Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

112 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~wieslaw zborowski~

~wieslaw zborowski~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 13:04

Opiekunowie sprawują całodobową opiekę nad niepełnosprawnymi osobami w rodzinie często do końca ich życia otrzymując za to od Rządu 520zł,które teraz będą im odebrane gdyż przekraczają kryterium dochodowe 623 zł na osobę. Naszymi podopieczni często są osoby kalekie lub w podeszłym wieku wymagające szczególnej opieki .
Do leżącej chorej dorosłej osoby często nie wystarcza jeden opiekun. Do samej toalety potrzebna jest często druga osoba. Często nie mamy takiej pomocy i przez samodzielne dźwiganie sami stajemy się kalekami. Bule kręgosłupa, przepukliny, ciągły stres i zmartwienie często doprowadza do poważnych chorób. Żadne z nas nie ma serca oddać naszych bliskich do domów opieki które są dawno przepełnione a koszty jednej osoby w domu opieki to od 3000 do 4000zł.Jesteśmy najtańszą siłą roboczą. Aby Opiekun mógł dostać 520 zł zasiłku najpierw opieka społeczna przeprowadza wywiad, sprawdza stan faktyczny osoby podopiecznej średnio co pół roku ,sprawdza dokumentacje chorobową oraz wymagane jest zaświadczenie o stanie pacjenta od lekarza rodzinnego.
Dlaczego więc Rząd próbuje zrobić z nas wyłudzaczy?
Jeżeli jakakolwiek BESTJA(bo nie jest to człowiek) wyłudzała w ten sposób pieniądze to winne są tylko kontrole .Dlaczego Rząd niszczy niewinne i słabe osoby .Prosimy wszystkich ludzi o pomoc w naszej sprawie .Nie dajcie krzywdzić niewinnych i dobrych ludzi.
MEDJA USŁYSZCIE NAS WOŁAMY RATUNKU.
opiekun Marcin

mi tez odebrano -opiekuje się mama chora psychicznie to nieludzkie

#82 ~wieslaw zborowski~

~wieslaw zborowski~
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 13:24

mam chora mame psychicznie -całkowicie niezdolna do samodzielnej egzystencji-stwierdza komisja lekarska zwolniłem się z pracy na opieke ale nie mam napisane ze z tego powodu się zwolniłem i 1.07.2013 roku zostałem pozbawiony 520 zl każdy mi mowi walcz ale jak to zrobić  jestem załamany jestem w polowie szkoły na opiekuna medycznego -zostawienie mojej mamy bez opieki może zagrazac jej zyciu chętnie pojade pod sejm proszę dajcie mi znac wieslawzborowski1@gmail.com tel 792-063-855

#83 ~Kaja~

~Kaja~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:08

To nie jest oszczedność kosztem opiekunów ,to jest oszczędnośc kosztem inwalidów ktorymi się zajmujemy,bo przecież te 520zł  zasiłku plus renta są wydawane między innymi na potrzeby chorego ,dla opiekujacych zostaje ubezpieczenie  i dzienna stawka głodowa na przeżycie,czy to aż tak dużo ?. A jaka jest róznica,miedzy inwalidą ze stopniem znacznym którym się opiekuje opiekun ubezpieczony wcześniej w ZUS a inwalidą którego opiekunem jest osoba ubezpieczona w KRUS ? Tu dokonano podziału inwalidów o stopniu znacznym na dwie grupy,dyskryminując osoby potrzebujące pomocy ,nie ich opiekunów!

#84 ~zofia~

~zofia~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 17:34

to co zrobili to zbrodnia na osobach chorych, bezradnych i pozostawonuch na pastwę losu.Pisanie tu nic nie da poprostu WALCZMY o swoich bliskich i nasze prawa

#85 ~Roma~

~Roma~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:02

Ja tez jestem po studiach dziennych i opiekowałam się chory po udarze ojcem,dzisiaj nie dostałam zasiłku ,bo ponoć nic nie robiłam,czyli studia dzienne się nie liczą,robią z nas nierobów i tyle....napisano ,że nie zrezygnowałam z pracy i nie pracowałam????

#86 ~Roma~

~Roma~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:05

Jutro składam skargę do sko ale od lipca nie mam świadczenia zdrowotnego??zarejstrować się w pup to potem powiedzą że znów brak zatrudnienia???co robić?może to jet celowe żeby znów iść do PUP i się zarestrować jako bezrobotna i znów dostać odmowę bo sprawdzą nawet jak się przepisy zmienią?

#87 ~Roma~

~Roma~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:09

Sorry ,ale gdgybym wiedziała że MOPR traktuje ludzi po studiach dziennych jak bezrobotnych ?to wcale bym się nie uczyła,Nawet dyplomu ode mnie nie wzięli bo to ni jest świadectwo pracy?i dlatego nie zrezygnowałam z pracy i nie dostałam tego zasiłku!!!paranoja....a przed zasiłkiem podpisałam  w MOPS że niepodejmę pracy zarobkowej...itd i nawet nie kazali rejestrować się w PUP?

#88 ~henyori and~

~henyori and~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 11:57

To jest po prostu paranoja! Mój tata na skutek powikłań pooperacycyjnych nie będzie już nigdy sprawny fizycznie i umysłowo. Moja siostra wzięła na siebie opiekę nad tatą. Ze zdumieniem stwierdziłam, że nie będzie mogła się starać o zasiłek opiekuńczy! To jest po prostu szok. Ona nie będzie mogła pójść do normalnej pracy bo tata wymaga opieki i nie można go zostawić na ponad 8 h samego! Jak ja nienawidzę urzędasów i tego kraju!

#89 ~Ramona~

~Ramona~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 15:03

Witam,a ile czasu trzeba pracować przed składaniem wniosku o zasiłek opiekuńczy?1 rok i mozna zrezygnować czy 1 miesiąc?ktoś wie?

#90 ~dorota~

~dorota~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 09:51

Witam wszystkich.Czy ktoś mi powie ile czasu trzeba byc zatrudnionym żeby dostac te marne 520zł .Jestem opiekunem meza a czy ten co wymyslił ten chory przepis powie mi z kim mam zostawic męża jak pojde do pracy.A moze najlepiej pozbyc sie chorych ludzi.Panie tusku zeby pan cierpial kiedys tak jak ci chorzy ludzie i ich rodziny.Dla mnie te 520zl było bardzo dużo Teraz nie mam za co zaplacic mieszkania które mam już zadłużone czeka mnie opuszczenie tego mieszkania.Gdzie mam sie podziac z chorym mężem.Jedyne rozwiazanie to oddac męza niech panstwo sie nim zajmie a ja sama jakos sobie poradze.

#91 ~Jorg~

~Jorg~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:32

Ja tez jestem po studiach dziennych i opiekowałam się chory po udarze ojcem,dzisiaj nie dostałam zasiłku ,bo ponoć nic nie robiłam,czyli studia dzienne się nie liczą,robią z nas nierobów i tyle....napisano ,że nie zrezygnowałam z pracy i nie pracowałam????

Powinniśmy składać pisma do unii eurpejskiej w końcu do niej należymy jak zostaliśmy potraktowani przez nasz rząd zabierają nam prawa do opieki nad chorymi zabierają marne pieniądze które otrzymywaliśmy skazują nas na śmierć głodową.Opiekun

#92 ~Karolina~

~Karolina~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2013 - 10:41

Witam,a ile czasu trzeba pracować przed składaniem wniosku o zasiłek opiekuńczy?1 rok i mozna zrezygnować czy 1 miesiąc?ktoś wie?

nie jest określone ile trzeba pracować. może to być choćby tydzień

#93 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 14:08

Zapraszamy na blog:
http://wykluczeni-op...ych-on.blog.pl/

#94 ~isaura~

~isaura~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:46

Witam ,wystarczy jeden miesiąc ,urzędasy tego oczywiście nie podpowiedzą . Dla mnie to i taj jest chore . Zaoszczędzili dużo pieniędzy na chorych i bezradnych ludziach i ich opiekunach , powodzenia

#95 ~Janina~

~Janina~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 18:34

Witam ,wystarczy jeden miesiąc ,urzędasy tego oczywiście nie podpowiedzą . Dla mnie to i taj jest chore . Zaoszczędzili dużo pieniędzy na chorych i bezradnych ludziach i ich opiekunach , powodzenia

Jestem jedną z tych, których pozbawiono zasiłku po 2,5 roku. Dużo wcześniejopiekowałam się ojcem, ale dopiero po czasie, dowiedziałam się, że mogę taki zasiłek otrzymać. Przyznano mi na czas nieokreślony. Kwota niewielka , ale jakaś rekompensata była. Niestety, czas nieokreślony, okazał się być jednak określony, tylko że opieka jest konieczna nadal. Nasze prawo jest co raz bardziej chore. Rezerw szuka się u ludzi, którzy dostawali niewiele, bo tak jest najprościej. Czy ktoś z mądrych, wskazali źródło, którym można załatać dziury, pomyślał o tym, że teraz musimy pozostać na utrzymaniu niepełnosprawnych rodziców..? Mało tego, poświęcamy swoje rodziny, bo czasem ta opieka jest 24 - godzinna lub konieczne są dojazdy... kto ponosi koszty przejazdu...? Oczywiście pełnopłatne, ponieważ jesteśmy bezrobotni /paradoksalnie/, a ci nie mają żadnych ulg. Nawet jeśli zarejestruję się w Urzędzie Pracy, jako bezrobotna, to przysługuje mi jedynie jeden dzień ulgowy w opłatach MZK.

Pytam, czy dochody ojca, są moimi dochodami i jakie mam moralne prawo, żądać od niego pięniędzy na przejazdy i by ponosił względem mnie, koszty utzrymania.

Kolejny paradoks - teoretycznie mogłaby oddać ojca do Domu Opieki. Koszt takiego pobytu, oscyluje w granicach 3 tys. zł.

Z emerytury pobieranoby 80%, pozostała kwotę pokrywana by była przez Urz ad Miasta. Ja nie mogłabym się do tej kwoty dołożyć, bo zwyczajnie nie mam dochodów. Wtedy Urząd byłoby stać na pokrywanie najczęściej ponad 1 tys. Czy tu nie dostrzegł Rząd oszczędności? Tym samym ludziom niepełnosprawnym oszczędzonoby stresu, że musza opuścić swój dom rodzinny.

Zabranie zasiłku, to żenująca decyzja zarówno dla opiekunów, jak i podopiecznych...

#96 ~Tania~

~Tania~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 19:26

Państwo jest nieuczciwe  co do niepełnospranych  i ich opiekunów. płacąc zasiłki głodowe oraz  nie wystrczające  pieniądze  kóre dotają rodzice osób niepełnosprawnych. Wszystko drożeje za świadczenia  mieszkaniowe, za energię muszą płacić oraz inne opłaty. nic nie ma rzadnej pomocy ze strony państwa dla osób niepełsprawnych rzadnej sprawiedliwości. Oraz jesteśmy ubogimi opiekunami musimy działać na zmianę aby się zaopiekować naszymi dziećmi niepełnosprawnymi aby otoczyć ich miłością. Trunimy się i opiekując  24 godziny . Powiniśmy drabiać do zasiłków  aby nastaczyło do jutra . nawet nie mamy żadnej możliwości nasza droga jest zamknięta. Musimy za te pieniądze się utrzymać i wyżywić nasze pociechy. Brakuje nam pieniędzy na rehalitacje i leki oraz na pomoce pielegnacyjne. i na kąretną  terapię . i  na jedzenie i wszysko jest  za drogie . ztych pieniędzy nie da się przeżyć.

#97 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 27 październik 2013 - 21:05

Dokładnie tak się stalo, zasilek opiekuńczy wypłacany za opiekę nad schorowanym rodzicem przepadł tym, ktorzy faktycznie muszą się zajmować tymi ludźmi, schorowanymi, zniedołężniałymi ale jednak tak bliskimi , że nawet po zabraniu tego zasiłku, wielu z nas i tak nie może  podjąć zatrudnienia, bo potrzebna jest NADAL TA OPIEKA PRZEZ 24 GODZ/DOBĘ.Państwo szuka OSZCZĘDNOŚCI ZAWSZE U NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH ŻYCIEM, A NIE TAM GDZIE DO JASNEJ CH..... MOŻNA JE ZNALEŹĆ.Przynajmniej mialam zapewniony staly dostęp do  NFZ-tu, bez niczyjej pomocy.

Zdrowie tych z dnia na dzień starszych rodziców pogarsza się a nie polepsza, i zastanawia mnie czy jeden z drudim minister d/s rodziny i pomocy społecznej znaleźliby dla siebie jakie kolwiek wyjście z z tej sytuacji bez wyjścia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miister finansów, którego widoku uśmiechniętej geby niwe mogę znieść sam powinien znaleźć się w NASZEJ SKÓRZE I ZASTANAWIAĆ SIĘ CO ZROBIĆ Z TYMI  520 zl. ?które nam i tak zabrano, a wlaściwie UKRADZIONO, BO JAK COŚ SIĘ KOMUŚ DAJE BEZ TERMINOWO TO CHYBA NA JAKIEJŚ PODSTAWIE.

Sorry za słowa które tu paną, ale do dupy z takim prawem , które zmienia się co jakiś idiota do RZĄDU I DO finansów się dostanie i zawsze do wlasnej kieszeni najpierw wpycha a potem dopiero może i nad maluczkimi się zastanowi,- jak mu zostanie co do dzielenia, ale i tak lepiej dać na nowe budyniki ZUS-u , którym i nasze OFE chce podarować, które sama wybralam ŚWIADOMIE.

Co raz bardziej wkurza mnie życie w kaju tak rządzonym, głosowałam na Tuska z nadzieją że młoda głowa zaradzi problemom, a tu KLAPA ( DELIKATNE OKREŚLENIE) NA CALEJ LINII.

#98 ~śmieszek~

~śmieszek~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 19:06

Pani "Agata" odpowiedzialam Pani na posta ale niestety w związku z użyciem przeze mnie słowz Tusk mój post został usunięty. To jest cenzura Tuska który wszystko robi zeby przy korycie się utrzymał?ale nic z tego. Mam podobny problem co Pani ale jeszcze postaram się odezwać bo nie posiadam własnego komputera i pioszę z kafejki internetowej

#99 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 14:15

Jestem u głosu. Mam ten sam problem, ojciec prawie nie chodzący, ze wszystkimi chorobami i  z grupą i moja matka ponad 80 lat ale z grupą niższą która nie upoważnia osoby trzweciej do opieki nad rodzicami a ja jestem osobą bezrobotną i tak muszę się rodzicami zając.  Ciekawostką w NFZ jest to że jeżeli żyje żona, bez względu na to w jakim jest stanie/a wiadomo jaki jest stan po 80-tce/to się musi opiekować. Cały problem jest taki że ojciec i matka mają inne grupy i albo moja matka dożyje innej grupy i wtedy pozwoli władza na opiękę matce albo mnie córce albo umrą oboje? a a ja tak chciałam się nmimi opiekować, bo opiekuję i dlaczego nie mogę mieć tych parę złotych, wszak sukienki żony Tuska kossztują nas wszystkich. Precz z Tuskiem.

#100 ~aga~

~aga~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 23:34

dwa lata pobieralam zasilek pielegnacyjny od lipca nic niedostaje a mam dwoje rodzicow niepelnosprawnych tata jest po udarz nie chodzy a mama choruje na cukrzyce 40 lat oboje potrzebuja calodobowej opieki czesto wstaje w nocy do nich a nie moge isc do pracy nie zostawie rodzicow bez opieki co mam zrobic prosze o odpowiec

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych