnego, czyli może podlegać ograniczaniu i znoszeniu"

Z tym zgoda, ALE:

....... wyłącznie w uzasadnionych konstytucyjne przypadkach, a o takiej zasadności nigdy nie decyduje ministerstwo a TK. Tylko i wyłącznie Trybunał Konstytucyjny !

Więc niech Ministerstwo takie czy siakie nie robi nam wody z mózgu działając bezprawnie
i przez zastraszenie co potem powielają OPS-y, MOPS-y itp. celowo negatywnymi nadinterpretacjami mającymi na celu wywalenie jak największej ilości osób z tych świadczeń !

#20 ~Małgorzata~

~Małgorzata~
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 12:38

To co my teraz mamy robić,skoro 30 czerwca się zbliża.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych